Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan anyuka, akit...

Van még olyan anyuka, akit rettentöen idegesit az Anna, Peti, Gergő mesekönyvsorozat?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 éves,nagyon szereti,engem viszont rettenetesen idegesit ez a tökéletes család.Anyuka mindig mindenre ráér,mindig türelmes,jókedvü,mindent megcsinál amit csak kitalálnak a gyerekei.Apuka soha nem fáradt,neki is kötélből vannak az idegei,ráadásul állandóan kirándulnak autóval,ami a benzinárakat tekintve nem kis dolog,persze tudom,hogy néhány éve irodtak már a könyvek,de akkor is.Persze az én kislányom nem érti,hogy nekem miért nincs mindig mindenhez kedvem,miért nem csavargunk állandóan,meg hogy apa miért fáradt,mert hát az annapetigergő anyukájáék nem ilyenek.Mit mondjak neki erre?Hogy ilyen tökéletes család szerintem nincs?A gyerek meg higgye azt,hogy az ö szülei nem jó szülők?Szerintem ezek a mesék teljesen elferditve állitanak be dolgokat,ami se a szülőknek se a gyereknek nem jó.Néha még én is elhiszem magamról,hogy rossz anya vagyok,mert nem hagyom,hogy a gyerekem a feje tetejére állitsa a házat,ha neki éppen ahoz lenne kedve.
2012. febr. 19. 17:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek ilyenek. Mese nélkül se értené, hogy miért vagytok fáradtak, vagy miért nincsen kedvetek bizonyos dolgokhoz, mikor neki van kedve.

Te is ilyen voltál gyereknek. Egy fáradhatatlan, érdeklődő gyerek nem fogja megérteni mi bajotok van és ez nem a mese hibája.

2012. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Engem inkább a gagyisága idegesít és az, hogy ilyet én is tudtam volna írni, és mégsem tettem meg, más meg meggazdagodott belőle! Ez rettentően idegesít minden áldott este amikor olvasom. Hogy én milyen h@lye is voltam, hogy nem vágtam bele egy mesekönyvbe. ennyi szókincsem nekem is van mint ebben a könyvben! Én ezt látom, nem atökéletes családot :-)
2012. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Mi hasonlóan élünk ahhoz a családhoz, mindent megcsinálok, türelmes vagyok és az esetek többségében jókedvű, és kirándulni is szoktunk. De ettől még én sem szeretem ezt a sorozatot, mert ahogy előttem írták gagyi. Viszont a fiaim imádják, így nagyon sokat olvassuk.


Nem tökéletesek ők sem, de azért nem is lehetetlen úgy élni, mint ők. De az sem rossz, aki nem él úgy. Kár egy mesén ennyire kiakadni.

2012. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nem akadok ki a mesén.Cak egyszerüen zavar,hogy ez a család ilyen full tökéletes.Természetesen én is mindent megteszek a kislányomért,sokat játszunk,rengeteget foglalkozok vele,de néha egy kicsit frusztrál,hogy én nem vagyok ilyen örökké tündibündi mintaszülő.
2012. febr. 19. 18:57
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, de ez nem a mese hibája. Fejben kéne rendet tenni, mert ez egy ördögi kör lesz, frusztrálni fog, hogy nem vagy tökéletes, és attól nem érzed magad tökéletesnek, mert néha frusztrált vagy (ami természetes).


De Bartos Erikát is meg lehet érteni, mégsem írhat olyan könyvet, amiben az anyuka egy idegroncs, mert rászakad a háztartás és a gyerekek, az apuka nem törődik a családdal, a számlákat meg nem tudják befizetni. Hiába reálisabb a magyar viszonyokra nézve, te sem olvasnád ezt a gyerekednek.

2012. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Jobb lenne ha trágár szavakkal lenne tele a könyv és olyanok tarkitanák,hogy pofonvágta az Annát anya.Apa meg nem akart játszani a gyerekkel inkább elment otthonról.Akkor ne olvassunk a gyereknek mesét sem mivel megzavarjuk a gyereket azzal,hogy beszél róka?Ez gyereket egyáltalán nem zavarja ő a mesét halja semmi mást.Gagyi a mese?És érdekes szeretik a gyerekek de ha a szülönek nem tetszik akkor olvasson neki Anna Karenyinát.Mindenki azt gondolja megtudna írni egy ilyen könyvet még nem késő elekezdeni senkinek.
2012. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok? Elgondolkoztam. Miből tűnik tökéletesnek? Oké, gyakran kirándulnak...van pénz a könyv árából benzinre :))) De már ha belegondolsz, hogy egy egy fejezet gyakorlatilag az életben egy 5 perces történést ír le. Ami mindenkinél tökéletes. Pl egy egész fejezet arról szól, hogy orrot fújnak.Ebbe mi a tökéletes? Vagy beállnak a kocsimosóba...ebbe is?? Egy egy pillanat van szóismétlésekkel leírva. Vagy a hóember építés. Szerintem mindenki épít hóembert. ez is egy egész fejezet. ebbe sincs semmi tökéletes...és még sorolhatnám. De nem tudom, mert mindjárt mehetek olvasni..fúúúúúú...még jó, hogy nem kell érte kiadnom 2500 ft-ot, mert van a könyvtárban:))


Na persze belőlem az irigység beszél...hisz volt annyi esze Bartos erikának, hogy csinált egy ilyen könyvet, amihez tényleg nem kell nagy zsenialitás.

A Bogyó és Babóca az más, ahoz már kell írói véna, olyan fantáziám nekem nincs...de ez...ááááá

2012. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves 19:20-as. Azért mert nekem gagyi még olvasom a gyerekemnek, mert ő szereti!! Ez az anya dolga, ez természetes. De attól még lehet véleményem.

De, hidd el késő elkezdeni, mert egy ugyanilyen már nem lenne nyerő. És akkor is gagyi? miért, szerinted nem? fantáziadús mese???

2012. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok.Bocs vszinü rosszul fejeztem ki magam.Nekem az anyuka tökéletes,aki barkácsol babaházat,szab,varr mindenféle rucikat,türelmes állandóan.És ne értsen félre senki,nem a féltékenység szól belőlem,csak számomra hihetetlen,hogy vannak ilyen mindenhez értő,mindig fitt és édibédi anyukák.Egyébként a környezetemben sok anyukával beszélgettünk már erről,és mindenki ki van akadva ettől a tökéletes családtól.Most akkor mindannyian hülyén gondolkodunk és mindannyiunknak tökéletlen az élete?Ebben az egészben az a legnagyobb baj,hogy a kislányom nem érti,hogy én miért nem vagyok ilyen fullextrás anyuka,ugyanis már tett rá megjegyzéseket,pedig tényleg sokat játszunk,és türelmes is vagyok vele
2012. febr. 19. 19:38
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Tele vagy komplexussal és valószínűleg ezt érzi meg a gyermeked.


Nem azokban kell keresni a hibát, akiknek jól megy, hanem a fejedben rendet tenni. Találd meg a probléma gyökerét, és változtass rajta.

2012. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!