Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor mi a helyzet...

Most akkor mi a helyzet bölcsi-gyes ügyben?

Figyelt kérdés
Előbb olvastam egy választ, hogy a gyes ugrik, ha bölcsibe kezd járni a gyerek. Ez így van? És ha csak 4 vagy 6 órában dolgozik az anyuka?
2012. márc. 22. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ebben az esetben menjen apuka,nagymama gyesre! és akkor nem ugrik az a kevéske pénz sem.
2012. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Miért ugrana? Csak részmunkaidőben lehet dolgozni.
2012. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem bölcsis a gyermekem és hat órában dolgozom és kapom a gyest.
2012. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én úgy olvastam, hogy ha nappali ellátásban részesül, akkor nem jár. De egyébként engem is érdekelne a kérdés.

Ha pedig ez egy új törvénymódosítás, akkor az szemétség az új kisanyukákkal.. :(

2012. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem ugrik a gyes, ha 4 vagy max. 6 órában dolgozol, és a gyermek elmúlt 1 éves. Ha viszont a nagyszülő megy el vele gyesre, akkor nem mehet nappali ellátást biztosító intézménybe, vagy megy, de a nagyszülőnek akkor nem jár a gyes. órában dolgozom, gyerek bölcsibe és kapom a gyest. Ja és könyvelő vagyok. :)
2012. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10.12-es vagyok, tehát 6 órában dolgozom. lemaradt. :)
2012. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves könyvelő:-)!


Ikreim vannak. Ha 4 vagy 6 órában fogok dolgozni, és bölcsibe járnak, akkor én, személy szerint kapom a gyest ugye? (2 gyes, mert ugye ikrek, de ez most lényegtelen)

Jól értelmeztem?


Köszi szépen előre is:-)

2012. márc. 23. 10:15
 8/11 anonim ***** válasza:
A könyvelő vagyok. :) Igen jól értelmezed, jár a gyes, sőt ikergyermekek esetén a tankötelessé válás évének végégig (persze csak akkor ha részmunkaidőben dolgozol.) Amúgy pedig mikor beadod a gyes igénylést kérdezik a munkahely adatait is (hány órában dolgozol stb.), tehát tudja az Államkincstár, hogy dolgozol. :) Itt találsz pontos infókat. [link] Remélem tudtam segíteni. :)
2012. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már beadtam, az rendben van.

Csak valaki írta egy másik kérdésre (nem ilyen kérdés) egy válaszként, hogy ha a gyerek bölcsibe jár, nem jár gyes, és emiatt bizonytalanodtam el!

Nagyon szépen köszönöm!

2012. márc. 23. 10:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha valamit kifogásolnak úgyis küldenek egy elutasító határozatot, de nem fognak, mert jár a gyes. :)
2012. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!