Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiabálós anyukák? Vannak...

Kiabálós anyukák? Vannak többen is?

Figyelt kérdés

Előre szólok: nekem nincs gyerekem.


Barátnőmnek kettő van.

Azt mondja, hogy nem szeretné megütni őket, de muszáj nevelni valahogy és ezért "alkalomadtán" kiabál.


Néha használ-néha nem.


Az tetszik, hogy nem üti meg a gyerekeket, mert azt nagyon elítélném, viszont a kiabálást valahogy nem is tudom elképzelni.

HA rosszak üvölt velük és akkor abbahagyják?

Ez használ? A gyerekeknek nem árt?

Azt mondja néha már muszáj kiabálni, mert neki is eldurran az agya.


Tőle nem szeretném megkérdezni...


Vannak olyanok akik még ebbe a táborba tartoznak? Mármint a kiabálós anyukák táborába?


2012. febr. 15. 23:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
Majd ha lesz neked is, térjünk vissza erre a kérdésre. Addig elképzelni sem tudod mennyit nyelsz, míg végül elszakad a cérna és elkiabálod magad. Az elvek szépek és jók, de a gyereknevelés nem sétagalopp.
2012. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos én is kiabálós anyuka vagyok, tudom, hogy nem lenne szabad, de mikor az arcomba nevetve szétkeni magán a főzeléket a 2 éves lányom és tudja, hogy most direkt rosszat csinál, akkor valóban elszakad a cérna, nem tudok ellene mit tenni.
2012. febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Köszi a lepontozást. Akkor ez megint ilyen szuperanya-szaranya verseny lesz? Nincs ember aki ne kiabált volna már rá a gyerekére vagy nem fog. Aki azt mondja az hazudik, vagy szarik a gyerekére.
2012. febr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
85%

Én egy elég csendes nő vagyok alapból, de mióta a gyerekem betöltötte a 2. évét (most 3,5 éves), azóta megtanultam kiabálni :) Ütni soha nem tudnék. De valami módszer kell, és ez hatásos. Legalábbis nálunk. Persze nem úgy kell elképzelni, hogy állandóan ordítok vele.. Kb. kéthetente egyszer azonban biztos, hogy be kell vetnem ezt a "fegyvert", mikor már a huszonötödik, "kérlek gyere fürdeni" felszólításra sem reagál, vagy mondjuk sáros cipővel rugdossa a falat, és ötször rászólok, elhúzom onnan, de csak visszamegy, és juszt is...


Szóval én nem ítélem el a kiabálós anyukákat. A verőseket viszont igen.

2012. febr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Én sosem voltam egy nyugodt, csendes ember. A temperamentumosabbak közé tartozom, mégsem értettem a barátnőmet, hogy tud üvölteni a gyerekével. Egészen addig, ameddig nekem nem lett :) Betöltötte a fiam a 2. évét, és igazi ördögfióka lett. Direkt élvezi hogy kiakaszt, és bizony én is szoktam kiabálni vele. Egyszerűen így adom ki a mérgem. Szégyellem magam nagyon mikor leüvöltöm csórikámnak a séróját, de néha elszakad a cérnám. Viszont megütni nem tudnám, nem is értem azokat akik verik a gyereket. Erőszak erőszakot szül szerintem, de egy kis nevelőcélzatú hangosabb figyelemfelkeltés talán belefér. Ha ettől leszek/vagyok szaranya akkor ámen, legyek.
2012. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
36%
Én elég temperamentumos vagyok, de a gyerekre nem ordítok,van amikor zsigerből jön,akkor is uralom ,mert ez csak feszültség levezetés nem nevelés ,csak arra való hogy leereszd a gőzt.Ha nem tudsz magadon uralkodni veled van a probléma nem a gyerekkel. Inkább azt kell átgondolni miért történik-csinálja azt amit. Nem szuper anyaság csupán önkontroll,az meg elvárható lenne !
2012. febr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
.
2012. febr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
56%

Én a saját tapasztalatomat szeretném leírni.

Mikor kicsit voltam, anyukám volt, hogy olyan pofont adott, hogy forgott velem a világ.Apukám meg a kiabálós fajta, sosem ütött meg!Hát most mit mondjak, konkrétan egy idő után már könyörögtem magamban, hogy inkább üssön meg, mint hogy ordibál velem.Nagyon komoly lelki sérüléseket okozott ezzel, és a mai napig síró görcsöt kapok, ha valaki felemeli velem szemben a hangját.Anyukámra egyáltalán nem haragszom, hisz akkor kaptam, amikor tényleg rossz voltam, és helyre tett.Ezerszer többet sérültem apám kiabálásaitól, mint anyám pofonjaitól.

Ettől függetlenül eszembe se jut az 1 éves lányomat megütni, hisz még nem is érteni, de az biztos ha később valami teljesen kiakasztót csinál, akkor tuti ordibálni és lelki terrorban tartani nem fogom!Ez nem azt jelenti, hogy 2-3 évesen majd pofozom, mert az megint csak 1 undorító dolog.Van ismerősöm aki 2 éves korától, üti a gyerek fejét, és már össze is vesztem emiatt vele, mert közöltem, hogy talán nevelni kéne és foglalkozni azzal a gyerekkel és nem fenyíteni, mert mint látszik ez nem vezet semmire.

Persze tudom, hogy elszakad az a cérna, csak hát az embernek meg kell tanulni uralkodni magán, mert akkor az a cérna egyre gyakrabban szakad el, és csak egy idióta idegbeteg szülő lesz az emberből!

2012. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én nem pontoztam le senkit és nem is ítélkezem senki felett!

Nem ezért kérdeztem kedves első!


Valószínű én is inkább a hangomat emelném fel, mint, hogy üssek...

2012. febr. 16. 08:21
 10/33 anonim ***** válasza:

Én kiskoromban ha rossz voltam anyukámtól kaptam, nah jó nem úgy kell elképzelni, de mikor százszor szólt hogy ne nyúlj mondjuk a forró vízes edényhez és én viccesnek találtam odajött és rácsapott a kezemre. Nem nagyot, nem is éreztem szinte. volt hogy a popsimra is rásózott amikor már az ordítás nem használt. De apa soha nem emelt rám kezet, viszont nála elég volt ha megemelte a hangját én már bőgtem. Amúgy is nagyon hangos család vagyunk, de a mai napig ha valamiért ordibál a sírás kerülget:). úgyhogy azért mindennek van határa.


Anyával egyik legszebb emlékem, hogy meg akart simizni(lehettem vagy 6-7 éves) én meg elrántottam a fejem így "nyakas" lett a simiből. úgy elkezdtünk nevetni hogy majdnem bepisiltem. ezt azóta se tudom elfelejteni.

2012. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!