Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen probléma miatt vinnétek...

Milyen probléma miatt vinnétek más oviba a gyereket?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdő ovis-szeptembertől jár oda,tehát 5hónapja.Az egyik óvónőt nagyon szereti a másikat nem.Sztem fél is a másiktól ,mert volt már össze tűzésünk vele.Az egy gyakorlós óvónő és a fiam nehezen illeszkedett be,volt,hogy harapott és egyszer pofon is vágta agyereket emiatt.Ebből akkor nem csináltam nagy gondot,de szóvá tettem neki.MOst meg mindig azzal jön,hogy a másik óvónővel lesz szte,kérdezem miért hát kiderül,nem szereti a P.nevű óvónőt.Mondom miért nem,mert ő mindig azt mondja neki hagyjál már... mondom mikor mondja ezt ,azt mondja mindig..

nah és már hetek óta ezen viaskodom,hogy mit tegyek,mert nem szeretném még két évig olyan helyen kínozni ahol nem jó neki.Persze a férjem erre azt mondja,honnan tudom,hogy ahová viszem ott nem olyan óvónők lesznek mint a P. nevű óvónő.Mondom nem tudom,de ha azt tudom,hogy ez nem a legjobb akkor mit tegyek.

segítsetek nekem szerintetek mi a jó,Jó lenne ha olyanok is írnának akik átvitték más csoportba vagy intézménybe a gyereket.


2012. febr. 16. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Átérzem a problémádat. Sajnos tényleg nincs garancia, hogy máshol nem lesz problémás óvónő. Mondjuk az nagyon gáz, hogy az ilyen aki még csak készül óvónőnek. Mert hogy valaki évtizedek alatt belefásul, az sem jó, de valahol picit meg tudom érteni. De az ilyen nem való a pályára. Én megpróbálnék beszélni az óvónővel és az óvodavezetővel is. Addig is körbeérdeklődnék atöbbi szóbajöhető oviról, és az ottani óvónőkről. Ha itt nincs változás, akkor elvinném. Esetleg más szülőnek is van gondja P-vel? Mert ha igen akkor össze lehetne fogni. Az meg hogy a gyerek harap, teljesen természetes az óvodában. Mindenkivel előfordulhat. Ezért pofonvágni az óvónő csődje,.
2012. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a fiam is szeptemberben kezdte, én nov. óta nem járattam, hasonló gondok miatt (óvonői hozzáállás). bár ha pofonvágta volna a gyerekemet egy óvonő, már biztos, h nem dolgozna, de ez más kérdés. szóval mi épp ovit keresünk jövő szeptembertől. a fiam utálta őket, én is, szegény sírdogált, mert nem érzete, h szeretik, semmi értelme nincs kínozni szerintem.
2012. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Minden részben van igazság.Mivel a pofonnál nem voltam jelen csak a hatást láttam agyerek arcán,természetes ,hogy az óvónő tagadja.Épp tegnap beszéltem erről a másik óvónővel aki tudott róla..vajon honnan?...miért mondta el a másik neki..nah mindegy ez nem most történt én mondtam neki,nem fogom ezt bolygatni,de szeretném biztonságba tudni napközben a gyereket és nem attól tartani,hogy hogy kezelik le dolgot vele..

Lesz fogadó óra jövő héten be fogok menni,kíváncsi leszek rá mi lesz ,mert mindketten ott lesznek,pedig csak egy szokott állítólag ,de azt mondta a tapasztaltabb,hogy inkább jön ő is. Anyám szerint nem kell rángatni a gyereket,mert meg kell tanulnia,hogy vannak akik szeretik nagyon és vannak akik kevésbé ,mert az élet is ilyen,lesz aki megfogja a kezedet és lesz aki nem..részben igazat adok,de részben nem,mert sztem ilyen kicsi gyereknél---3.5évesnél még nem az legyen már,hogy beadom egy intézménybe ahol elvileg foglalkoznak vele és közli az óvónő,hogy hagyjál már... nem azt mondom elhiszem,hogy 20gyereknél nehéz egyel foglalkozni külön,márpedig az én fiam kikérné ezt magának,de ezt máshogy is lehet mondani neki,nem pedig rászólni,hogy hagyjál már... szóval több sebből vérző dolog ez..megvárom mi lesz a fogadó órán és kiderül..

2012. febr. 17. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt az utolsó csepp a pohárban, hogy az egyik óvónő rendszeresen ordibált a gyerekekkel, de már a beszoktatás első napjától voltak problémák az intézménnyel. Vegyes csoportok voltak, hatalmas létszámmal, és sokszor előfordult, hogy a gyerekek összeverekedtek, megharapták egymást, az óvónők pedig mindezt "észre se vették". Volt, hogy 8 napon túl gyógyuló harapásnyommal jött haza a fiam. Amikor szülői értekezleten szóvá tettük a dolgot, mindig csak azt a választ kaptuk, hogy "sajnos túl sok a gyerek, nem lehetnek ott az óvónők mindenütt", de a beszoktatás alatt volt, hogy a saját szememmel láttam, hogy két fiú összeverekedett, mire az óvónő csak ennyit mondott a kávéja mellől: "mindketten adtatok is, kaptatok is, egyikőtök sem sírhat, egy-egy".


Az utolsó héten volt olyan, hogy a gyerekek jöttek oda hozzám, hogy a kisfiam megharapta az egyik csoporttársát. Az óvónő persze erről sem tudott, a fiam pedig "saját magát büntette meg", megharapta a saját kezét is... Azt hittem, elájulok, amikor megláttam. Kérdeztem, miért tette, mire azt felelte, azért, mert "itt őt mindenki bántja", és "ő csak megvédte magát"...


Soha azelőtt nem verekedett, nem harapott, vidám, barátságos kisfiú volt. Minden nap jártunk közösségbe, játszóházba, úszni, vannak kortárs barátai már pici kora óta, sose bántották egymást. Örömmel kezdte az ovit, a beszoktatás alatt sem sírt szinte sosem, sőt, még ő vigasztalta a társait, és az ott alvás sem okozott gondot neki. Két barátjával is közös csoportba járt, azóta már egyikük se jár oda... Mindhárom gyerek ugyanolyan történeteket "mesélt" otthon, persze az ottani óvodavezető szerint ez mind csak "gyerekfantázia" volt. Nehezen találtunk másik óvodát, de megérte!


Az új oviban, ahová most jár, kezd a fiam újra felszabadulni. Még bizalmatlan, de szerencsére mind az óvodavezető, mind az óvónénik egészen más beállítottságúak, mint az előző óvodában. Itt valóban a gyerekek az elsők, a légkör pedig szeretetteljes, és erőszak-ellenes. Még a játékfegyvert is elkobozták a kiskatonáktól Farsangkor! :) Itt már mi vagyunk azok, akiknek "szokni kell", hogy vannak szabályok, hogy nem hozhatja el a gyereket bárki, csak akinek jó előre leadtuk az adatait, hogy a napirendet itt valóban betartják, hogy kétnaponta "el vagyok kapva" valamelyik óvónő által, és beszámolnak arról, mit csinált, hogyan viselkedett a lurkóm aznap.

2012. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!