Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Havi 20 ezer ft miatt inkább...

Havi 20 ezer ft miatt inkább bölcsibe adnád vagy inkább otthon maradnál vele 3 éves koráig?

Figyelt kérdés

Osztottunk szoroztunk, gyakorlatilag 20 ezer ft-tal lenne több pénzem ha visszamegyek dolgozni, mint a gyes vagy gyet (3 gyerekem van). Szeretem a szakmámat, amit végeztem a főiskolán, akként szeretnék elhelyezkedni de azzal 100.000-et kapok kézhez. Ebből lejön az utazás (2 busz, mert a városi és a távolsági is) amit nem fizet a munkáltató ez 14 ezer, plusz lejön a legkisebbem bölcsije ami 37.000 kajával (egyenlőre mert emelés lesz vmikor). Állami bölcsi nincs a településen. Így 49 ezer ft-om marad. Ha pedig gyest kapok illetve gyet-et akkor 25-26 ezer (nem tudom most pontosan mennyi a gyes de ennél biztos nem több).

Jelenleg még gyeden vagyok mivel a legkisebbem még csak 1 éves de most választhatok hogy elvállalom ezt a felszabaduló helyet 4 hónap múlva, vagy ha nem akkor betöltik mással.

Ha nem a szakmámban helyezkedek el, akkor csak egy szál érettségim van így azzal max. eladónak vagy árufeltöltőnek mehetek el (csinálom én azt is nem erről van szó hogy lenézném, csak anyagilag nem kapnék többet mivel éjszakai ill. 2-3 műszak kizárt a 3 gyerek miatt és mert nincs segítségem.)

Mi a fenét csináljak...olyan rosszul érzem magam hogy a 16 hónapos fiam egész nap a bölcsiben lesz és még a családi kassza bevétele is 35 ezerrel kevesebb lesz mint így hogy gyeden vagyok.


2012. febr. 14. 13:44
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
azt lehagytam hogy gyeden egy régebbi munkahelyemről vagyok, de azóta elköltöztünk 200 km-re szóval oda már nem mehetek vissza és amúgy az sem a szakmámba vágott.
2012. febr. 14. 13:46
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű az biztos. 6 órában nem tudsz visszamenni?

Kérdés az, hogy ez a 20eFt mennyire kell kenyérre? Ha megoldható ez a kiesés, akkor gyes. Ha kenyérre kell, akkor nincs min gondolkozni :(

2012. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Én elvállalnám. 20.000 is pénz, futja arra amire most nem, na meg kimozdul az ember az otthonlétből. Nem rossz a bölcsöde, a gyereknek is jó hogy kimozdul gyerekek közé, mintha játszóház ha menne nap mint nap.

A mai világban meg kell becsülni minden munkahelyet, mert nagyon nehéz melós találni, és minél később mész vissza, annál nehezebb vissza illeszkedni szakmailag!

2012. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ezt bizony neked kell eldönteni.


munka nem mindig csak azért jó hogy pénzt keress, hanem azért ha olyan típus vagy neked is jót tehet.


1 éves kor után teljesen mindegy ki van a gyermekkel ha az egy megfelelö személy akitöl a megfelelö gondoskodást, figyelmet megkapja, és bölcsi után, hétvégén megkapja anyától a megfelleö gondoskodást figyelmet. Ami fontos hogy 3 év alatti gyermekeknek valaki csak akkor tudja megfelelö figyelmet megadni ahol nincs több mint 5 gyermek egy csoportban. és az is fontos, hogy ne legyen 2-3 csoport egyben és úgy 5 gyerekre 1 gondozó mert úgy sem kapja meg az elég figyelmet. a legjobb ha egy gondozó aki egyedül van a gyerekekkel 3 gyereket gondoz egyszerre de max 5-t. ès ugye sokat függ a gondozó személyétöl is hogyan érzi jól magát a gyermeked.


az anyagi részt neked kell eldönteni.

2012. febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen igaza van annak aki írta hogy az is pénz. Meg nyilván nem fog belehalni a bölcsi témába csak nem túl jó érzés, hogy a nagyobbak 3 éves korukig otthon lehettek, a legkisebb meg nem. és amúgy fejlettségben sem jár úgy előre mint pl. a középsőm. Nem jár még, nem mond szavakat nem próbálkozik egyedül inni, enni, szopik még szóval még inkább BABA nem kisgyerek, bár ez 3 hó alatt sokat változhat még persze. Reggel 7 re kéne vinnem és 5kor érnék oda érte, alig találkoznánk egy nap :(
2012. febr. 14. 14:00
 6/21 A kérdező kommentje:
a kérdésre válaszolva, nem nincs belőle 6 órás.
2012. febr. 14. 14:01
 7/21 anonim ***** válasza:

Szia!

És ha visszamész dolgozni , akkor lesz aki vigyázzon rájuk ha betegek lesznek?Ez is egy fontos szempont , mert a munkáltató biztos nem lesz boldog , ha állandóan betegszabadságra mész . És még egy fontos dolog , a gyermekéveket csak egyszer lehet vele eggyütt átélni , nem fog visszajönni többet , szóval ha megtudtok élni a 20 000 ft nélkül is , akkor én biztosan otthon maradnék.

2012. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem lesz ki szabira menjen (nincsenek nagyszülők, rokonság) a férjemmel ketten kell megoldjuk. A nagyobbak nem betegesek szerencsére, egy év alatt ha 5ször betegek voltak...ebből 1 hányós hasmenős volt ami súlyosabb volt meg egy középfülgyulladás az egyiknek és egy mandula a másiknak. A többi 3 betegség az ilyen 1-2 napos nátha max.köhögés, 1 nap hőemelkedéssel.
2012. febr. 14. 14:15
 9/21 anonim ***** válasza:
Ennyiért nem vinném. Nem érné meg. Ráadásul még nagyon kicsi.
2012. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is ha a 20ezer ft annyira nem gond,akkor inkább otthon lennék.Nehéz a döntés.Kívánom,hogy jó döntést hozzatok!E.
2012. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!