Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegnap a 15 hónapos kisfiam...

Tegnap a 15 hónapos kisfiam hanyatt esett és beverte a fejét a padló csempébe, de nagyon, egy ilyen eséstől lehet agyrázkódása?

Figyelt kérdés

Vannak az agyrázkódásnak tünetei és mik azok?

Vagy más baja lehet egy ilyen nagy ütéstől?

2-3 percig sírt de utána nem bolt semmi baja.


2012. márc. 2. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Figyeld őt pár napig. Tünet lehet: szédülés, hányás, rossz közérzet, bandzsi szem(keresztbe áll neki), tág pupilla.
2012. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet agyrázkódása egy ilyen eséstől, viszont, ha tegnap történt és semmi gond azóta, akkor remélhetően nincs baja... De nagyon figyelj rá pár napig, hogy tapasztalsz-e tüneteket!


A tünetek, bódultság, erős fejfájás, hányás.

2012. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Mi azonnal elvittük koponyaröntgenre.

Azt mondta ott a doki, hogy ilyen esetekben érdemes, mert inkább feleslegesen vidd el, mint elmulaszd.........


Sok anyuka nem viszi el, mert azt gondolja hogy "ő ugyen nem egy parás anyuka, hanem vagány és a gyerekek különben is mindig elesnek há' mi baja lenne?" De én azt gondolom, hogy ez az a dolog, amikor nem parázásról van szó, vagy túlaggódásról, hanem anyai kötelességről. Inkább autózzon az ember feleslegesen, mint ne...és a doki is ezt mondta.


EGyébként megröntgenezték, és azt mondta, bár nem látszik semmi, figyeljük 48 órán át. Ne engedjem futkosni, pihenjen, és ha bármi van, vigyem vissza. Hozzáteszem, nem hányt és nem szédelgett.....a doki azt mondta, nem minden gyerek csinálja.....engem ez győzött meg, hogy igenis el kell vinni. Mert az agyrázkódást nem az jelzi (doki szavai) hogy a gyerek hirtelen dülöngél és sugárban lehány......van amelyiken abszolút nem látszik ilyesmi.....


Mindenesetre jobbulást neki, ha már egy napja nincs tünet (aluszékonyság, stb.) akkor biztos nincs baja, de a jövőre nézve, jobb ilyenkor kicsit "túlaggódni" (amilyen szót én nem ismerek, ha a gyerekem egészségéről van szó), mint legyinteni hogy ha nem sír akkor biztos nincs baj.

2012. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ne felejtsük el, hogy a röntgen sugárzással járó vizsgálat és a gyermekek, különösen a csecsemők sugárérzékenyebbek a felnőtteknél (a gyorsan osztódó szövetek miatt). A legideálisabb az lenne, ha az orvos döntené el, hogy szükséges-e az a röntgen. Sajnos azt tapasztaltam, hogy vannak orvosok, akik inkább magukat védve megcsináltatják a röntgent akkor is, ha elkerülhető lenne, mert az a tuti és ő védve van. Ha a gyerek a röntgentől 2 év múlva leukémiás lesz, az sosem derül ki, mitől van, viszont ha a doki benézte a fejsérülést és nem csináltatott röntgent, akkor már jóval egyértelműbb hogy hibázott. Persze vannak normális dokik, akik soha nem csinálnának rutinröngent egy kisgyereknél, mi sajnos a Bethesdában azt tapasztaltuk, hogy még a vizsgálat előtt, anélkül hogy a doki a gyerekre nézett volna, megcsináltatta a röntgent. Utólag nem hagynám, de most már mindegy.
2017. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!