Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Mi baja a gyerekeimn...

Segítség! Mi baja a gyerekeimnek? Miért nem alszanak? Mit csináljak? Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

Mindkét gyermekem fiú, egészségesek, a kicsi 10 hós, a nagy 4 éves. Csecsemőkorukban mindkettőjüket saját kiságyba tettük, a nagy már egész kicsinek se volt hajlandó ott egyedül elaludni, őt ringatni kellett, aztán nagy nehezen rászoktattuk, hogy az ágyában aludjon, de rengetegszer felébredt éjjel, nyöszörgött, nem lehetett hagyni hátha visszaalszik, mert egyre hangosabb sírásba hergelte magát. Mára ő elalszik ugyan egyedül, de csak úgy, ha a szobában leül valaki és ott marad, míg el nem alszik. Délben ő 2 éves kora óta nem hajlandó aludni, ezért korán fekszik le, és józan paraszti ésszel azt gondolnánk, alszik legalább 8-ig, mivel egész nap ébren van...de nem...ő 4-kor, 5-kor felébred és onnantól forgolódás van. Mióta megvan a tesója, nagyon nehéz, mert 2 felé rohangálok minden átkozott nyomorult hajnalban....

A picur jó alvó olyan szempontból, hogy egyedül alszik el, cumival, de egyedül, és viszonylag sokat bír aludni egyszerre, napközben 2x alszik, belőtte magának a 1-12 és a 14-15 órát, mindig pontban reggel 8-kor ébred, és kb este 8-9 között alszik el. De...hajnalban ő is felébred, 2 körül és 4 körül is, a 2 óra nem érdekel, mert megitatom, megsimizem, visszateszem a kiságyba és alszik is vissza. De 4 után a férjem elmegy dolgozni, így egyedül maradok velük a felébredős időszakban...az oké, hogy én nem alszom emiatt csak 4-ig, de a nagy meg, ha fél 5kor már fent van (és nagyon okosan csendben van és úgy tesz mint aki alszik legalább) neki nagyon kevés ennyike alvás, főleg hogy jön a jó idő és sokat megyünk ki, járunk már játszóházba is, és onnan este 5-kor megyünk haza, látom rajta akkor, hogy nagyon kész van, bár mire hazaérünk, átesik a holtponton. De aggódom, hogy elég-e neki ennyi alvás, hiszen fél 8-tól fél 5-ig, az csak 9 óra. A pici miután a nyöszörgéssel felébresztette a nagyot, vagy fordítva, hajnalban, kb fél 6-ig bírom a nagyot az ágyban tartani. A pici visszaalszik ekkor, és alszik tovább 8-ig, mintha mi sem történt volna. De ő is miért ébred fel? Mert nem az apjára, hogy elmegy, hiszen lábujjhegyen megy ki, 5 percig van utána otthon és megy is dolgozni. És mindkét gyerek ez után legalább fél órával ébredezik, tehát sosem pont akkor. Mi van hajnali 4-5 kor, hogy erre aztán muszáj mocorogni és nemaludni??

Mit lehet csinálni?


(légyszi ne írjátok, hogy aludjon délben a nagy, mert 1 kerek évig próbáltam elérni, de ami nem megy az nem megy. LEfeküdt ő, hogy akkor alszik, de 1 óra után se aludt el. Nem ovis, most újra próbálkozunk felvetetni, ha megy, max ő nem fog délben aludni, vagy lehet hogy hazahozom ha ez zavarja az óvónőket)


2012. márc. 9. 06:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Told el a lefekvést legalább tízig.

és délben a nagyot fektesd le, nem baj, ha nem alszik,nézegethet könyvet, de maradjon az ágyban (az oviban is ezt fogják kérni tőle)ha nem is alszik, pihen. és még az is lehet, hogy pár hét után alszik egy kicsit

