Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntethetném, és...

Hogyan büntethetném, és taníthatnám meg 2 éves lányomnak, hogy nem szabad verekedni?

Figyelt kérdés

1-2 hónapja kezdte a verekedést 2 éves kislányom.Ha sétálni, vagy bevásárolni megyünk minden ok nélkül odamegy a gyerekekhez (de előfordult már, hogy felnőtthöz is), és odacsap nekik egyet.Ilyenkor mindig elmondom azonnal neki, hogy ez nagyon csúnya viselkedés, és megkérem, hogy kérjen bocsánatot( de sohasem teszi), és megvonom tőle, amit az napra megígértem.Pl ma cipőt vettünk volna neki, de így nem kapott, hazavittem.

De semmit nem érek el, ugyanúgy legközelebb is verekedik, mit tanácsoltok?


2012. márc. 20. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy két évesnek azt még bonyolult felfogni, nem különösebben hatásos, ha elveszed tőle amit még meg sem kapott (cipő ez esetben).

Amilye megvan már, és szeret azt vedd el, vagy ültesd a bevásárló kocsiba abban a pillanatban, hogy rögtön érezze a büntit.

Amikor pedig azonnal elmondod neki, az nem finomkodva gyermekhangon add elő, hanem igenis szigorúan hangot emelve. Menni fog az, csak kitartónak kell lenni, ne add fel egy két eset után. Ő ilyen, ha kitartassz, lefog szokni a segítségeddel, ami a beszigorítás.

2012. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előzővel értek egyet: a bünti legyen azonnali rossz élmény (korlátozás, játékelvétel, hazamenés.. stb.), a magyarázatot meg mindig leguggolva hozzá, szemtől szembe, mély, szigorú hangon add elő.
2012. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Martina11 válasza:
Az én 2 éves kisöcsém csak a családtagokat veri.
2012. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!