Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan anyuka, akit...

Van még olyan anyuka, akit rettentöen idegesit az Anna, Peti, Gergő mesekönyvsorozat?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 éves,nagyon szereti,engem viszont rettenetesen idegesit ez a tökéletes család.Anyuka mindig mindenre ráér,mindig türelmes,jókedvü,mindent megcsinál amit csak kitalálnak a gyerekei.Apuka soha nem fáradt,neki is kötélből vannak az idegei,ráadásul állandóan kirándulnak autóval,ami a benzinárakat tekintve nem kis dolog,persze tudom,hogy néhány éve irodtak már a könyvek,de akkor is.Persze az én kislányom nem érti,hogy nekem miért nincs mindig mindenhez kedvem,miért nem csavargunk állandóan,meg hogy apa miért fáradt,mert hát az annapetigergő anyukájáék nem ilyenek.Mit mondjak neki erre?Hogy ilyen tökéletes család szerintem nincs?A gyerek meg higgye azt,hogy az ö szülei nem jó szülők?Szerintem ezek a mesék teljesen elferditve állitanak be dolgokat,ami se a szülőknek se a gyereknek nem jó.Néha még én is elhiszem magamról,hogy rossz anya vagyok,mert nem hagyom,hogy a gyerekem a feje tetejére állitsa a házat,ha neki éppen ahoz lenne kedve.
2012. febr. 19. 17:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az élet attól szép, hogy ilyen tökéletlen! :-) Megnézném én a kedves írónőt kimenni fát hasogatni...:) szerencsére a fiam nem hasonlítgat, mert örül ha ilyen munkában segít nekem. bár én nem varrok neki, mert nincs kézügyességem, de mást csinálunk együtt..ennyi.

Ne aggódj ilyeneken!

2012. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem is merem a könyvet, mindig lelassítok a boltban mellette, de aztán mégsem lapozok bele, mert én azt hittem, hogy ez a sorozat a több egymás után érkező gyerekes családoknak szól, mi pedig nem tartozunk ebbe a kategóriába.

Ezek után örülök, hogy nem vettem egyet sem.

Gyerekkorom egyik kedven c könyve, a "Ha én felnőtt volnék". Próbáljátok ki, biztos tetszeni fog a csemetéknek!

[link]

Ez biztos, hogy nem a tökéletes családról szól:)

A többi Janikovszky könyv is kiváló, Pl. Velem mindig történik valami.

Hiába több évtizedes könyvek, mégis sokkal jobbak, mint a mai kiszenvedett borzalmak.

[link]

2012. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 TKI Ibolya ***** válasza:

Az én gyerekeim is szeretik ezt a sorozatot.Az igazság az hogy én is vagy mi is nagyon hasonló család vagyunk mint a mesében.De vigasztalás képen írom neked,hogy van olyan könyv ahol a mesék arról szólnak hogy a gyerekek nem fogadnak szót vagy anya nagyon türelmetlen és apa fáradt.

de tényleg igaza van a többségnek hogy ilyet bárki tudna írni csak hát nem nekünk jutott először eszünkbe!!!! Mindenki előtt ott a lehetőség!:)

Szerintem a kislányodnak úgy vagy jó ahogy vagy csak még pici és nem érti hogy nem minden család egyforma.

Tudod mit biztosan jó anyuka vagy mert annak ellenére is ezt a könyvet olvasod hogy halálra idegesít!:D

2012. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Apukát idegesíti. :) Este a férjem a meseolvasó és falra mászik ezektől a könyvektől, nálunk is ez megy folyamatosan. Az állandó szóismétléseket utálja benne nagyon. Meg hogy felsorolják mindig: Anya, Apa, Anna, Peti és Gergő.... :) De ezen kívül valóban állandóan vigyorognak, készek a gyerekek egy mukkanására elindulni kirándulni (úgy látszik aznapra nem volt semmi dolguk). Igazából nem tudom, az én lányom még nem kérdezett rá, hogy mi miért nem megyünk állandóan, hogy ők miért mosolyognak állandóan, de nem tudom mit válaszolnék, talán a valóságot, az igazat, hogy ez egy mese, ilyen család a valóságban nincs. :)
2012. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2012. febr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

Én ismerem a családot, az iskolában van alkalmam őket látni nap mint nap ahol a gyerekek tanulnak (bizony már mindhárom). És tényleg példaértékűek.

