Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az igaz, hogy kis gyerek kis...

Az igaz, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond? Kisbabam van, akkor ezek szerint most van a legkonnyebb dolgom?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éves babám van, de szerintem, sosincs "legkönnyebb" időszak, minden korszak más és más és persze a járulékai, bölcsi, ovi, suli más-más nehézséget jelentenek. Mindig élvezd az éppen aktuálisat. :)))
2012. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez bejött! :-) Amíg pici babák voltak, addig volt a legkönnyebb, főleg, amikor még csak egy gyerekem volt. Soha életemben nem jutott annyi időm bármire, amit szerettem volna, mint amikor picurka volt az elsőszülöttem. A másodiknál már ott volt a kétéves nagyobbom, így több dolgom volt.

Onnantól nehezedik a dolog, amikor már önállóan helyváltoztatásra képesek. :-)) Ha megtanul mászni, járni, nem győzöl a nyomában lenni, bár még ez se volt annyira gáz, babarácsokkal tettük biztonságossá a lakást, mehettek kedvükre.

Most van egy három és félévesem, ovis, meg egy 19 hónaposom, na meg egy pocaklakóm. Igen, az ovissal több a gond, pedig nagyon rendes kiscsajszi alapból, de kismillió program van oviban és ovin kívül is, plusz akármilyen csúcs oviba jár, a közösség negatív hatásokkal is bír, kell olykor nyesegetni a vadhajtásokat... Az is igaz emellett, hogy egyre önállóbb, nem kell minden lépését felügyelnem... Nem úgy az öccsének, akit naponta negyvenkétszer szedek le a bútorok tetejéről... :-))

De még így is összetehetem a kezem, nem túl problémás gyerekek, bár csend azóta nem volt nálunk, hogy az első gyerekem megtanult beszélni. :-DDD

A kamaszkortól jobban tartok, de az szerencsére még odébb van.

2012. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja, mindegyik időszaknak megvan a maga szépsége. Nekem az első 4 hónap hasfájás miatt volt nehéz, utána jöttek az első fogak, utána felső 4 egyszerre. Aztán rohangálni utána, pakolni, milliószor elmondani, hogy nem szabad. :) Mindig volt valami, de nem azt a kellemetlen részét, hanem a szépségét kell nézni az időszaknak.
2012. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van benne valami, bár inkább az az igazság, hogy minden kornak megvannak a maga nehézségei, és ezek inkább személyiségfüggők, kinek mi okoz nagyobb erőfeszítést. Engem ez a dackorszak kicsit lefárasztott.
2012. márc. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, minden kornak megvan a maga szépsége, és hátulütője is. Amíg csecsemő, addig megtanulni melyik sírás mit jelent, esetleges hasfájás, éjszakai kelések. De viszont sokat alszanak, így te is tudsz pihenni, könnyebb tisztába rakni. Utána jön a fogzásos időszak, bár van amelyik babát nem viseli meg annyira. Tök jó, hogy elmúlik a hasfájás, többnyire végig alusszák az éjjeleket, nyílik ki az értelmük, könnyebb megérteni, hogy mit szeretnének. Viszont macerásabb a tisztába rakás. Szóval mindig van jó és kevésbé jó oldala is a különböző korszakoknak. :)
2012. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
IGAZ!!! 15 és 13 éves lányok és egy 3,5 éves fiú anyukája :)
2012. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ÉN most úgy érzem,hogy sokkal többet mérgelődök,és aggódok a két kicsivel(2,5 és 4 éves),mint a naggyal aki 14 éves.De már várom a naggyal való "gondokat"(kamaszkor).Tuti nem úszom meg én sem.
2012. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nálam fordítva volt. Míg kicsi baba volt elég sok gondom volt vele, de ma már (~ 3 éves) alig van. Persze kezdi a dackorszakot, de simán tudom kezelni a helyzetet. Kisbabaként elég húzós napjaim voltak, bár ez betudható annak, hogy egyedül voltam rá.

22F

2012. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nálam is így volt ahogy az utolsó írja.kisfiam másfél éves korától egy tünemény lett de tényleg,nem mondom hogy nem hisztizik meg hasonlók,de olyan kis megértő,egyszer sem égetett le sehol,azt meghagyja itthonra:) szóval megvannak a korszak sajátosságai nála is,viszont kisebb mértékben szerintem,látva a többit.addig meg egy "rémálom" volt,éjjelente félóránként kelt több,mint egy évig,hasfájós igaz nem volt,de ez kikészített,valamint elég nyűgös volt addig,fogai,mozgásfejlődés,stb...aztán a másodiknál meg majd kiderül milyen is lesz?!:)
2012. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg baba volt, semmi gond nem volt vele. Evett-aludt. Mondjuk ő tényleg nagyon jó baba volt, könnyen ment a fogváltás, nem fájt a hasa, jól evett, stb.

Aztán jött a dackorszak, akkor kicsit nehezedett a dolog, de még mindig könnyen kezelhető volt.

Most 5 és fél éves, másfél éve jár oviba, megjött az akarata, és igencsak nehéz vele mostanság. Nagyobb rálátása van arra, hogy ott több mindent szabad, és már nem olyan könnyű leszerelni.

A sok vita viszont mindannyiunkat stresszel, emiatt még nehezebb.

Szóval nálunk eddig bejött..

2012. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!