Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves,lassan 2 hónapja volt elég beteg. Akkor semmi gyulladáscsökkentőt nem kapott,a dokink nem írt fel. Kb másfél hónapja viszont elkezdett köhögni,leginkább csak akkor,ha alszik,de napközben is előfordul,hol hurutosan,hol szárazon.

Sokszor visszavittük már emiatt a dokihoz,de mindig azt mondja,nem talál nála semmit,nem piros a torka,tiszta a tüdeje..stb..

Írt fel köhögéscsillapítót,hörgőtágítót-amelytől nagyon pörgött,így nem adtuk tovább-,köptetőt.

De semmi nem használt.

Ma voltunk fül-orr-gégészeten,ahol csináltak egy felvételt az arcáról,azt mondták nincs semmi lerakódás,viszont egy kicsit nagy az orrmandulája.

Ez miatt köhöghet még?

Esetleg allergiás lehet valamire? De ez ellen szól,hogy a betegsége előtt nem köhögött.

Egyébként semmi más baja nincs....elég keveset eszik,de ez nála megszokott.

Hova vigyük még? Volt valaki így a gyerekével?


2012. márc. 24. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Unokatestvéremnél hasonló a helyzet, de ő kisebb (most másfél éves), de kb 1 éve köhög, ugyanígy nagyobb betegség után kezdődött.

Nagy valószínűséggel a betegségéből visszamaradhatott valami, bronchitis alakult ki, majd aszthma, csak nála még nem tudják szűrni, de hordják a szülők orvoshoz folyamatosan.

(Kiskoromban én is huzamosabb ideig köhögtem, Szabadsághegyre utaltak be...)

2012. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk egy vírusos torokgyulladás húzódott le szépen lassan a hörgőkbe. Igazán semmi nem használt, pár napig javította a tüneteket egy-egy köhögéscsillapító, de aztán kezdődött előlről. Mivel nálunk sem volt piros a torka, nem volt már lázas, nem volt más tünet, végtére az én fiam spiropentet kapott, gondolom a tiéd is valami hasonló hörgőtágítót és ez nekünk bevált. Igaz, hogy a hatásmechanizmusából adódóan nem csak a hörgőben lévő, hanem testszerte mindenhol, így az agyban lévőidegeit is ingerli, ezért ő is nyugtalan volt egy kicsit, de pár nap alatt rendbe jött. Én aggódtam a mellékhatások miatt, de a dokim azt mondta, hogy elég ha csak 1 hörgőből nem szakad fel a váladék, és pár nap múlva már újra beteg is, mert újra szétterjednek a kórokozók, szóval így kapta és nekünk bevált. Mi lándzsás útifű sziruppal adtuk, szerintem köhögésre ez is szuper, esetleg próbáljátok ezt is hátha jó! Emellett a sótégla, vagy legalább a sóoldat a szobába lehet jó. És nem tudom milyen lakásban laktok, de a tesóméknál folyamatosan jött a penész, ceresit és szavo nélkül nem tudtak létezni, pedig takarítottak, szellőztettek stb, és nekik pl ettől a penészes levegőtől köhögtek a gyerkőcök. Megszabadultak a lakástól, és kutya bajuk.
2012. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Asthmára azért nem gondolnánk,mert nem fullad...de persze lehet,hogy ez nem zárja ki.

A levegőre már mi is gondoltunk,ezért vettünk hidegpárásítót,az ágyában lévő matracot egész nap szellőztetjük,mióta jó idő van,a lakásban nyitva az ablakok,rengeteget vagyunk lent..stb.

Igen,a Kisfiam is a spiropentet kapta,de annyia pörgött tőle,hogy nem mertük tovább adni.

A lándzsás utifű szirupot is próbáltuk,de az sem használt.

Talán a baby luff balzsam javított valamit,de az is csak pár napig.

Hétfőn elvisszük egy másik orvoshoz is,hátha ő többet tud mondani,vagy elküldi vizsgálatokra.

2012. márc. 24. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz fulladni, hogy asztmás legyen.

Nálunk is volt ilyen, megfázás, allergia, köhögéssel járó betegségek kiváltják az asztmát.

De az olyan nedves köhögésnek hallattszik.

Puffot kellene megkérdezni, hogy nem e lehetne megpróbálni.

De lehet, az is, hogy allergiás, hiszen 2 hónapja még nem ilyen idő volt, mint most, kezdenek nyílni a dolgok, szóval ez sem kizárt.

2012. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!