Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok tenni, hogy leszokjo...

Mit tudok tenni, hogy leszokjon ezekről a rossz szokásairól?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom egyre szemtelenebb velem és más felnöttel is szemben.Folyton visszafelesel és hiztizik na meg nyávog.Hiába beszélgetek el vele szépen és magyarázom el,hogy ilyet nem szabad és butaság amit csináln akkor mindig megigéri,hogy többet nem csinálja és szótfogad.De úgye másnap kezdödik minden előről.Nem tudok már mit kitalálni.Volt,hogy megbüntettem és nem játszhatott csak ülnie kellett a széken vagy épp a kedvenc játékát elvettem egy fél napra de már kifogytam az ötletekből de főleg a türelemből.Az viszont már végképp elfogyott már néha úgy érzem kitudnák szaladni a világból ha elkezdi a hisztit és a nyávogását de ezt akár a boltba is és nem akarja megérteni,hogy nem veszem meg az épp kiszemelt játékot vagy akármi mást mert már épp van olyan vagy az az 5-dik játék a héten.És sajnos a végén mindig beadom a derekamat:(!!!

A barátnőm akikkel összejárunk néha rászol a gyerekemre(persze jogosan)de én van,hogy azt érzem ezért én nem szólnék vagy ha nem állok le vele veszekedni akkor hamarabb abba fogja hagyni a hisztit.Néha idegesítő ha más probálja meg "nevelni"!!!!Normális,hogy így érzem?

Ha van valakinek valami épp kéilább ötlete,hogyan tudnám őt leszoktatni ezekről az kérem írjon,mert már nagy szükségem van a jó ötletekre,tapasztalatokra.

Egyébként nagyon értelmes,okos kislány és eddig ennyire "durva"még nem volt a helyzett.

Köszönöm szépen előre is.


2009. jún. 10. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, szinten minden gyereknek van ilyen korszaka.

A lényeg, hogy szigorúnak kell lenned, és nem szabad engedned, erről sürgősen szokjál le! Ha engedsz neki, akkor borítékolva van a következő hiszti. Ez tényleg nagyon fontos, és elhiszem, hogy már bele vagy fáradva, de ha ráhagyod, akkor még évekig hallgathatod. Így meg, ha a sarkadra állnál, és megmutatnád, hogy márpedig te vagfy a főnök, akkor néhány hét, és tényleg te lennél! Vagy az apuka esetleg nem tudna segíteni?

Én piszok disznó szoktam lenni, de két lányom van, és mostanában elég gyakran összekapnak, hisztiznek minden hülyeségen. Ilyenkor mindig épp az aktuális kedvenc játékot elkobzom, mert tudom, hogy más nem hat rájuk. Érdekes, ilyenkor egyből szent lesz a béke. Vagy ha mégsem, akkor bevetem apát, aki a maga két méterével bebaktat a gyerekszobába, és rendet tesz. :D

2009. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azzal rontod el, hogy engedsz neki. A gyerek sem hülye. Ha látja, hogy hisztivel eléri amit akar, akkor meg fogja csinálni újra és újra és csak egyre durvább lesz. Az a fontos, hogy legyél következetes. Állíts fel szabályokat. Ha rosszat akar csinálni, akkor mindig mondd meg neki, hogy az ő döntése, hogy megteszi vagy nem. De ha megcsinálja, akkor annak ez és ez lesz a következménye. Természetesen a kimondott szavad mindig tartsd is be! Te tudod,hogy mivel tudsz rá legjobban hatni, ez lehet akár egy kedvenc játék elvétele is vagy akár egy büntetőszék vagy más egyéb. Mindig mondd meg a gyereknek, hogy meddig tart a büntetés. És az is fontos, hogy ha valamit megtiltasz az egyik nap, akkor azt ne engedd meg a másik napon. És ami a legfontosabb, hogy egységesen lépjetek fel az apjával. Ne legyen az,hogy egyikőtök megenged valamit, a másik meg megtilt. Azt hiszem hirtelen ennyi jutott eszembe.
2009. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű a helyzeted, nem lesz egyszerű változtatni sem, főleg, hogy legelőször magaddal kell kezdened: muszáj következetesnek maradnod!

Tudom, hogy nehéz, de ha a kicsi elkezd nyávogni, akkor mondd el neki, hogy amíg így beszél, nem vagy hajlandó meghallani sem, amit mond. De tartsd is magad ehhez! Egyszerűen ne vedd észre, ne halld meg! Nehéz lesz, először mindent megpróbál, de ha rájön, hogy nem jön be a dolog, abbahagyja. Ám amint normálisan beszél, nem nyávog, azonnal figyelj oda rá, hogy érezze, valóban jobban jár, ha rendesen viselkedik.

