Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnék nyugodt maradni,...

Hogy tudnék nyugodt maradni, és kiegyensúlyozott anyukaként élvezni ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
Két kicsivel vagyok itthon (egy 2.5 évessel és egy újszülöttel), nagyon szeretem őket, de a türelmem sajnos véges, hamar feldühödök, ha nincs tőlük nyugtom. Pedig tudom, hogy ez az időszak róluk szól, nem várhatom el tőlük, hogy elszórakoztassák magukat, én mégis sokszor türelmetlen vagyok velük. Kapkodok, sokszor felemelem a hangom, nem egy kedves, nyugodt, boldog anyukának tűnök. Aztán persze utána jön a lelkiismeret furdalás. Hogy tudnám jobban élvezni,"megélni" és nem "átvészelni" ezt az időszakot? Van valami jó tanácsotok?
2012. márc. 19. 13:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tök jó, hogy ilyen lelkes vagy! :) Eddig nálunk is minden nyugodtabban ment azóta, remélem ma is így marad! Csak ma :) Ez tetszik. No, még jelentkezem, remélem Ti is fogtok!

Én is mindenkinek kitartást kívánok, plusz hogy lássa meg a szépet minden nap a gyereknevelésben, még ha hulla fáradt is, és ettől ideges- a gyerekeinknek tényleg mi vagyunk a "minden", nem tehetjük meg velük, hogy idegbeteg módon bánunk velük. Legyünk nekik jó minta!

(Vicces, hogy épp az elkeseredett kérdezőként én próbálok másoknak jó tanácsokat adni... :) De talán ez is erőt ad!

2012. márc. 21. 09:28
 12/13 anonim ***** válasza:

Beszéltük a férjemmel, hogy kár, hogy valamiért az ember mégsem tud úgy élni, hogy mintha az utolsó napja lenne. Pedig mennyivel nyugodtabb lenne a helyzet.

Nekem az jutott most eszembe, hogy mondjuk kirakni vagy szöveget, vagy képet valahova ahol mindig meglátod, -de azért nem kell a központba tenni - hogy mennyire jó is nektek. Magyarul valami beteg gyermekről képet, szöveget, ami egyből visszazökkenti a gondolkodást a pozitív irányba, hogy azért mégis milyen jó nekünk. Biztos segít.

Sajnos ilyen ez egyébként. Az ember utólag meg sajnálja, hogy milyen volt,de normális, mert egész más átélni dolgokat, mint akár gondolni rá, vagy visszagondolni arra. Leszel még kiegyensúlyozott ne félj.

2012. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
fosós folytatja..:) Ma sajnos 1 szer elveszítettem a türelmem, de gyorsan észbekaptam és korrigáltam. fél perc után rájöttem megint csak semmiségért emeltem fel a hagom... mert morzsázott mikor épp ott már összeporszívóztam... na és akkor mi van??? tök hülye vagyok!!!!!
2012. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!