2012. márc. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy ne írjátok, hogy fektessük le délben :) Hogy toljuk ki a lefektetést? Felébred fél 5-kor, már magánál sincs 9-kor sem...
2012. márc. 9. 07:44
 3/9 anonim ***** válasza:
nem azt írtam,hogy aludjon délben hanem, hogy feküdjön. nézegethet könyvet.
2012. márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én fiammal is ez volt, hogy 1,5 éves kora óta nem aludt egyáltalán napközben, este 11-től sikerült altatni reggel 6-ig, aztán bölcsi, de a dadusok szerint ott is iszonyú ritkán aludt 1-1 órát (kb hetente 1x), amúgy csak feküdt nézelődött. (megjegyzem, most már 13 éves, de a mai napig azóta nem alszik egyáltalán, csak ha esetleg beteg, de szerencsére az is évente 1x találja meg...) Nos, nekem kb 1 évem ment rá, mire kitapasztaltuk, hogy este 10-1/2 11 körül feküdt le (mert addigra kifáradt), reggel 6-7 között kelt, oviban sem aludt SOHA, ott a dadussal csendben eljátszott, vagy jó időben kimentek az udvarra, este a meleg fürdő volt rá jó hatással, kb 1,5 órát mindig pancsolt, az kellemesen ellazította, de akkor sem aludt el 1/2 10-nél hamarabb. Ha néha sikerült többet aludnia, akkor átesett a lovon, és teljesen kibírhatatlan volt (ráadásul még pluszban hiperaktív is), ha kevesebbet, akkor szintén, ez a max 7-8 óra alvás volt az ő igénye /nekem meg minimum 9-10 óra lett volna, azóta sem pihentem még ki magam... :) /

Amit írtak neked: fektesd le (nem muszáj aludnia, csak feküdjön, legfeljebb itass vele egy kis langyos tejet, de ne kakaót, hátha...), és azt az 1-1,5 órát feküdje is végig.

Hajnalban viszont a biológiai óra jelez, vagy pisilni kell, a mélyalvásnak akkor van vége, sztem ezért kelhetnek fel... (de nem biztos), minden gyerek más, nincs erre "recept" sajnos, vagy épp szerencsére... :)

Kitartást!

2012. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok.


Nem tudom lefektetni. Van egy másik gyerekem is, egy szobában vannak. Most komolyan elvárjam tőle, hogy míg én teszek-veszek a lakásban, és a pici ott turbózik mellette, feküdjön egy helyben? Ez hülyeség. Mármint nem az, hogy ekkora gyerek igenis pihenjen egy órát, az egy jó elgondolás. De kivitelezhetetlen. Ez egy jó darabig patthelyzet lesz, úgy látom...

2012. márc. 9. 08:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Most lehet ki fogtok nevetni es nem fogjatok elhinni de a hosszu alvas titka az hogy minel korabban kell este letenni a gyereket aludni. :) Az en fiam ha este 9-10 korul aludna el (es erre volt mar pelda) reggel 6 korul kipattanna mar a szeme es magyarazna. O jelenleg 2 eves (pontosan 25 honapos). Bolcsibe jar de o sem alszik minden delutan. Nagy ritka amikor annyira faradt, hogy belaszik egy fel orara. A bolcsibe ahova jar mar nem kotelezo a delutani alvas (kulfoldon elunk). Ugynevezett "szieszta" idot tartanak amikor a gyerekek lehasalnak, elnyulnak vagy leulnek matracokra egy kis parnaval meg takaroval es a bolcsis gondozok diafilmet vetitenek, meselnek. Van aki belaszik es van aki nem. A lenyeg, hogy csendes foglalkozas van. A fiam legtobbszor nem alszik be. De este 19:30-kor mar alszik mint a bunda. 18 orakor vacsorazunk, utanna megnezhei a kedvenc mesejet ami 20 perc, esetleg kirakozunk vagy epitunk egyet egyutt aztan irany a furdes es utanna alvas. Igy alszik egesz reggel 9-ig hetvegen es hetkozben 8-ig mert 8-kor ebresztenem kell, hogy 9-re vigyem a bolcsibe. A baratnom kislanya aki szinten 2 eves reggel 6-kor mar kukkorekolt. O este 9 korul fekudt le. Amiota kiprobaltak a korai fekvest sokkal kesobb ebred.

Fogalmam sincs miert van igy es logikat sem igazan latok benne de nallunk mukodik.

2012. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fektesd le akkor, amikor a pici is alszik.
2012. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lerakod a szobájában a kicsi pedig járókában a nappaliban.közben dolgozhatsz
2012. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyen akkor neki is a csendes pihenő amikor a kisebb alszik,nem muszáj délben lefeküdni ;) így ha nem is alszik,pihen kicsit.De ha ennyire elutasítod ezt a megoldást,akkor nincs ötletem,csináld úgy ahogy eddig,és fogadd el,hogy ennyit és így alszanak a gyerekeid.Ha a nagyobbnak nagyon kevés ez az alvás,akkor napközben nem lesz baja a pihenéssel,de az is lehet,hogy neki ennyi az igénye,nem kell neki több alvás.
2012. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!