Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis gyerek kis gond, nagy...

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond? Vagy csak én fáradok?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom és teljesen kivagyok a hisztitől. Semmi segítségem nem is volt soha, nagy ritkán anyumra rátudom bízni mondjuk, de az nem sok. Egyébként nem rossz gyerek, de nekem épp elég.

Itt ülök örülök, hogy elaludt a ház egy csatatér, holnap a férjem elmegy 3 napra, komolyan ordítani tudnék.

Én vagyok ennyire sz@r vagy ahogy nőnek a gyerekek nőnek a gondok is?


2011. márc. 8. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Van egy 11 éves fiam és egy 2 éves lányom, úgyhogy van összehasonlítási alapom.

Kitartás, már csak kb 20 év van hátra:-))))))))

2011. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:))
2011. márc. 8. 13:10
 3/5 anonim válasza:
100%

A rövid válaszom az, hogy igen - de azért ez nem ilyen egyszerű!

A jó dolgokat hamar megszokja az ember, így az első egy-két évben még naponta rácsodálkozunk gyermekünkre - aztán ahogy nő, úgy egyre inkább természetesnek vesszük jelenlétüket! Pedg még az úúúúúútálatos (igen, az! és tuti, hogy visszasírod a kakispelenkát, az átfogzott éjszakát, de még a tolófájást is, ha kellően kamasz a kölök :o) ) kamaszkornak is megvannak a maga szépségei! A kicsi titkok, a szerelmek, ahogy napról napra "emberesödik" avagy nővé válik... Csodálatos változások, pont ugyanúgy rácsodálkozik a világra, mint amikor kicsi még! Csak épp... nehéz erre koncentrálni az ágy alól bűzlő zoknik, a lekésett vacsorák, az ismeretlen haverok árnyékában, amikor a kölök épp felfedezi, hogy a mutterék sem tökéletesek, és ellent lehet nekik mondani, mert nem is mindenhatók!

Arról nem is beszélve, hogy előbb-utóbb szobatiszta lesz, és kibújik minden foga, és a dackorszak (igen, 2-3 éves korban ez töknormális, lám: külön neve is van - és oka is: a felfedezett világban fel kell fedezze a határait!) - de amikor már kamasz, akkor bennünk is több a kétség, hogy "nehogy elkallódjon", jó emberré váljon stb. Tehát ez bizonytalan...

2011. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ma én is kibuktam, régen sírtam már, de ma ez is megtörtént. 3 éve nem alszom rendesen, a gyerekek egy hónapja betegek, most főleg a két éves kisfiam. Folyik az orra, köhög, kiszívatni a váladékot nem engedi, a gyógyszert nem tudom beadni, esténként sír, öklendezik, nem alszik jól. Hétvégén végre lett volna egy kis kikapcsolódásom, 2 és fél év után, erre két óra múlva haza kellett jönnöm, mert beteg lett. Pedig hónapokkal előre le volt szervezve. Olyan csalódott és fáradt vagyok... itt ez a nőnap is, én nőnek abszolút nem érzem magam, csak egy lestrapált házisárkánynak:))))

Sajnos nálunk sem lehet senkire bízni a gyerekeket, mindenhová jönnek velünk. Hiába vannak fiatal mamák, nincs kedvük, türelmük a gyerekekhez.

Szerintem változó, hogy melyik kor miért jó vagy rossz, vannak könnyebb időszakok, vannak nagyon rosszak, főleg, ha több gyerek van, és egyszerre betegek.

2011. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mi most vagyunk túl egy húzós betegségen. Pont akkor lett beteg mikor a férjem nagymamája meghalt. nem volt elég a temetés még a kezem folyamatosan a telefonomon volt, hogy mikor fog rezegni, hogy hív a húgom, hogy menjek azonnal. Szerencsére nem volt semmi baj már csak akkor lázasodott vissza a gyerek mikor este hazaértünk.

Na nagy nehezen kimentünk a betegségből/én még nem vagyok 100-as/erre ma a férjemnek el kellett 3 napra mennie a Dunántúlra /4 óra az út/.

Mondjuk a gyerek már tegnap este nem volt olyan hisztis mint reggel.

Szóval ez van, majd megoldjuk.

Köszi a válaszokat Kitartást, Türelmet és JÓ EGÉszséget!!!!

2011. márc. 9. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!