Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 eves 3 honapos kisfiunk...

3 eves 3 honapos kisfiunk van. Pisi teljesen jol wcbe, de amint kaka jon ugrik le, visszatartja, csak pelusba, bugyiba. Sos mit tegyunk?

Figyelt kérdés
sokan irjak, hogy csak turelemmel, de meddig? sokszor mar teljesen kiakadok, hogy MIERT? probalkoztam mar mindennel igertem ezt, megkapta azt, rajzolunk mikozben wcn ul, mar nem is tudom mit kellene tennem...segitsetek

2012. febr. 13. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fél a wc-től? Bilibe sem megy?
2012. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kisfiúk ne hordjanak már bugyit, könyörgöm...

Milyen wc-tek van? Volt már, hogy sikerült bele ? Lehet utálja vagy utálná, ha belecsobban a vízbe és lefröcsköli.

2012. febr. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Probaltuk bilit, gyerekwc-t, nagywc-t szukitovel meg annelkul, olyan a wc-nk mint mindenki masnak szerintem......de az eredmeny nulla. Tudom, hogy kisfiuk nem bugyit hordanak, de ha alsonadragot irok sem megy a kaka a wcbe. koszonom a valaszaitokat!
2012. febr. 14. 08:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Az én lányom 4 éves kora előtt 3 hónappal kakált először a WC-be. Az oviban is visszatartotta, és hazahozta. Ez van. Majd átmegy neki. Nem szabad eröltetni.
2012. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ki! Sajnos nálunk a pelenkát sem fogadja már el, csak nadrágba kakil, és azt is csak több nap elteltével. Sokszor kúppal/sziruppal csak.

Én most úgy vagyok, hogy beletörődtem. A bugyikat kidobom, és majd egyszer kinövi...

(Bocsi, hogy nem segítettem, totál megértelek. Kitartás!)

2012. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszonom. legalabb tudom, hogy nem vagyok egyedul!!! ez megnyugtato :-)azt hittem csak nalunk borzaszto ennyire ez a kaka dolog...
2012. febr. 14. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Mintha rólunk írtál volna:( Kisfiam januárban töltötte a 3-at, és dettó ugyanez a helyzet:( Lövésem sincs, hogyan kellene hatni rá:( Remélem itt jönnek tuti tippek!:)

Kitartás! Tényleg nem vagy egyedül ezzel a problémával.

2012. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 12:02-es vagyok: Számomra is megnyugtató, hogy nem vagyunk egyedül. Amúgy az én fiam is januárban volt 3 éves.

Egy pszichológus ismerősöm szerint 2 dolog miatt lehet ez:

1. ez az ún. anális korszak, a kaki "odaadása" baromi nagy dolog a kicsiknek, ragaszkodnak hozzá

2. a határok próbálgatása, látja, hogy mindig szélsőségesen reagálunk a témára, hatással lehet ránk...

Szóval a megoldás, hogy amennyire lehet, nem vesszük fel, és idővel abbahagyja.

Remélem, így lesz... Illetve hát biztosan így lesz, felnőtt korára már biztos nem fog gatyába kakálni, nem? :)

2012. febr. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegnapi 09.43-as vagyok.


Nálunk is csak az vált be, hogy nem törődtünk vele, (és a nagyiknak is megtiltottam hogy szóba hozzák).


Aztán karácsonykor belekakilt a WC-be a lányom és kijelentette, hogy ez a karácsonyi ajándék anyának. :)))

2012. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!