Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22hós kislányom a baba nyelvet...

22hós kislányom a baba nyelvet fantasztikusan jól beszéli, de rendes szavakat alig párat mond, másnál is van így?

Figyelt kérdés
Van mikor egész nap karattyol, hangsúlyozva magyaráz, be nem áll a szája, egyszerűen zabálnivaló! De értelmes szavakat nem sokat mond : aja-anya, mama, kaka-kakas, vava-kutya, ki, be, po-pók. Gyógytornászunk mondta, hogy azért ez elég egyedi dolog, lehet el kéne vinni szakemberhez. Szerintetek? (Amúgy második gyerek, az első ilyen idősen már sokkal több szót mondott pedig fiú.)
2012. márc. 4. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Sógornőm fia nyáron volt 2 éves és mostanában kezdett el beszélni. A barátnőm lánya meg májusban lesz 2, de ő se igazán beszél még. A dokidat kérdezd meg, ha nyugtalan vagy, de annyira nem extrém, hogy még nem beszél szerintem.
2012. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most 2 éves és pontosan ugyanúgy beszélt még 2 hónappal ezelőtt mint a Te kislányod. Még most is javarészt halandzsázik, de egyre több szót mond, és mindent utánoz, olyan mint egy kis papagáj.:)

Annyira cuki mikor mellém áll, és velem együtt felkiabál a nővérének az emeletre, hogy jöjjön le vacsorázni. Ugyanolyan hangsúllyal adja elő mint én, de csak a nővére neve érthető a mondatból, a többi rész babanyelv:)

Én egy percig sem aggódom, szerintem pár hónap és folyékonyan fog beszélni. Hihetetlen gyorsan fejlődik a beszéde.

Minden szakember azt mondja, hogy 3 évesen kell szakemberhez fordulni, addig ráér halandzsázni is. Én nem aggódnék még a helyedben.

2012. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én kislányom teljesen ugyanez.

hetyetye-hetyetye, szejszej, stb. mellette kb5-6 szó és ennyi.

folyamatosan szövegel Ő is.

szerintem nem kell aggódni, nagyon sok szakember a 3 éves kort mondja, hogy bőven ráér akkor beszélni.

egyébként járunk gyerekfoglalkozásra (mondókázás, éneklés, stb)otthoni is sokat beszélünk, mondókázunk, de Ő lassabban halad.

ez van :)

2012. márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Jó egészséget az összes gyönyörű kis halandzsázó angyalkának!!!! :)))
2012. márc. 5. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!