Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szólítja a gyerekorvos...

Hogy szólítja a gyerekorvos és a védőnő a babátokat? Mi az ami idegesít?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 00:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A nevén szólítja. És semmi sem idegesít ezzel kapcsolatban, mert kiegyensúlyozott ember vagyok. (Te másképpen vagy ezzel?)
2012. febr. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon szólítgatják. Ha mégis, akkor "névtelenül" (pl. "na mutasd, mennyit híztál"), nem tesznek hozzá semmit, a nevét sem. Egyáltalán nem idegesít.
2012. febr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk két neve van és a másodikat használjuk:) Ennek ellenére mivel tudom, hogy az a megszokott ha a másikat használják így nem sértődtem meg amíkor először így hívták be. Azóta megismernek minket és tudják hogy a kislányomat hogyan szólítjuk. De sokszor a vezetéknevén ,,xy baba"-ként hívják be. Szerintem ez nagyon aranyos megnevezése. Én ilyenkor büszke vagyok. Mi nem vagyunk házasok és a párom vezetéknevét (ő az apuka:D) kapta. Engem büszkeséggel tölt el, hogy hozzá is tartozik és családként is vonulunk be. Kedvesek nagyon velünk. Egyszer egy védőnő elég flegma volt, de ő mindig ilyen bárgyú. Ha nem lenne ennyire kedves a doktornő én 1-2 dolgot odaszúrtam volna az életunt kötekedős vénasszonynak, mert épp unta a dolgát végezni. De nem akartam, hogy emiatt a védőnő miatt más doktornőt válasszunk, mert nagyon segítőkész és gondoskodó. Ráadásúl olyan ritkán van ott az a pökhendi, hogy nevetséges is lett volna felvenni a stílusát irányába. Szóval megszólítással gond nincs, és egy pályáttévesztett védőnőn kívül más nem idegesít:D
2012. febr. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Kerria ***** válasza:
A keresztnevén szólítják, néha hozzáteszik a baba jelzőt, de ezt mi is használjuk, így nem zavar semmi. Mire gondoltál, hogy idegesít, nem megfelelően hívják, vagy beszélnek a babádról?
2012. febr. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a nevén szólítja, plusz mellé teszi, hogy baba, mert még csak 6 hónapos! Rendes a védőnőnk, csak kicsit túl buzgó, és bármit mondok neki, akkor el kezdi sorolni, hogy milyen baja lehet a gyereknek és hova vigyem! Ez egy kicsit zavaró, de nem idegesít, mert inkább hívja fel a figyelmemet a semmire, mint a nagyra ne!
2012. febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A nevén szólítja mindkettőjük.A doki bácsi aki a mi(férjem és én)dokibácsink is volt anno...sokszor azt mondja "kis...(vezetéknevünk)"Mi ezt nem vesszük sértésnek,hisz szinte Ő volt az első ,aki pucéron látott minket :D.Mindig azt mondja,hogy valamilyen szinten az Ő gyerekei is vagyunk.
2012. febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Attila, Ati - mind a ketten így szólították/szólítják, amíg pici volt, akkor hozzátették, hogy baba, vagy csak így szólították a neve nélkül. Mostanában, ha mentünk a dokihoz, akkor mondta, hogy nagylegény - de hát tényleg az, 2 éves 4 hónapos. :)

És nem idegesít semmi, mind a ketten nagyon normálisak, nagyon szeretjük őket.

2012. febr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A doktornőnk a nevén szólítja, néha hozzátéve hogy baba.

A védőnő már legelőször megkérdezte, hogy szólítsa, becézzük-e.

2012. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk mivel gyorsan jött egymás után a 3 gyerek, így most a legkisebbem harmadik Kovács gyerekként van aposztrofálva néha :)) De nem zavar. A védőnő pedig a keresztnevén szólítja őket. (mind3at)
2012. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmi idegesítőt nem szoktak mondani. Nevén szólítják.
2012. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!