Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen rajzoló eszközt adnátok...

Milyen rajzoló eszközt adnátok/adtatok először gyermeketek kezébe?

Figyelt kérdés
Zsírkrétát, ceruzát? Lehet kapni valahol direkt piciknek valót? Fajtája? Ti mikor rajzoltatok irka-firkáltatok először a gyermekeitekkel?

2012. febr. 27. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16 hósan kapott először ceruzát, azóta is firkál ha kedve tartja :)
2012. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából 2 éves lehetett, amikor először vettem konkrétan neki vastag, színes ceruzát, de előtte már "rajzolgatott" tollal.
2012. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 eves kora ota bolciss. Ott 14 honaposan adtak nekik eloszor rajzolo eszkozt. Festettek a kezukkel baba biztonsagos vizfestekkel meg zsirkreta szeruseggel. Otthon en is kb. 16 honapos koraba adtam neki ceruzat. A mienk olyan, hogy felul kerek alul meg vekony. Ezt jol megragadta a kis kezevel. Nem tudom elmagyarazni igy inkabb linkelek. En bababoltban vettem es ez is biztonsagos nem tartalmaz mergezo anyagot. A nevet sajnos nem tudom mert melozom a ceruzak meg otthon vannak. De kulfoldon elunk ugyhogy nem tudom otthon pontosan mi a neve. Szerette oket pakolgatni is. :) Most mar rendes ceruzat is kap mert mar 2 eves a kisfiam.


Igy nez ki:


[link]

2012. febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem most 1 éves 2 hónapos. Én szeretek rajzolni, és szokta is figyelni, mit csinálok, egész tegnapig annyira nem érdekelte a dolog. Én főleg szénnel rajzolok. Azt mégsem akarom a kezébe adni. Viszont gondolom valami vastagabb ceruzát könnyebben tudna fogni... Postairon? (kék-piros vége van) Nagyon túllihegem a dolgot, tudom. De nekem fontos, hogy már elsőre megszeresse.
2012. febr. 27. 11:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Melyik országban éltek?
2012. febr. 27. 11:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet kapni ilyen kis rövid de nagyon vaskos ceruzákat, a kis mancsocskával jól meg tudják fogni. Még ovis korban is ezeket a ceruzákat javasolják.

Zsírkréta nem jó, zsíros, könnyen törik.

16 hósom van, rendszeresen rajzol, bár van ovis tesója, de a nagyobb is ilyen korában kezdett rajzolni.

2012. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az enyémek a filctollat imádják. Csak crayola vízbázisú, kimosható filcet veszek. Igaz hogy drága, de sokáig tart, nagyon jók a színei, könnyen fog, nagyon szeretnek rajzolni vele. A nagyom 2-3 éves korában kezdett igazán rajzolni, de előtte is firkálgatott, a kicsi 13-14 hónapos korától próbálkozik.


A zsírkréta nálunk nem jött be, a ceruzánál meg az a fontos hogy nagyon jó minőségű legyen, mert mi kaptunk olyan ceruzát, hogy a gyerek nem tudta annyira rányomni a papírra hogy fogjon is, még én is csak nehezen.

2012. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vastag, direkt ilyen picik kezébe való rövid zsírkréta volt az első. Aztán vékonyabb zsírkréta, végül vastagabb ceruza. Filctollat nem adnék azzal könnyen összefirkálna mindent és nagyon látszik. Egy óvónő barátnőm szerint nem jó filccel kezdeni, mert az könnyen csúszik a papíron, később esetleg nem lesz hajlanó erőlködni a zsírkrétával, ceruzával. Hát nem tudom.
2012. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mágneses rajztábla volt az első, 15 hónaposan. Utána ceruza, majd 2 évesen festék.
2012. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krisztivan ***** válasza:
Kb.14 hósan már a megszerzett tollal "rajzolt".Utána kapott ceruzát,zsírkrétát(ezt megrágta).15 hósan vettünk neki mágnese rajztáblát amit nagyon szeret.Szines ceruzái vannak.18 hós lesz.
2012. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!