A bolti hisztit le lehet úgy szerelni, hogy induláskor megbeszéled vele, hogy a boltban választhat magának egy csokit, döntse el, melyiket szeretné. Kezdjétek azzal, amikor beléptek a boltba, hogy megkérdezed, kitalálta-e már, milyen csokit szeretne. Mondd neki, hogy addig van ideje gondolkodni, amíg te bevásárolsz. Meg is keresheti egyedül, amit szeretne. Ezzel lefoglalod, kap is valamit, mégsem követelőzik. De szigorúan tartsd magad ahhoz, hogy csak egy csokit kap. Ha mégis hiszti van, ne vedd meg azt a csokit sem, mondd meg neki, hogy bár nagyon szereted, sajnos nem tartotta be a megegyezést, így nincs csoki. Ha ilyen történik, lehet, hogy lesz nagy sírás meg hiszti a boltban. Maradj erős, gondolj arra, hogy csak 1-2 alkalommal kell végigcsinálni, aztán rendeződik a helyzet. Legfeljebb egy darabig nem mész ugyanoda vásárolni. :-) De hidd el, sokan járnak még ebben a cipőben, senki nem fog érte ujjal mutogatni.

Fontos, hogy bármi legyen is, a gyerekben tudatosítsd, hgoy nagyon szereted, a javát akarod, és hogy ő nem rossz, csak az a rossz, amit tesz. És mivel te tudod, hogy ő jó, okos, ügyes, biztosan tudja azt, hogyan kellene viselkednie.

Ha nagyon hisztizik otthon valamiért, nevesd ki. Ne gúnyosan, csak kacagj jóízűen - nem fogja tudni, mi van hirtelen, nem szidás, nem könyörgés, hanem nevetés, ugyan mi ez? Viszonylag gyorsan hatásos tud lenni.

Mindezek bevált tippek, remélem, neked is használni fognak. Sok sikert!

Ja és akármilyen butaságot csinál is, a te gyereked, megértem, hogy nem tetszik, ha más "neveli". Én se tűrném. Nevelje a sajátját.

2009. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöma gyors válaszokat.Igen azt hiszem elsőnek is magammal kell tisztáznom a helyzetett,hogy erősnek és kővetkezetesnek kell lennem.Szerintem most borult ki nálam a "bili"és ennyi kész elég volt.Ezeket a dolgokat valójában én is így gondolom csak sajnos nem így cselekedtem,mert engedtem neki.

Apa sajnos 7 napból 6-t dolgozik és korán megy(gyerek még alszik)és későn jön.Jobbik esetben is 4-5 óra.Ő szigorú hozzá viszont én nem akarom azt,hogy apa legyen a "fenyegető eszközöm".Így is keveset vannak együtt és nem akarom,hogy tartson tőle(remélem érthető amit írok).

De most elhatároztam kész ennyi volt változtatunk,hogy mind kettönknek jobb legyen és vissza kapjam az én értelmes,okos kislányomat.

2009. jún. 10. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak egy éves, de hihetelenül akaratos tud lenni. Sajna az egész család ilyen. Ám itt a felnőttek konnoksága nem segít. Ezért nem mard más mint a közöny. Nincs füled meghallani a baját. És mivel nem tud kinek hisztizni, előbb utóbb abbahagyja. Nekem könnyű mivel siket vagyok, és nem zavar a gyerek vinnyogása. Ám, létezik füldugó. Látványosan a füledbe is helyezheted, hogy nem jutnak el hozzád a hisztijei. Idegen helyen is nem árt a kitartás. Inkább viselkedj úgy mint, aki szórakozott, így nem fog idegesíteni ha mások türéshatára nembírja és vágja pofákat megjegyzéseket. Ha idegennel csinálja, akkor légy kemény. Nem tudom mennyire ilyedős a leány, de a kemény erős hang az félelmet kelt bennük. Terror ide vagy oda, van hogy csak a ráilyesztés hatásos. Amúgy pedig nyugodtan megkérheted az idegent oktassa ki a lányod ha nem tetszik a viselkedése. Mástol jövő elutasítás szintén hatásos lehet. Bár ez nem garantált.

Egyszóval ez egy variáció. Nálunk ez válik be. De vigyázzni is kell a közönnyel mert ha másra sem figyelsz, olyan dolgokat fog természetesnek venni amit nem szabad.


Van még egy dolog. A játékosság elve. Ha a lányodnak vannak kívánságai amit szeretne megkapni, akkor tedd a következőt. Csinálj egy táblát. Hónap részeire osztva. És csinálj 30-30 piros meg sárga és fekete csillagot. Ha valami jót csinált kaphat piros csillagot, ha semmit akkor sárgát, ha rosszat feketét. Hónap végén összeadjátok a következő módon. Ha van 3 sárga azért kap +1 pirosat Minden fekete kiolt egy pirosat. Így megszámoljátok mennyi piros marad. Ha van 10 piros akkor megkaphatja mit akar. Bár ez a szám változhat. 5-nél alább ne add. Ki lehet próbálni. Egyik barátnőm csinálta a gyerek lelkes volt az elején aztán feladta és vele együtt a követeléseket is.


Próba szerencse


ÉS valóban igazuk van a többieknek is keményitsd meg magad. A gyerek ezt megérzi

2009. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!