Nem hiszem egyébként, hogy milliárdosok lettek volna a könyvekből, nem is úgy néz ki, nem is olyan környéken laknak, anyuka se néz ki cicababának. Sőt, én maximálisan elhiszem róla, hogy a családjának és a kreativitásának él, nem a kozmetikusának, műkörmösének mit oly sokan abban a közegben.

A könyvek nyelvezete sajnos tényleg bosszantó, kár, hogy B.E. nem konzultált eléggé ebben szakemberekkel, de szerintem a történetek bájosak, vállalhatóak, nyugtatóak.

2012. febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Dylena válasza:
86%
Miért ne lehetne ilyen család? :-) Én örülnék, ha sokkal több ilyen család és szépen nevelt gyerek lenne. A mi családunk sem ilyen, de törekszünk rá, hogy ilyen legyen. Én nem ismerem még a könyvet, csak amit leírtál belőle. Mások boldogságát irigyelni nem szép dolog, főleg, hogy a lehetőség mindenki előtt adott és mindenki maga hozza meg a döntésit, amiért senki más nem okolható. A boldogság szerintem nem egy hirtelen jött, véletlen érzés, hanem olyasvalami, amiért minden nap dolgozni kell. Ez az, amit sokan elfelejtenek...
2012. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tanay Tóbiás válasza:
71%
Barátaim! Remélem, a moderátor nem radíroz ki, ugyanis én nem anyuka, hanem apuka vagyok. Unokahúgom egyetemi docens, három gyerekkel és a legnagyobb megdöbbenésemre Bartok Erika könyveket vesz a gyerekeinek (12 éves lány, 8 éves fiú, 4 éves lány). Értelmiségi család, jó anyagi helyzetben, de nincs tévéjük. AZt nem tudtam megérteni, hogy mit keresnek ezek a könyvek náluk, holott világosan látható, hogy annak a nagyon széles rétegnek íródtak, akik a kereskedelmi tévék minden színvonalon aluli műsoraival töltekeznek. Isten ments, hogy bántsam BE-t, de ő és mindazok, akik mögéje álltak (könyvkiadó, terjesztő, rajzfilm-producerek, játékkészítők, stb.) nagyon jó érzékkel tapintottak rá egy bomba üzletre. A minél szélesebb fogyasztói körhöz eljutó, tehát lehetőleg minél alacsonyabb színvonalú gyermekbutítás. Aki ebben a korban ezt kapja irodalom, művészet, film, stb címén, az felnőtt korában is ezt a színvonalat akarja fogyasztani. Ha egyáltalán akar valamilyen kultúrát. Az a tökéletes és mindíg jókedvű, problémamentes család, amely BE történeteiben szerepel, az maga a vegytiszta giccs. És sajnos ez is, meg BB-történetek is pontosan megfelelnek Heltai Jenő Mozi című szonettjében megfogalmazottaknak: "...Egy centiméter költészet/És háromezer méter butaság". Esetleg annyi különbséggel, hogy BE meséiben és történeteiben egyetlen centiméter költészet sincs. Márpedig a gyermekmese maga a költészet. Lásd: Benedek Elek, Móra Ferenc, Kormos István, Janikovszky Éva, Lázár Ervin, Csukás István. Aki csak egyetlenegyszer olvasott tőlük valamit, rá sem tud nézni BE írásaira. Hja, hogy jó üzlet? Kiváló marketinggel, komoly tőkeerővel mögötte? Ez azoknak az érdeme, akik felfedezték a BE-írásokban rejlő üzleti lehetőséget. Hangsúlyozom: üzleti és nem művészi értéket.
2012. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!