Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ez az óvodai helyzet,...

Milyen ez az óvodai helyzet, elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Ezen kattogok tegnap délután óta. Próbálok rövid lenni. Előre is köszi a válaszokat!


Kislányom év eleje óta ovis, könnyen beszokott, az óvónénik is nagyon aranyosak, szeretjük őket, ők is minket.

De az egyik óvónéni mindig mondja, hogy az én kislányom mennyire nem illik ebbe a körbe, de pozitív értelemben. Az én lányom nagyon érzékeny, kis viráglelkű, nyílt szívű, barátságos, mi itthon soha nem veszekszünk, boldog és nyugodt család vagyunk. A csoport tele van elvált szülők gyerekeivel, akik emiatt nehezebben kezelhetőbbek, feszültebbek, mondja az óvónéni, hogy apukák-anyukák egymásnak mennek, hogy kinél legyen a gyerek hivatalosan elhelyezve, és ez ugye szegény gyereken csapódik le. Az óvónéniknek nagyon nehéz dolguk van ezekkel a gyerekekkel. És mondják az óvónénik, hogy egy-egy ilyen nevelési gondnál mennyire megijed az én kislányom, sokszor el is sírja magát (pl amikor már huszadszorra szólnak egy gyereknek valami miatt, és kiabál az óvónéni), van olyan gyerek amelyik verekszik, bántja a többit.

Kérdeztem a barátnőmet, akinek másik oviba jár a gyereke, ő azt mondta, hogy náluk nagyon nyugodt a csoport, nincs is elvált szülők gyereke, nincs feszültség emiatt.

Szeretnék majd beszélni az óvónénivel is erről, mert annyira mondja, hogy nem illik oda az én lányom, hogy ezt vajon úgy érti, hogy vegyem is ki ebből a csoportból? Ti mit tennétek? Átvinnétek másik oviba, ahol nyugodtabb a helyzet? A lányom nagyon szereti ezeket az óvónéniket, de mivel még pici, igazából a gyerekekkel nem játszik együtt, csak mellettük. Nem tudom mit csináljak. Bár persze a végső döntést akkor fogom meghozni, ha beszéltem az óvónénivel. Kíváncsi vagyok előre is a véleményetekre. Köszönöm.


2012. febr. 17. 08:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt tényleg az lenne a legjobb döntés, hangsúlyozom: szerintem, hogy leülni az óvónőkkel, és úgy kezdeni a beszélgetést, hogy ne virágnyelven beszéljenek (!), hogy meg ne sértsenek, hanem legyünk tárgyilagosak, mert a gyermek életének egyik legfontosabb szocializációs szakaszát ronthatjuk el egy rossz döntéssel, és mondják el, hogy tényleg kivételesen és túlságosan sok a problémás gyerek a csoportban, vagy a kislányom kellene szoktatnom a megváltozott körülményekhez és kicsit edzeni a lelkét, illetve mi a véleményük a magánoviról illetve arról, hogy pár hónap múlva meg is szokhatja még a közösséget. Én az idő rövidsége miatt még mindig arra voksolnék, hogy adjanak neki időt, egyik gyereknek sem egyszerű az új környezet, valaki megijed, valaki dacol, aztán hamarosan összecsiszolódnak, ami azt is jelenti, hogy a problémás gyerek akár rá is jöhet, hogy azzal nem ér el semmit, hogy üvöltve veri magát a földhöz, mert az óvónéni is kiakad és a gyerekek sem játszanak vele, mert félnek.
2012. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs burokban a lányom, érzékeny, ez oké, de az normális, hogy egy ovis csoport háromnegyede problémás gyerek?? Szerintem ez sok, a maradék egynegyednek ez igenis gondot okoz, csak az én lányomon ez jobban kijön az érzékenység miatt.

Nem tartom normálisnak egy oviban székek és poharak röpködnek (és nem az óvónő dobja el).

Mindenképpen beszélni fogok az óvónővel, hogy miért mondja nekem ilyen sokszor, hogy kilóg a gyerekem a sorból (mindig hozzáteszi, hogy pozitív irányban), de meg fogom kérdezni, hogy mit javasol: másik csoportot, vagy az én gyerekemmel van gondja.

