Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elvált nő vagyok gyermekeim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált nő vagyok gyermekeim vannak már. Mostani kapcsolatomból lesz a harmadik gyerek. Kapcsolatunk jó. Tervezetük is a babát csak az esküvőt nem tartja fontosnak, én igen. Azt mondta feleségül vesz ha akarom. Így már nem is tudom. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 08:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy "maradi a felfogásom",de valahogy házassági párti vagyok.A páromtól azt vártam volna el hogy Ő magától tegye meg ezt a lépést.Neki jó az együttélés ,de szerintem a házasság az hivatalosan azt jelenti hogy egy család leszünk.
2009. szept. 8. 08:49
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem értelek, mert Te már voltál házas, és mivel elváltál, tudnod kellene, hogy nem attól lesz család a család, hogy a szülők házasságban élnek. Ha szeret, és minden oké, szerintem hagyd a csudába ezt az esküvős mizériát.
2009. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem annyira maradiság kérdése.


Teljesen megértem a párodat, hasonló a gondolkodásom.

Ha Neked fontos, akkor elvesz. Most akkor mi is a kérdés? Hogy Neked fontos-e? Ezt Neked kell tudnod. Azt teszed mérlegre, hogy az Ő vonakodása és a Te kívánságod milyen arányban állnak egymással.


Az a része hülyeség, hogy Te "elvártad volna". Akkor vagy nem ismered, vagy nem szereted eléggé. Ő ilyen és nem olyan. Ez van. Ha ezzel együtt is elvesz és Neked ez fontos, akkor hajrá és kész. Ha közben rájöttél, hogy mégsem annyira fontos, az is jó megoldás. Csak azért kár összeházasodni, mert "ez a szokás". Legalább az egyik félnek akarnia kell, a másiknak meg bele kell egyeznie. (Minimum, tehát az optimum az lenne, ha mindketten akarnák.)


Én úgy érzem, Te valahol attól félsz, hogy Ő csak a Te kedvedért megy ebbe bele, és ezért adósa leszel valamilyen szinten. Ettől ne félj! A lényeg, hogy Ő szeret annyira, hogy megtegye érted. A párkapcsolatban pedig az ember amúgy is állandóan ad és kap, így "adósságokba" keveredik, tehát ez természetes, ettől is párkapcsolat a párkapcsolat. Ez egyszerűen egy nagyobb tétel, de szerintem nem vészes, el lehet fogadni.

2009. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia, talan a parod a herce-hurcatol fel, az eskuvoi ugyintezesektol. Nem azert nem akar elvenni mert nem akar veled egyutt elni, hanem igy sokkal egyszerubb neki. Tehat kenyelmi szempontbol.

En erre gondoltam, de aztan lehet hogy masra gondol a parod, nem tudom, ezt inkabb te erzed.

Most koncentralj a babara, es ha megszuletik akkor is, barmikor is az oltar ele allhattok.

Viszont az tenyleg igaz, hogy nem a papir a fontos, hanem az, hogy kitartsatok egymas mellett joban-rosszban egyarant.

Ugy, hogy csak azert visz oltar ele, mert te mar nyuzod ezzel az eskuvovel, szerintem nem jo. Akkor inkabb egyutt elni csak elettarsakkent.

2009. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Mar volt egy hazassagod, szoval minek akarsz megint hazasodni?? Ha par ev mulva megromlik ez a kapcsolatod( remelem nem) akkor megint vallni fogsz es majd ujra hazasodni??? Nekem ugy tunik hogy nem nagyon veszek komolyan a hazassag szabalyait.. szerinted hanyszor elfogadott hazasodni??? Legtobben ugy kezelik a hazassagot mint egy kapcsolatot, ha megunjak elvallnak majd ujra hazsodnak! szerintem ez nem egeszseges es a gyerekeknek sem kedvezo...
2009. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen volt már egy házasságom.De élettársam sosem volt nem szokásom össze és szétköltözni senkivel.A házasság komoly dolog és nem egy-két évig tartott közös megegyezéssel váltunk el.Nincs rossz véleményem még így sem a házasságról.Bárhova mentem /mentünk/ügyet intézni hivatalos helyen elég volt csak a személyi ig. és esetleg a házassági anyakönyvi kivonat felmutatása.Jobb érzés kimondani a páromról Ő a férjem és nem a barátom.Igenis vállalja fel a kapcsolatot hivatalosan is,csak egy aláírás az egész még ceremónia sem kell.Ha az a papír semmit nem jelent akkor miért kell annyit beszélni arról mikor csak az aláírásról és az IGEN kimondásáról van szó???!
2009. szept. 17. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Okos kompromisszum: házasság, de nem nagy felhajtással, néhány barát, és esetleg csak polgári szertartás. Ha netán anyagi megfontolásai vannak a szerelmednek, javasold, hogy írjatok házassági szerződést. Szorítok nagyon Nektek : ) ❤❤❤❤❤❤❤
2013. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!