Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 11 éves kislányom nem tud...

11 éves kislányom nem tud beilleszkedni az osztályba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most 4. osztályos a lányom, költözés miatt második éve járunk "ebbe" az iskolába, de nem jön ki a gyerekekkel. Összesen 6 lány van az osztályban vele együtt, a többi fiú. Gátlásos lett, mert csúfolják a szeme miatt (egyik szeme hibás) nincs barátja, barátnője, kiközösítették. Többször mondta, hogy Ő csúnya, és dagadt, pedig nem így van! Még csak nem is közelít ahhoz, hogy kövér legyen, vagy hogy csúnya legyen. És ami rossz még, hogy felvett egy rossz testtartást, és beszédet, akarom mondani beszéd technikát. Nem dadog, hanem elharapja a szavak végét, és nem artikulál... alig lehet érteni sokszor amit mond. De van olyan is, amikor ismételgeti az utolsó szó utolsó szótagját, amíg a másik szavon gondolkodik, pl játszani-ni-ni... Nincs lehetőség másik iskolába menni. A testvérét minden gyerek szereti. Normális életet élünk, nem vagyunk züllöttek, tiszták vagyunk, rendezettek. Nem vagyunk romák, és az osztályban sincsenek romák. Mit csináljak, hogy könnyebb legyen neki? Már beszéltünk a tanár nénivel, aki azt mondta, hogy Ő nem is tudott erről, hogy csúfolják a gyereket... de beszélgetni fog az osztállyal...

Nem sokat várok ettől, megmondom őszintén.


Járt már valaki hasonló cipőben? Van valami ötletetek? Valami tanács? A következő lépésem, hogy a kislányt pszichológushoz viszem.


2012. márc. 13. 22:50
1 2
 11/13 anonim válasza:
Én most 12 éves vagyok, de ha a helyében lennék én inkább rossznak gondolnám a pszichológust, mert azért is csúfolhatják. Valóban a kora is lehet a baj. Engem is sokáig csúfoltak, de nem érdekelt, és miután látták, hogy nem figyelek rájuk, egy idő után abbahagyták. De semmiképp ne kérd a tanár segítségét, mert az szegény kislánynak még kínosabb.. Sztem az 1 amit tehecc hogy beszélsz vele, hogy ne figyeljen és ne vegye magára a dolgokat és az, hogy biztasd, hogy milyen ügyes.. Amugy mi a baja a szemének?
2012. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

sztem a pszihológus mindenképpen kell, minek kéne a suliban tudniuk róla? Csodákat tehet, de fiatal pszihológushoz kerüljön, hogy jobban megértsék egymást, és barátnak tekintse, mert úgy nagyon jó lehet az eredmény:) (az egyik szeme kisebb mint a másik előző) De ilyen korban nem biztos hogy az a jó, hogyha mindig folyamatosan dicséred, néha-néha, mégis sokszor dicsérheted, mert ilyenkorban tudja h mi az h szülői elfogultság... A tanárokkal beszélhetsz, hogy ők is dicsérjék eleget és nem jön rá, hogy te kérted ezért feljebb megy az önbizalma.

egyelőre most többet nemtok. De 12/l vok szóval tudom látni az ő szemszögéből.;)

2012. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
2012. márc. 23. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!