Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fog megváltozni a félős...

Antus kérdése:

Mikor fog megváltozni a félős kislányom?

Figyelt kérdés
Lányom 1 év 7 hónapos. Nagyon félős. Amikor jön hozzánk vki, akkor azonnal hozzám szalad, és nem enged el. Amikor kimegyünk a játszótérre, akkor nem tudom letenni, mert fél másoktól. Amint kettesben maradunk a játszótéren, elevenné válik, úgy, mint otthon. Tudom, hogy vannak ilyen időszakok a gyerekeknél, de biztos, hogy el fog múlni? Úgy irigykedem másokra, hogy a fiatalabb babájukkal el tudnak menni játszóházba, és felszabadultan játszik a baba, én meg letenni sem tudom.Mindez nem idegesítene ennyire, ha mellette nem lenne rossz evő, rossz alvó, nagyon kis súlyú, babakocsit nem szerető stb. Úgy szeretnék vele kézen fogva sétálgatni a játszótérre, fagyizni menni, de állandóan cipelni kell, és sírni meg nem fogom hagyni.
2012. febr. 18. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Sztem ez nem gáz, de belőled árad a feszültség ezzel kapcsolatban, lehet ezzel "hatsz" is rá...

mennyit vagytok "közösségben? nem kell erőltetni, hogy menjen egyedül, meg barátkozzon. Mnej vele oda a többi gyerekhez, ne is szólj egy szót se, csak gugolj le vele, és nézzétek a többi gyereket. Sztem 1x csak magától akar majd lemászni az öledből..


De írod, hogy kicsi a súlya, rosszul alszik, stb, ha úgy érzed, hogy ez összefügghet az idegrendszerével, kérj beutalót a neurológiára, vagy beszélj a gyerekorvossal...

2012. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy belőlem árad a feszültség, mert már idegbajt kapok, hogy nem elég, hogy nem eszik semmit, nem elég, hogy 1,5 éve minden este 5*-6* felkel éjszaka, nem elég, hogy a babakocsiban nem marad meg, még sétálni sem tudok Vele menni, mert egyszerűen pár lépés után fel kell venni. Szeretném én is élvezni azokat a gyönyörű dolgokat, amit másoknál látok, és félek, hogy vmit nagyon elrontottam, mert nálunk minden máshogy van. Persze, biztos nem vagyok egyedül a problémámmal, és ez kicsi más dolgokhoz képest, de nekem ez nagy dolog. És hülyének érzem magam, mikor egy olyan dolog miatt dicsérem meg, hogy de ügyi vagy Babucika, sétáltunk 10 m-t. És tényleg idegesítő, amikor a játszótéren oda akar menni a többiekhez, miközben fogom, elindulok feléjük, akkor húz vissza, hogy mégsem akar, akkor megállok, aztán megint menni akar oda, mert azért kiváncsi, aztán megint hiszti, hogy mégsem...nekem ez nagyon bosszantó. Velem van a baj?! Amúgy köszönöm a választ! Jó tudni, hogy mások hogyan látják!
2012. febr. 18. 22:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem válaszolni: szoktunk közösségbe járni, főleg a családhoz, ahol 5 gyerek van összesen. Felváltva járunk hozzájuk. De tőlük azért nem félhet, mert gyakran látja őket. De pl. apukámtól még mindig fél, mert őt ritkán látja. Orvosnál pedig már voltunk, vérszegény, vasat szedünk, mert nincs étvágya, és kicsi a súlya, 1,5 évesen 8,4 kg. (min. 9,4 kg-nak kéne lennie, ez lenne az alsó határ, ő még ez alatt van 1 kg-mal)
2012. febr. 18. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Aha, értem. Hát akkor tényleg, és hál istennek "csak" félős, ha amúgy a családban lévő többi gyerkőccel kijön.

Ez amit írsz, hogy "anya, menjünk, nem menjünk...", én lehet akkor leülnék a padra, és ha hisztizne, ha nem, Én nem mennék a gyerekekhez. Mondanám, hogy nézd Te is tudsz hintázni, meg, hogy ott a motor, kisfiú, stb., menj ha akarsz, nézd meg őket. De nem mennék vele, persze ha már tök stabilan megy.

Amúgy az én lányom nagyon haverkodós, nekem meg az a bajom, hogy túlságosan is:-DDDD, viszont haladni mi sem tudunk, esküszöm az agyvérzés határán vagyunk, ha merészkedek vele babakocsi nélkül menni. Kb. 150méterre van a házunktól a gyógyszertár, de fél óra mire oda vissza megtesszük, mert minden kavicsnál megáll, vagy cipelteti magát. Engem is állatira idegesít, de asszem le kell hozzájuk lassulnunk..:-)

2012. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

21 hónapos fiam van, 18 hónapos korától végigalussza az éjszakát, de csak azért mert vettünk neki egy ifjúsági ágyat, és abbahagytam az éjszakai szoptatást, a szopiról 19 hónaposan tudtam végleg leszoktatni, nekünk ezek segítettek hogy aludjon. Nekem nyáron rengeteget sírt a játszón, volt egy rossz élménye az kísérte elég sokáig ( egyszer odaszalad hozzá egy kisfiú, és nagyon átölelte, alig bírtuk

lefejteni róla, utána konkrétan félt a gyerekektől), de én akkor is vittem Őt, csak mindig a háttérben voltunk. Nálunk még volt egy olyan időszak is, ha valaki belépett hozzánk addig sírt míg el nem ment, de nem hisztizett, hanem félt, be kellett mennek vele egy másik szobába, és ott bujt hozzám, ha felálltam már sírt. Na ennek az időszaknak is vége lett januárban, és most láss csodát, bárki jön hozzánk már csüng rajta, én nem is értem ezeket a változásokat, ja és én a mai napig nem tudom babakocsiba rakni, mert nem szereti, nekem ami szerencse vele, hogy imád motorozni, és azzal közlekedünk, még a buszra is azzal szálunk fel. kitartást, nem vagy egyedül, ráadásul az én babámnak rengeteg energiája van, állandóan mozgásban vagyunk, így én itthon szinte csak akkor tudok valamit csinálni ha alszik!

2012. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszönöm azokat a dolgokat, amiket leírtatok. Akkor van remény!!!

Tudom, hogy nem ide tartozik és nem kéne másról kérdeznem, de 1 mondatban el tudnád mondani, hogy hogyan szoktattad le a ciciről? Szeretnék végre egy átalvós estét 1,5 év után.

2012. febr. 19. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!