Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ez az óvodai helyzet,...

Milyen ez az óvodai helyzet, elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Ezen kattogok tegnap délután óta. Próbálok rövid lenni. Előre is köszi a válaszokat!


Kislányom év eleje óta ovis, könnyen beszokott, az óvónénik is nagyon aranyosak, szeretjük őket, ők is minket.

De az egyik óvónéni mindig mondja, hogy az én kislányom mennyire nem illik ebbe a körbe, de pozitív értelemben. Az én lányom nagyon érzékeny, kis viráglelkű, nyílt szívű, barátságos, mi itthon soha nem veszekszünk, boldog és nyugodt család vagyunk. A csoport tele van elvált szülők gyerekeivel, akik emiatt nehezebben kezelhetőbbek, feszültebbek, mondja az óvónéni, hogy apukák-anyukák egymásnak mennek, hogy kinél legyen a gyerek hivatalosan elhelyezve, és ez ugye szegény gyereken csapódik le. Az óvónéniknek nagyon nehéz dolguk van ezekkel a gyerekekkel. És mondják az óvónénik, hogy egy-egy ilyen nevelési gondnál mennyire megijed az én kislányom, sokszor el is sírja magát (pl amikor már huszadszorra szólnak egy gyereknek valami miatt, és kiabál az óvónéni), van olyan gyerek amelyik verekszik, bántja a többit.

Kérdeztem a barátnőmet, akinek másik oviba jár a gyereke, ő azt mondta, hogy náluk nagyon nyugodt a csoport, nincs is elvált szülők gyereke, nincs feszültség emiatt.

Szeretnék majd beszélni az óvónénivel is erről, mert annyira mondja, hogy nem illik oda az én lányom, hogy ezt vajon úgy érti, hogy vegyem is ki ebből a csoportból? Ti mit tennétek? Átvinnétek másik oviba, ahol nyugodtabb a helyzet? A lányom nagyon szereti ezeket az óvónéniket, de mivel még pici, igazából a gyerekekkel nem játszik együtt, csak mellettük. Nem tudom mit csináljak. Bár persze a végső döntést akkor fogom meghozni, ha beszéltem az óvónénivel. Kíváncsi vagyok előre is a véleményetekre. Köszönöm.


2012. febr. 17. 08:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
6. válaszadó LIKE!!!!!!!
2012. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

2.

3.

4.válaszadók bocsi, de nektek is egy nagy LIKE!!!!!!!!

2012. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kötözködésből kérdezem, hanem a Kérdezőt segítendő építő párbeszéd miatt: szerinted mikortól lenne megfelelő egy gyereknek az, hogy nem emelik ki abból a teljesen átlagos környezetből, ahol, bár őt senki nem bántja, mindenki szereti, mégis van egy-két olyan, szintén normális gyerek, akinek más a "hozott anyaga"? Iskolában ráér megtapasztalni ezt, amikor már fel sem állhat óra közben, nem mehet arrébb, mindössze 10-15 perc áll rendelkezésére a szünetben az elvonulásra és a történtek feldolgozására, már, ha hagyják?
2012. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
Így van ez, ha valakit burokban nevelnek. Testvére nem lesz?
2012. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a másik oviban ugyanez a helyzet, csak ott fel sem merül ilyen jellegű probléma és az óvónők nem mondják el, hogy hányszor kiabáltak egy "problémásabb" kisgyerekkel. És miért? mert a barátnőd kisgyereke természetesnek éli ezt meg.

Azért szólnak az óvónők, hogy érezd, tényleg gond van. Mégpedig a lányod túlérzékenysége. Csak nem szeretnének megsérteni téged.

2012. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Nem steril környezetre gondoltam, de egy kiegyensúlyozottabbra. Megjegyzem, az én fiam önálló , irányító, nagyszájú gyerek. De van olyan ismerősünk, akinek olyan mimózalelkű kisfia van, hogy szerintem neki nagyon nehéz lesz beilleszkedni egy húzósabb csoportba. Ha a fiam nagy lendülettel elrohan mellette, már akkor megijed, meginog. Tudom, még több tutujgatás, még rosszabb a gyereknek, de szerintem ésszerűen lehet neki olyan ovit, közösséget választani, ahol jobban fel tud oldódni, ki tud nyílni és magabiztosabbnak érezheti magát. Ha lenne otthon erre keret, tuti kis közösségbe, magánoviba vinném, ahol 7 gyerek jár egy csoportba. A gyereket nem csak be kell vezetni egy közösségbe, de segíteni kell őt kibontakozni, és ezt egy olyan környezetben, ahol túl sok stressz éri, nem fog menni. Lehet, hogy túlzottan naivnak és kevésbé életszerűnek tűnik, amit írtam, de mindenképpen erre törekednék. Természetesen a kereteim, lehetőségeim mérlegelésével.
2012. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

De mi a túl sok stressz???? Ez itt a kérdés.

Egy túlérzékeny gyerek még egy lepkétől is megijedhet. Akkor irtsunk ki mindent? Nem lehet stresszmentes környezetet teremteni.

2012. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, amit írsz,és igazat is adnék neked, de szerintem az, hogy a gyermek még csak év eleje óta ovis (jelentsen ez ovis évkezdetet: szeptembert, vagy év eleje januárt..), ideje sem volt kialakítani magának egy védekező módszert. Én is olyan voltam oviban, nem elvált szülők gyerekekénk, de nem is egykeként, hogy, ha egy csoporttársamon láttam, hogy szándékosan provokálja az óvónénit, képes voltam a feszkótól sírvafakadni. Aztán pár hónap alatt, hogy fel tudjam dolgozni a légkört, belemenekültem a rajzolásba, kizártam a közösséget. Másfél év után vezető személyiséggé váltam a nagycsoportos "társadalomban". (Anyu mesélte pár éve, hasonló témán beszélgettünk) Szóval, amit ezzel kapcsolatban mondani akarnék, hogy ideje sem volt még a gyereknek alkalmazkodni, márpedig ebben az életkorban a legkönnyebb kihozni belőlük az elfogadást és a megértést. Persze, ha egy gyerek képtelen a változásra, jó ötlet a magánovi, de ott már gyanakodni kell valami "zavarra" is a szocializációs folyamatban, esetleg pszichológiai eredetű is lehet a probléma.
2012. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésből adódik valóban a feltételezés, hogy a gyermeket lehet, hogy túlságosan burokban nevelik, tutujgatják, mindentől óvják. Igen, ez bennem is felmerült, és én is úgy gondolom, hogy ez nagyon káros tud lenni. Hagyni kell mindenkor, hogy ő maga fedezze fel a környezetét, kis világát, még ha esetleg meg is botlik, el is esik párszor. Majd utána feláll és halad tovább. De hagyni kell őt magát tapasztalatot szerezni. Én csak akkor szoktam beavatkozni, ha önmagára, vagy másra veszélyes, súlyos balesetet okozhat tapasztalatlansága.
2012. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, hogy igazatok van. Illetve valahol középen lehet az igazság. Nehéz ebből a kérdésből azért pontosan kihámozni, hogy most a csoport a feszültségtől túlterhelt, vagy a gyerek a túlságosan érzékeny.

Szerintem mindkét "oldal", felvetés hasznos mérlegelés szempontjából.

(Én voltam, aki elvinné más csoportba, de közben meg is inogtam picit.) Talán a fokozatosabb közösséghez szoktatás is jó lehetne, de persze ez sem életszerű, mert az ember lányának melóznia is kell valamikor.

2012. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!