Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerektartás összege, tapaszta...

Gyerektartás összege, tapasztalat, vélemény kellene?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éves gyermekem egyedül nevelem születése óta.20.000.-FT tartásdíjat kapok. Volt páromnak van egy másik gyereke is, akiről gondoskodik. A mi közös gyerekünkről nem igazán.Nem viszi el, soha nem vesz neki semmit, van hogy hónapokig nem látja. Nem tudom mennyit keres, de 6számjegyű szerintem. Gyerekelhelyezés nem történt. Nem jövök ki a pénzből, kérhetek többet? Vagy néha valamire pl:nyaralás, szandál, kirándulás?
2009. jún. 11. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 éves múlt és januárig 10.000. Ft-ot kaptam, azóta megemelte kérésemre 15 ezerre, de hozzátette, hogy " -Olyan sokra???"

Én mondjuk nem vagyok már egyedül, de ha egyedül lennék, akkor biztosan kérném rá, hogy emeljen, főleg, ha jó a fizuja, és ráadásul nem is vesz neki amúgy semmit, s én pedig nem állnék jól anyagilag. Az enyém mentsége, legalább, hogy foglalkozik a kislányával, és vesz is neki ruhát, játékot, ezt-azt.A fizetős szurikba is beszállt.

Egy ismerősöm pl 50ezer ft-ot az ex-nek, plussz otthagyta az autóját, hogy a kisfiút tudja hurcolászni az anyukája. Szóval ilyen férfi is van még a földön...!

Hogy valami hasznosat is szóljak, szerintem beszélj vele szépen, kedvesen, semmiképpen ne emeld fel a hangod, ha először nem egyeztek!!Nálam ez vált be legalábbis.

Üdv, minden jót!

2009. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én férjem nemrég ment el, van egy 21 hónapos kislányunk és most vagyok 5 hónapos terhes és rámhagyta a közös házunkat, fizeti a 40.000 Ft törlesztőjét, viszont gyerektartást nem ad. Neki is jó fizetése van (sőt nagyon jó), meg azt mondta, h ha lejár az autó részlete (még 1 év), azt is nekem adja, mert én nevelem a gyerekét és megérdemlem. Sztem a szépen megkéred(még ha rosszba is vagytok, azt a pár percet, míg beszélsz vele kibírod) biztos fog emelni. De am a fizetéséhez is lehet viszonyítani, állítólag 50 %-ig vonhatnak gyerektartást, csak nem tudom, h ez hány gyereknél. Érdeklődd meg.
2009. jún. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát mi van evvel a világgal? Megőrültünk.
2009. jún. 17. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!