Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiabálós anyukák? Vannak...

Kiabálós anyukák? Vannak többen is?

Figyelt kérdés

Előre szólok: nekem nincs gyerekem.


Barátnőmnek kettő van.

Azt mondja, hogy nem szeretné megütni őket, de muszáj nevelni valahogy és ezért "alkalomadtán" kiabál.


Néha használ-néha nem.


Az tetszik, hogy nem üti meg a gyerekeket, mert azt nagyon elítélném, viszont a kiabálást valahogy nem is tudom elképzelni.

HA rosszak üvölt velük és akkor abbahagyják?

Ez használ? A gyerekeknek nem árt?

Azt mondja néha már muszáj kiabálni, mert neki is eldurran az agya.


Tőle nem szeretném megkérdezni...


Vannak olyanok akik még ebbe a táborba tartoznak? Mármint a kiabálós anyukák táborába?


2012. febr. 15. 23:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
54%
Azért az hogy valaki folyamatosan ordibál a gyerekével, az nem ugyanaz, minthogy végső elkeseredésében, mikor már 100x elmondott valamit szépen, kért és magyarázott, végül felemeli a hangját. Nem hiszem hogy ettől lelki sérült lesz a gyerek. Nagyon jól hangzik a nevelési könyvekben meg a TV-ben, hogy a szuperdada húde megneveli a gyereket, meg büntisarok és társai, de nem válik be mindenhol. Nem arról van szó hogy naponta 10x leüvöltöm a hajat a gyerek fejéről, csak mondjuk hetente 1x elszakad a cérna, és már kiabálva parancsolom be mondjuk a kádba.
2012. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
54%
Ötödik válaszoló vagyok ismét. Nem, az én fiam nem lett lelki sérült a kiabálástól. Annyira nem, hogy simán kiröhög amikor látja hogy robbanok. De amikor a szép szó nem ér semmit a kétszázadik kérésre sem akkor valahogy nyomatékosítani kell, és igen, kinevet de viszont akkor már figyel rám. Tudja hogy komoly a dolog amit szeretnék tőle. És nem hiszem el egyébként, hogy pl ha a gyerek sokadszorra nyúlna a konnektorba akkor is mosolyogva futunk neki ezerszer is. Aki ezt mondja szerintem nem őszinte...
2012. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
44%

ma 09:55

Konnektorba vakdugó, és akkor képes vagy mosolyogva mondani akár 600ezerszer is!

2012. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, odaírtam hogy PL. Oké, akkor forró a sütő, de a gyerek mindenáron odamenne mert érdekes. Erre milyen "vakdugót" tudsz 600ezerszer is? És szerintem sok hasonló szitu van még.
2012. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
62%
Hagyd, úgysem tudod megmagyarázni szuperanyunak. Ő biztos mosolygós a gyerekkel minden nap,+ 8 fogásos menüt készít, este szalaggal a derekán várja a férjét az ágyban, és rózsaillatút hagy a WC-ben is. Tudod messziről jött ember azt mond amit akar.
2012. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó, ha egy szülő mindig mosolyogva és nyugodtan fegyelmezi a gyereket. Nyilván nem azt mondom, hogy üvöltsön, mint egy állat, de néha fel lehet emelni a hangunkat. Nem árt, ha megtanulja a gyerek, hogy anyának/apának is vannak negatív érzelmei, hogy ők is tudnak haragudni, ők is lehetnek feszültek stb.
2012. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem mondta, hogy szuper anyu vagyok...sőt...nagyon nem.De a kiabálás, és a határozottság között nagyon sok különbség van szerintem! De mindegy.Én itt nem vitatkozok, de tényleg, amúgy is mindenki azt csinál otthon amit akar.Az is igaz, hogy még csak most múlt 1 éves a gyerekem, így nagyobb gyerekeknél még nincs tapasztalatom, igaz mondom a családban vannak azért gyerekek.Én belőlük építkezem, látom a hibáikat, visszagondolok a saját gyerekkoromra és ezekből próbálok összehozni valami okosat.Ha ettől szuper anyu vagyok, hát legyek.