2012. febr. 17. 10:21
 23/32 anonim ***** válasza:

Hát.. így már árnyaltabb a helyzet, bár gondolom a "repülnek a székek" kicsit költői, már csak az ovis erejénél fogva is, de itt már a testi veszélyeztetés esete is fennállhat, ha az adott "problémás gyerek" a kanalát dobálva eltalálja a másik gyereket. Itt viszont, szerintem ezt a gyereket kellene pszichológushoz, vagy tanácsadóhoz járatni, megint csak nem az ártatlannak kellene változtatni.


Viszont, ha megengeded, lehet, hogy nem úgy értetted, sőt biztos, de ne úgy fogalmazd majd, hogy az óvónőnek vajon a lányoddal van-e baja, mert így megint csak nem fogsz őszinte választ kapni (csak virágnyelveset, amit érthetsz úgy, ahogy akarsz, mint eddig is..), ha egy kicsit is úgy érzi, hogy az anyatigrissel áll szemben (gondolok itt arra, hogy "baja van a gyerekemmel"->dehogy van, csak segíteni akar) :)


Megírnád majd, ha beszéltél az óvónővel, hogy mire jutottatok?

2012. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát miatt nem venném ki. Amúgy tényleg nincs olyan osztály, csoport, vagy közösség, ahol minden gyerek áldott jó lenne, mindig mindenhol akad legalább 1-2 nehezebben kezelhető. Ez meg a másik, hogy ne általánosítsunk már, hogy azért mert elvált szülők gyereke, ez olyan durva. Én is és a testvérem is elvált szülők gyerekei vagyunk, és soha nem volt velünk semmi probléma, minket mindenki szeretett oviban is, iskolában is, a többi gyerek szülője is. És ismerek olyan gyereket aki már bocsánat, de egy vadállat módjára viselkedik, a szülei pedig együtt élnek. Mindenki kerülhet sajnos ilyen helyzetbe. De amúgy meg ha az óvónénik aranyosak és szereti őket, akkor az jó. Sok helyen pont az a baj, hogy az óvónők miatt rossz a gyereknek.
2012. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%
Előbb mégcsak a kiabálástól fakadt sírva a lányod, most meg kiderül, hogy egy Bud Spencer film kellős közepére csöppent:D
2012. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó ez vicces volt..:)
2012. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az óvodában nem hogy hússzor, de max. kétszer szólnak rá szépen a gyerekekre. Figyelmeztetik, aztán mehetnek büntetésbe (kiültetik az öltözőbe pár percre , vagy egy kisszéken kell csücsülnie). Lehet, hogy az óvónéni is következetlen. Az óvónéniknek nehéz dolguk van, de tudniuk kell kezelni ezeket a gyerekeket. Olyan gyerek meg mindenhol van, aki odacsap a másiknak és ehhez nem kell elvált szülők gyerekének lennie. Engem kicsit zavar, hogy ennyire elítéled az elvált szülők gyermekeit. Kicsit sem biztos, hogy csak ők a rosszak.
2012. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Az is az érzékenységére utal, hogy írtad, kicsi, ezért nem a társaival játszik, hanem mellettük.

Nem tudom. Az én gyerekem 3 éves és fél éve a társaival együtt játszik, szerepjátszanak együtt.Soha nem vonult félre.

2012. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Várjatok, még kések is fognak röpködni:.......:)
2012. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Én nem ítélem el az elvált szülők gyerekeit. Az óvónéni mondja mindig, ő vezeti vissza erre a problémákat. Nekem fogalmam sincs, hogy ki hogy él otthon ezek közül a gyerekek közül.


A szék repülését vegyétek komolyan, ez nem vicc. Az egyik gyerek rendesen fogta a széket, és odébb dobta, mérgében.


Ha alkalom lesz, mindenképpen beszélek az óvónénivel, próbálok jól hozzáállni természetesen, hogy ne az anyatigrist lássa bennem. Bár én eddig mindig mondtam neki, hogy majd megszokja a lányom ezeket a helyzeteket, ő hozza fel mindig, hogy nem illik oda az én gyerekem. Nem tudom, hogy értsem őt, ezért is fogom megkérdezni.

2012. febr. 17. 12:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!