Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél abban az esetben,...

Mit tennél abban az esetben, ha a 3 éves gyermeked nem akarja elpakolni a játékait?

Figyelt kérdés

Mindent megpróbáltam, de csak makacskodik, és nem pakol. Mi a helyes ebben az esetben? Mennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy mindig elpakoljon maga után? Vagy Te rakod el a játékait?


Köszönöm!


2012. febr. 12. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hajlandó elpakolni, akkor elrakom én, DE egy (tiszta) szemeteszsákba, és elrakom töb hétre, függetlenül attól, hogy esetleg a kedvencei vannak benne.


Két-három alkalom után elrakja magától.

2012. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
:-) Ezt én is kipróbálom! Nálunk is naponta többször is napirenden van ez a probléma. :-)
2012. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de elevenen él egy gyerekkori emlék, ami így visszagondolva igen hatásos volt.

Én sem akartam magam után összepakolni, majd apámnak eldurrant az agya, mindent összerakott egy szemeteszsákba, és kihajította a másodikról.

Miután lefeküdtem aludni, persze a szüleim lementek a játékokért, felhozták, és eldugták. Végül lassan apránként az összes játék visszaszivárgott észrevétlenül (nekem legalábbis így direktbe nem tűnt fel a dolog, legfeljebb annyi, h nahát ezt már milyen régen láttam), ezt már csak a szüleim mesélték.

Utána azért valahogy jobban ment a rendrakás. Amúgy olyan 3-4 éves lehettem kb. De magát a kidobást, meg utána a veszteség érzetet fel tudom idézni most is.

2012. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én addig szoktam fölötte állni, amíg el nem rakja. És addig nem mehet onnan. A tekintetemmel, szépen megkérem, hogy tegye el és ott maradok mellette. Soha nem emelem fel a hangom, szépen, higgadtan megvárom, amíg elkezdi pakolni.

A férjem általában úgy éri el, hogy pakolja el a cuccait, hogy elsétál és azt mondja neki, hogy "Jól van kisfiam, akkor legközelebb én sem csinálok meg neked semmit.", aztán általában odajön hozzám én pedig ránézek és egyetértően ugyanazt elmondom, amit az apja kért tőle, aztán észreveszi, hogy egyikünk sem foglalkozik vele és elrakja.

Nekünk bevált mind a kettő. :))

2012. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem pakol össze,akkor megfordítom a dolgot és azt kérem segítsen nekem összepakolni és versenyezzünk ki a gyorsabb,többnyire ő nyer és nagyon szépen összepakol ezután egyedül is,mert az első reakció dac volt, a második kérés volt hogy nekem segítsen,ez nekem eddig mindig bevált.
2012. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nagy szekrény, kulcsos, abban vannak a játékok. a kulcs nálam. egy játék elő, ha visszaadja, veszek ki másikat. íg nincs vita. én már meguntam...
2012. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A keresztgyerekeimnél és bébiszitterkedésnél bevállt,hogy azt mondtam nekik addig nem szólok és figyelek rájuk amíg össze nem pakolnak. Mert szépen megkértem őket és még segítek is nekik. Ilyenkor inkább néha volt durci 3-4 percig. Persze beszélt hozzám és mivel én nem figyeltem rá így mindig odajött és bocsánatot kért és utána mosolyogva pakoltuk össze a játékokat.

Vagy rá lehet venni őket,hogyha összepakolnak akkor 1 mesét kapnak.Tv nézés vagy nekünk meseolvasás, az szokás kérdése.

2012. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!