Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az a hatar, amikor mar...

Mi az a hatar, amikor mar gyerekpszichologushoz kene fordulni? Testverfeltekenyseg?!

Figyelt kérdés

5 es fel eves a kislanyom,ovoneni szerint is 10 kellene meg belole a csoportbol,baratai vannak,kommunikativ,gyonyoruen rajzol.De utal oviba jarni kezdetektol fogva.1 eve amikor terhes lettem,nem sokara abbahagyta a balettot,pedig rogton 2 evfolyamba javasoltak,olyan ugyes volt.KIscsoporttol ragja a kormet,sot mar csipkedi is a bort,a labbujjarol is!!!!

Erdekes,mert imadja tesojat,sokat foglalkozik vele,babazik 2 honapos kisoccsevel.Ez az oncsonkitas megremiszt!!!!!!Ma reggel abnormalis hisztirohamot kapott,alig tudtam visszatartani hogy ne huzzak a sejhajara,kezben vittem ki az autoba,o kapaszkodott minden utbaeso ajtofelfaba!Ez nem normalis jelenseg.Igaz mostanaban sokat kimaradt,hol betegseg,hol rahagytunk....mar az ovoneni hivott fel hogy miert nem jarunk...Lehet a teso szuletes miatt van ez az egesz?Jar valaki hasonlo cipoben?Hogyan kezeljem?Jovre nagycsoport,muszaj jarnia az iskolafelkeszites miatt is!Mit tegyek?Gondoltam homeopatias stresszoldasra is,de az okra ra akarok jonni.Tenyleg sokat foglalkozunk amugy is vele,kenyesen figyelunk a kis lelkere,de megis valami hibadzik,elrontontottunk valamit.Ketsegbe vagyok esve!


2009. jún. 8. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem először a gyerekkel beszélj. Elég nagy már ahhoz, hogy el tudja mondani, hogy mi bántja. Lehet, hogy a testvére születése a gond. Próbáld meg bevonni a baba körüli teendőkbe, mutasd meg, hogy mit hogy kell. Esetleg ő is csinálhatja játékbabán. :-) Tölts a gyerkőccel minél több időt. Szervezzetek olyan programokat is, amikor csak te és a kislány elmentek fagyizni vagy ilyesmi. Addig meg passzold le apukának a pici fiút. Hátha segít, többnyire be szokott válni.
2009. jún. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha már kezdettől fogva ilyen gondjai vannak az oviba. Nem hiszem,hogy a teso befolyásolná.

Szóval azt mondod kezdettől utálja az ovit? hogyan nyilvánul ez meg? Változott-e ez mióta van testvére? Az egy dolog,hogy látszólag jól érzi magát az oviban. Valami akkor sincs rendben. két dolgot tehetsz: figyeld a játékát. Ők már szerepjátékokat játszanak, ha történik vele valami el fogja játszani, ha nem beszélgess vele. mi volt az oviban mit szeretne stb..


Az én fiam is mindennap úgy megy ,hogy nem karok menni, bontsák le. S még sincs semmi gond. Valami baj lehet. Lehet utálja az odavezető utat, mert pl van arra egy nagyon ugatós félelmetes kutya. vagy valami.

2009. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ovoneni azt mondja csak addig ordit mig ki nem lepunk az ovibol.A multkor is meglestem,tenyleg abbahagyja ahogy eltununk a szinrol.Mindegy ki viszi,a ferjem vagy en.Amikor megyunk erte,alig tudjuk osszeszedni az udvarrol,ugy elvan a csajokkal.Erdekes amit az utolso valaszolo ir,mert mindig ugyanazon pontnal mondja a kocsiban hogy hanyni kell.Amikor kanyarodunk le az mo-asrol,a korforgalomnal.Akkor erunk be a varosba,a nyuzsibe.De mit tegyek ezzel a koromragassal,ujjcsipkedessel?! :-((((
2009. jún. 8. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmit ne vedd észre. rossz szokás ezzel hívja fel magára a figyelmed. Ha nem foglalkozol vele leszokik róla.


Hol laktok? Miért kell az M0-on vinni be a városba oviba? Ott ahol laktok nincs? Lehet nem akar olyan messze járni, mert már ő is tudja,hogy balesetek léteznek és fél. Csak nem mondja.

2009. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én most 14 vagyok. 2 évet jártam oviba, mert annyira utáltam, hogy az első évben kiirattak. Ordítottam egészen addig, amíg bent voltam az épületben. Viszont egyszer elvittek sétálni egy óvoda udvarába, és megtetszett. De utána is gyűlöltem.. nekem nem voltak barátaim, állandóan cikiztek, és én is nagyon szépen rajzoltam :) szinte mindig.. a körmömet és az ujjamat én is rágom máig, nem is tudom mikor szoktam rá. Amúgy meg pl. az oviban adtunk elő a csoporttal valamit, emlékszem rá, hogy végigbőgtem azt is.. :S
2009. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Jah még annyi, hogy a körömrágás a szorongást jelenti, lehet benne valami..
2009. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!Elkoltoztunk par honapja,csak nem valtotunk ovit,azert az mo-ason megyunk.Nem akartuk ittani oviba atiratni a kislanyom,ezzel is "megzavarni",inkabb furikazunk,15 perc reggelente.Majd csak a sulit jarja itt.
2009. jún. 9. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!