A forró sütőről csak annyit, hogy lehet, hogy te nem teheted meg, de én akkor semmi veszélyeset nem csinálok, amikor a lányom fent van.Igaz ő még 2szer alszik 1 nap, így lehet könnyebb dolgom van.Imád mellettem lenni, és ha a konyhában a sütő felé megy, hiába van kikapcsolva, mindig mondom neki, hogy nem szabad, persze nem mosolyogva hanem határozottan.Szinte már nem is megy a közelébe, mert tudja, hogy nem szabad.Ezek a dolgok nem 2 perc alatt történnek hanem hetek, akár hónapok alatt.Na mindegy

sziasztok

2012. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
nem vagyok kiabálós,de felemelem a hangom és ő már attól megretten,igy eszembe sincs tovább ordibálni.Viszont sajnos néha tényleg elszakad a cérna.valamelyik nap volt a tévében a gyerek bántalmazásról,ott teljesen elítélték,de a végén megjegyezték,hogy nem attól lesz rossz anyuka valaki,hogy elcsattan egyszer egy pofon,hanem attól ha ezt már észre se veszi.ugyanez igaz lehet a kiabálással is,nem az baj ha egyszer kiabálsz hanem ha már észre veszi hogy már megint ordít.
2012. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
40%

Ja ok!


Akkor légyszi 1-2 év múlva gyere vissza. Nyilvánvaló hogy egy 1 éves nem ugyanaz mint egy 2-3 éves. Bírom mikor az aliganyukák osztják az észt. Mondjuk valószínű én is ugyanilyen okos voltam a gyerekeim ilyenidős korában. Ez ugyanaz mint mikor a várandós anyukák meg vannak győződve, hogy ők persze sokkal jobban fogják csinálni. Most már soha nem mondom hogy soha, mert 5 év után rájöttem hogy minden álláspontot felül lehet bírálni. Még most jön majd a dackorszak, a hisztik, ha lesz tesó akkor a féltékenység, szóval még nagyon az elején jársz. Ilyenkor még én is a mosolyogva 1000x is stádiumban voltam.

2012. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
En altalaban akkor szoktam kiabalni amikor veszelyt latok elore megtortenni. Bocsi, nem is tudom, hogy fogalmazzam meg de pl. multkor a kisfiam majdnem megmarkolta a rozsabokrot. Mikor lattam, hogy szalad fele mondtam, hogy nem szabad de sajnos nem allt meg ilyen esetben csak a nagyot kiabalas segit mert attol megtorpan igy gyorsan meg tudom szuntetni a veszelyt. Ilyenkor bizony neha meg is ijed es elsirja magat de meg mindig jobb mint valami gond erje. Szinten ilyen helyzet, ha kozeledik a gaztuzhely fele... Szinten elkialtom magam ha olyat latok, hogy epp az almalevet keszul kionteni a szonyegre vagy csokis kezzel kozeledik huncut mosolyal az arcan a feher fal fele. :) Ilyenkor nincs is ideje az embernek elmagyarazni, hogy nem szabad hanem jon a reflexbol valo kialtas a gyerek hirtelen megall es kesz. Szoval nallam a kiabalas elofordul. Olyanert nem szoktam kiabalni ami az en hibam is. Pl multkor lerantotta az asztalrol a telefonomat es eltorott. Nagyon merges voltam de tehettem volna beljebb vagy mashova is hiszen ismerem ot. Multkor szinten egy talat dobott le a konyhaba es eltorott. Ezt is tehettem volna bejebb vagy a helyere es akkor nem lett volna gond. En nem hiszek a kiabalos nevelesbe azert mert amit a gyerek lat a szulotol azt utannozza valamilyen modon. Az ilyen anyukak csodalkoznak majd, hogy a gyerek agressziv ha nem tetszik neki valami majd kesobb. Hat persze, hogy agressziv amikor az anya is kiabal ha neki nem tetszik valami. Miert kene a gyerek maskent csinalja? Szoval azert vigyazni kell. Szinten ilyen a verekedes is. Ha egy anya csapkod amikor nem tetszik valami akkor nem kell csodalkozni ha majd a gyerek is utni vagni fog ha neki nem tetszik valami. De szerintem e reflex szeru kiabalassal nincs semmi gond. Legtobb anyukanal inkabb ilyen jellego a dolog szerintem.
2012. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!