Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Havi 20 ezer ft miatt inkább...

Havi 20 ezer ft miatt inkább bölcsibe adnád vagy inkább otthon maradnál vele 3 éves koráig?

Figyelt kérdés

Osztottunk szoroztunk, gyakorlatilag 20 ezer ft-tal lenne több pénzem ha visszamegyek dolgozni, mint a gyes vagy gyet (3 gyerekem van). Szeretem a szakmámat, amit végeztem a főiskolán, akként szeretnék elhelyezkedni de azzal 100.000-et kapok kézhez. Ebből lejön az utazás (2 busz, mert a városi és a távolsági is) amit nem fizet a munkáltató ez 14 ezer, plusz lejön a legkisebbem bölcsije ami 37.000 kajával (egyenlőre mert emelés lesz vmikor). Állami bölcsi nincs a településen. Így 49 ezer ft-om marad. Ha pedig gyest kapok illetve gyet-et akkor 25-26 ezer (nem tudom most pontosan mennyi a gyes de ennél biztos nem több).

Jelenleg még gyeden vagyok mivel a legkisebbem még csak 1 éves de most választhatok hogy elvállalom ezt a felszabaduló helyet 4 hónap múlva, vagy ha nem akkor betöltik mással.

Ha nem a szakmámban helyezkedek el, akkor csak egy szál érettségim van így azzal max. eladónak vagy árufeltöltőnek mehetek el (csinálom én azt is nem erről van szó hogy lenézném, csak anyagilag nem kapnék többet mivel éjszakai ill. 2-3 műszak kizárt a 3 gyerek miatt és mert nincs segítségem.)

Mi a fenét csináljak...olyan rosszul érzem magam hogy a 16 hónapos fiam egész nap a bölcsiben lesz és még a családi kassza bevétele is 35 ezerrel kevesebb lesz mint így hogy gyeden vagyok.


2012. febr. 14. 13:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi még. Ha nem kéne nagyon az a 20.000 én, maradnék vele otthon 3 éves koráig. Én 2 évesen is sajnáltam beadni, nem hogy ilyen kicsin. Ha nem muszáj, ne add be, de ezt neked kell eldönteni.
2012. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
.
2012. febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én is otthon maradnék a helyedben!
2012. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
.
2012. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
En is otthon maradnek, hacsak nem kenyerre kell az a 20000Ft. Meg lesz idod dolgozni eleget es ez az idoszak soha nem ter vissza.
2012. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

attól függ mennyit számít nektek a 20 ezer

ha enélkül is megvan a létfenntartásotok, csak max nem veszel márkás cipőt, akkor biztos nem mennék vissza, a gyerek a legfontosabb

ha - ahogy a többiek írták - kenyérre kell, akkor nincs más választás, menni kell

de gondold el, ez azt is jelenti, hogy 20 ezerért dolgozol (mert ugye ha nem dolgozol, akkor ennyivel lesz kevesebb)

2012. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én hosszabb távon gondolkodnék, és vagy továbbképezném magam olyan terüeten, ahol el is tudok majd jó eséllyel helyekedni és nem 100ezer Ft-ért (tudom, ezt nem könnyű megtippelni előre) vagy próbálnék olyan munkahelyet keresni, ahol jobban megfizetnek a mostani végzettségeddel és mondjuk kevesebbet kell utazni (ezzel időt és pénzt is spórolnál).

A 20e Ft meg tényleg attól függ, hogy ez a pénz mennyire hiányozna a család költségvetéséből. Ha nem igazán, szóval nem létszükséglet, akkor maradnék még otthon, de valóban próbálnám "hasznosan" eltölteni az időt, amiből később profiltáni lehet. (pl. nyelvtanulás )

2012. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Nálunk is hasonló a szitu. Én kb. 40.000-rel kapnék többet,de még így is vacilálok, hogy visszamenjek e. De a másik, hogy ha tényleg vissza kell menni, amikor a kicsi 3 éves lesz, lehet, hogy nem lesz hely. Szóval nehéz kérdés.
2012. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, de nekem 150.000 volt a különbség. Így is nehéz volt, pedig a lányomra a nagyik vigyáznak. Nekem nem volt kérdés, mert a környékünkön nem osztogatják a munkát, főleg nem ilyen fizetéssel sajnos, de a mai napig lelkiismeretfurdalásom van. 20.000-ért nem mentem volna.
2012. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi hát eldőlt közben, megyek vissza sajnos. Ebből a munkából ritkán szabadul fel hely, semmi garancia rá hogy 1 év múlva lesz másik...És rákérdeztek tegnap konkrétan hogy akkor adjak választ elvállalom e. Nem azért kell a 20 ezer hogy márkás cipőt vegyek (sőt hogy magamnak egyáltalán bármit is vegyek..) hanem azt kellett néznem sajnos hogy amikor 1 év múlva lejár a gyedem, akkor több mint 50 ezer ft-tal kapok majd kevesebbet (gyest) és azt is csak 1 évig ugye...így ha visszamegyek, 8 hónapig rosszabbul fogunk állni hiszen az én 80 akárhányam helyett csak 49-em marad, viszont 1 év múlva meg hova kapnék munka híján??

Átképezni nem tudom magam, nincs kire bíznom a gyereket a tanfolyam időpontjaira, mert az is pénzbe kerül, az átképzés úgyszintén. Diploma nekem már nincs ingyen, és az amúgy is több év, de még az okj-s képzések is 1-2 évesek szóval arra nem telik, hogy még "vigyem" is el a pénzt itthonról.

Sajnos semmi garancia rá hogy 1 év múlva lenne állásom.

2012. febr. 15. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!