Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha óvodába szeretném beíratni...

Ha óvodába szeretném beíratni a kislányomat, akkor milyen szempontokat kell figyelembe venni az óvodák felszereltségével kapcsolatosan, a személyzettel kapcsolatosan? Mi a jó és mi a rossz egy óvodában?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol laksz. Nálunk (kisváros) nagyon szegények az ovik (illetve a város-a fenntartó). Így meg van a minimális felszereltség ami szükséges. A többit meg megoldja az ovi, ahogy tudja (csoportpénzből, bálak, kerti partyk szervezése (tombola) ilyenekből szereznek pénzt nálunk. Ebből vesznek játékokat, mennek kirándulni stb. Ahova kisfiam fog járni, az nagyon jó. Itt van tőlünk 3 percre:-), nagyon kedvesek az óvónénik-ami szerintem a legfontosabb. Az udvar szép nagy, biztonságos, sok játékkal. Belül szépen van dekorálva, olyan kis gyermek csalogató.
2012. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno két lehetőségem volt, vagy viszem helyben 8000 fős kisváros, itt 3 ovi van, hasonló lehetőségekkel, vagy viszem 20 km-re a városba, ahová dolgozni járok, itt számtalan hiper-szuper ovi van. Én a kisvárosi, helyi ovinál döntöttem. A szempont elsősorban az óvónő és a dajka személye volt, nem nyaliztak, tárgyilagosak, de nagyon kedvesek, őszinték voltak. Az óvónéninek 25 év van már a háta mögött, minden a kisujjába, ez is pozitív. Aztán szempont volt, hogy ismerje a helybeli gyerekeket, mert az élete a településhez köti legalább 18 évre, és kellenek a barátságok. A mi ovink is biztosít fejlesztő és gyógypedagógiai, pszichológiai foglalkozásokat, gyógytestnevelésre, angol tanulásra, hittanra, néptáncra és zenére is van lehetőség. Mi hittanra járunk, a többivel ráérünk szerintem iskolában megismerkedni, ha lez kedve. Nem akarom terhelni, az én elvem, hogy ameddig lehet legyen gyerek, és játsszon, amennyit csak lehet, ne a kötelező foglalkozásokról szóljanak már az ovis évek is. Jaj ,majd efeejtettem, nekem szempont volt a minél kisebb csoportlétszám, itt 20-an vannak, ez barátságos. Az is tesztik, hogy minden hónapban vannak családi rendezvények, pl. bográcsolással egybekötött udvarrendezés, kirándulás a település melletti tanyákra, ezek ingyenesek és szuper jó programok vannak.
2012. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyre add, ahol anyás (apás / nagymamás) beszoktatás van. Méghozzá úgy, hogy a gyerek igényeihez alkalmazkodva döntheted el, hogyan hosszabbítod a bent töltött időt, illetve meddig üldögélsz a csoportszoba sarkában vagy a folyosón, és nem közlik három nap után, hogy most már tessék itt hagyni, ebéd (alvás!) után lehet jönni a gyerekért.

Jó ha van nagy udvar, és NE legyen tv, dvd meg akármi lejátszó még az esős napokra se. Sőt, szerintem számítógép se legyen, bár ha húsz gyerek osztozik egy gépen ebből nem juthat túl sok. Csak nehogy valakinek eszébe jusson, hogy a jobb kihasználás érdekében udvari játék helyett is bent maradhat számítógépezni egy-egy gyerek...

2012. febr. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A lányom alapítványi, fizetős oviba jár, de nem azért, mert mindenáron szerettünk volna fizetni érte, hanem azért, mert itt találtam meg azokat a feltételeket, ahol nyugodtan hagyom a gyerekemet.

Egyik fontos szempont az volt, mennyire gyerekközpontú. Vagyis pl. a beszoktatás. Nálunk nincs meghúzva egy határ, hogy meddig beszoktatós egy gyerek. Akár egy évig is lehet az, semmit nem erőltetnek. Persze gyorsan ment és nem volt gondunk, de nekem fontos volt, hogy amíg a gyerekemnek szüksége van rám, addig ott lehessek vele.

Másik nagyon fontos, hogy milyenek az ovónők, dajkák, akik vele vannak. Volt lehetőségünk játszóházi keretek között megismerni a pedagógusokat, én meg árgus szemekkel figyeltem, kihez húz a lányom, ki a szimpatikus neki. Jól választottunk, úgy érzem! Nincsenek sokan egy csoportban, 16 gyerekre jut 4 pedagógus (két óvónő, egy angol anyanyelvű pedagógus és egy dajka), nagyon odafigyelnek a gyerekekre. Az sem egy utólsó szempont, hogy ötperces sétára van tőlünk, nem probléma, hogy hozzam-vigyem, nem kell autó, a kisebb testvérével - hamarosan testvéreivel - gond nélkül elsétálhatunk érte.

A többi lehetőség már csak hab volt a tortán, mert tényleg kitűnő ovi, de nem az volt a lényeg, hogy mondjuk rendszeresen lovagolnak, mert vannak itthon saját lovaink és akkor ülnek a gyerekeim lóra, amikor szeretnének, vagy hogy mennek úszni, hiszen mi is megyünk családilag rendszeresen. Szóval ezek jók, de nem lényegesek. Mondjuk olyan kisgyerek esetében, ahol a szülőknek erre nincs idejük/lehetőségük, jól jöhet, de nálunk nem ezek a szempontok voltak fontosak.

Dolgoztam ebben az oviban terápiás lovasoktatóként (mert van sérült csoport is) és pontosan emlékszem, hogy a vezető hét bőrt képes lenyúzni az óvónőkről, de csakis a gyerekek érdekében! Itt tuti nincs kiégett pedagógus, ugyanis csak azok tudnak megmaradni, akiknek ez valóban hivatás, nem csak egy munkahely. Mi ezért döntöttünk emellett az ovi mellett.

2012. febr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!