Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van problémás gyerek óvodai...

Van problémás gyerek óvodai csoportotokban? Mi vele a gond? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Szülőként,vagy óvónőként?
2011. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindkettő érdekel! Mindkettő vagy?
2011. jan. 9. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vegyes a csoportunk minden tekintetben. Egyik gyerek sem kiemelkedően "problémás", de sokakkal vannak teendők. Az egyik harap, a másik csúnyán beszél, a harmadik verekedős, a negyedik ki sem bújik az asztal alól, az ötödik rendre magával hozza a tetűt is otthonról etc...


Mindegyiknek a kezelését nem kezdem el fejtegetni.

Átlag falusi óvoda vagyunk.

2011. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, hogy írtál! Én anyuka vagyok,hátha tudsz segíteni! Van egy gyerek,nagyon a bögyömben van. Azzal kezdődött, hogy szexuálisan zaklatta a többieket, minap a kislányomat úgy fellökte, hogy a betonba csattant a feje, a másikat megverte kék zöld a keze... persze őt védik, nem merek szólni már. ami történt mindig a gyerekek monják el, az eséstől hatalmas púpja lett a fején, nemkellett volna szólniuk? Én szóljak? Nagyon köszi!
2011. jan. 9. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is nem kellett volna szólniuk! Jelenteni kell ezt az igazgatóságnak én ezt tenném!!! Milyen gyerek, aki szexuálisan zaklatni akar, nem túloztad el? Jézusom, hol van ez az ovi? Azt hiszem örülhetek, hogy normális ovit találtunk.
2011. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék először az óvónénivel, majd az igazgatóval. Nos, amíg te nem vagy ott, az ő felelősségükre van bízva a gyermek, ha bármi történik vele, ők kötelesek tájékoztatni! Legyél határozott és beszélj az igazgatóval! Az óvónéniknek fokozottan figyelniük kell a problémás gyerekekre, főleg, ha erőszakos gyermek! Persze ők védekeznek azzal, hogy kevesen vannak a sok gyerekre, de ha valami komoly dolog történik, őket fogják felelősségre vonni!
2011. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Sziasztok! Ezt a pár mondatot nem csak a kérdezőhöz irom. Már régen bosszant a dolog, hogy minden szülő, és általában minden ember csak panaszkodni tud azzal kapcsolatban, hogy vannak problémás gyerekek a környezetükben, osztályukban, csoportjukban. Nem hiszem el, hogy csak egyedül én hallottam arról a tényről, hogy ezeknek a gyerekeknek a viselkedését meg lehetne változtatni, és nem az a megoldás hogy kirekesszük őket. A viselkedés nagyban függ a táplálkozástól. Kié a felelősség, amikor gyermekeinknek a kelleténél, (a normális mennyiségnél)jóval több egyszerü szénhidráttal teli ételt adunk, (ilyenek a cukros ételek, italok, fehér lisztből készült pékáruk, a cóla, a legtöbb üditőital, a csokik, a csipszek, a hamburgerek, a pizzák, és még sorolhatnám a többi haszontalan, tápláléknak nem nevezhető ételt) és csodálkozunk ha viselkedési problémáik vannak. Sajnos ezeknek a gyerekeknek a közérzetét nem segiti az ovodákban és iskolákban felszolgált hasonló minőségű ellátás sem, sokak otthon már egyáltalán semmit sem kapnak vacsorára, mert nincs mit, vagy ha van, akkor az sem kielégitő. Csak pár példa arra, hogy mit esznek a gyerekek: kakaó, tea, szörp, egy kis pogi-bárból való pogácsával, kakaós-csiga, lekváros bukta, cukrozott vagy édesitett gabonapehely, ezek mind-mind tele vannak cukorral. Ebédre valamilyen főzelék, fehérlisztes rántással vagy habarással, tejjel vagy tejföllel, kevés hus, kevés gyümölcs, ismét tea, jobb esetben viz. Uzsonnára szendvics, ujra fehér zsömle, egy szelet nitrátokkal teli felvágottal, hidrogénezett margarinnal, és édesitett gyümölcslé..... Hol van a kb. 70% zöldségtartalom, a teljesértékű gabonafélék, az olajos magvak, a gyümölcsök, a minőségi húsok, még a tejünk is mesterséges anyagoktól hemzseg. Bizony nagyon rossz a helyzet, ha ezek a nehéz sorsu gyerekek megkapnának bizonyos létfontosságu tápanyagokat, mint pl. a B-vitaminok csoportja, a C-vitamin, a kalcium, a magnézium, akkor egészen más lenne a helyzetük. Ugyanis a tömérdek mennyiségü cukor feldolgozása során a szervezet ezeket a nélkülözhetetlen vitaminokat kell hogy felhasználja, ezért ha ezekből nincs utánpótlás, akkor sajnos ezek a tünetek lépnek fel: kezelhetetlen viselkedési zavarok, figyelem hiánya, erőszak, agresszió, hiperaktivitás, depresszió.... és már gyerekkorban megbélyegezzük ezeket a gyerekeket, akik soha nem fognak kikerülni ebből az ördögi körből, mert senki nem összpontosit a probléma tényleges okára, mindenki csak mellébeszél, sőt ezek a gyerekek gyógyszereket kapnak, mert rájuk ragasztják hogy ez egy betegség, holott csak egy hiány-állapot. Örökre meg lesznek bélyegezve hogy ők rosszak, természetessé válik számukra is a gyógyszerfüggőség, ami egyébként csak sulyosbitja a problémát, és életük végéig drog-függők lesznek, hiszen a gyógyszerek amiket kapnak, erős drogok. Szerintem lenne ennél barátságosabb megoldás a problémára, csak egy kicsit többet kellene tudni az illetékeseknek is a jóval egészségesebb életmódról. Ha igy folytatjuk, 10-20 év mulva már csak problémás gyerekek lesznek!!!!!!
2011. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk vegyes csoportok vannak az oviban. Van a fiam csoportjában egy túlkoros gyerek, már rég iskolában lenne a helye, de visszafogták, szerintem nem minden tiszta nála, már bocs, hogy ezt mondom. És terrorizálja a többi gyereket, az udvaron leszedi a sapkájukat, eldobálja, emiatt pl fülgyulladásunk is gyakran volt már. Meg a szobában is butaságokat beszél, verekszik stb. Szóval nagyon rossz hatással van a gyerekekre. Amúgy a szülei sem sokat foglalkoznak vele, 6 és fél évesen egyedül szoktuk a játszón látni. Az anyja az oviban dolgozik, így hiába panaszkodunk rá, megvédik. Meg nagyon nem is tudnak ellene mit tenni. Szerintem ez annyira gáz. A másik amit nem értek, hogy miért van az, hogy az óvónők az udvaron 10-esével állnak és beszélgetnek, és nem figyelnek a gyerekekre. Ezt valaki meg tudná magyarázni? Az okés, hogy beszélgetnek, de ezek többnyire körbe állnak, és még csak nem is tartják a szemüket a gyerekeken. Sosem fogom ezeket a dolgokat megérteni...

De vissza a kérdésre, szerintem semmit nem lehet tenni az ilyen gyerek ellen :-((((

2011. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pont így érzek utolsó!Iskolát úgy fogok választani, hogy ez a terror messze legyen, remélem más ilyen gyerekbe nem botlok bele!
2011. jan. 12. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!