Miket kell tudnia?

Figyelt kérdés
Októberben lesz 3 éves a fiam. Miket kell tudni egy ennyi idős gyereknek ???? Alig tud valamit vagy csak nem érdekli és nem akarja tudni nem tudom. A nagylányom ilyenkor már tudta az alap színeket lehetett vele játszani mondókázni de ezt a gyereket nem tudom leültetni hogy játszunk mondókázzunk max. pár percre és utána csak annyit mond hogy vége és pakol is össze! Eljátszik ő amúgy magába is autózik meg pakolászik ilyenek meg a naggyal is elvannak igaz sokat veszekednek. Szín szerint szét válogatja a játékokat tudja nagyjából melyik állatnak mi a neve 2-3 szavas mondatokban beszél elég érthetően meg már szobatisztasággal is elég jol állunk. Szerintetek baj hogy nem tud mondókázni meg nem tudja a színeket és számolni meg hasonlók? Vagy sokat várok tőle és igazából nincs is elmaradva csak nem érdekli annyira? Próbálok én vele sokat foglalkozni meg a nagy olyan okos volt már ilyenkor. Elvagyok keseredve hogy hiába próbálom tanítani semmi haszna .....
2012. márc. 12. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem minden gyerek egyforam, szerintem egyszerűen csaknem érdekli.Az nagyobbik fiam már 5 éves, és ő sem igazán képes megülni,hogy játszunk ezt vagy azt,hipp-hopp megunja.De ettől még nem buta csak nem szeret egy helyben ülni, de sokszor csak lesek,hogy mi mindent megjegyez,és tud(csak egyszerűen ha én akarom hogy számoljunk vagy feladatozzunk akkor éppen nincs kedve,ha meg ő akarja akkor persze tudja azt amit előzőleg nem tudott), hallja ő ,hogy mit beszélünk neki csak úgy tesz mintha nem hallaná.Szóval a lényeg az,hogy szerintem egyáltalán nincs elmaradva a kisfiad, csak egyszerűen nem érdeklik még az ilyesmik, és lehet az is,hogy valójában sokkal többet tud mint amit mutat egyszer csak elkezdi magától mondani és csak nézel majd nagyokat.
2012. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ne erőltesd, nincs ő lemaradva semmiről, a szomszéd kisfiú 2,5 de pont ilyen ahogy leírtad! Egyidősek a kislányommal, mégis úgy néz ki mintha előrébb járna a kislányom de szerintem egészségesen fejlődik mind a kettő! Ha egyedül szeret autókázni, molyolni akkor sincs semmi baj!
2012. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értem miért vagy elkeseredve! Ahogy a felnőttek úgy a gyerekek sem egyformák. Az én lányom 2,5 éves és Őt sem nagyon érdekli semmi hosszú távon(ezalatt azt értem,hogy két percnél tovább),de úgy vagyok vele,hogy majd ha oviba megy ott sokat fog fejlődni(remélem) én is hiába próbálom tanítani vagy játszani Vele addig tart míg mondjuk szétpakolunk.

Ne siettesd, már az is jó ha maga is eljátszik az enyém még azt sem.

2012. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!