Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülő felé irányuló agresszió...

Szülő felé irányuló agresszió 2 évesen?

Figyelt kérdés

A gyerekek elleni határozott fellépése még normális, nem lökdösődik, nem csapkod a fiam, de velünk...

Csapkod (arc, mell), rugdos (bárhol), minden nap megbeszéljük, hogy anyának ez fáj, szomorú emiatt, mi sem bántjuk egymást apával stb. Ha nem hagyja abba, akkor kimegyek a szobából, nem szólok hozzá stb., de nem használ, mindig kezdjük előről. Vajon meddig normális ez?

6 hónapja bölcsis (decemberben volt 2 éves), kinyílt számára a világ, bent azt mondják semmi veszélyérzete nincs, falja az élményeket, múlt héten a szája repedt fel, tegnap az orrát súrolta a betonnal. Egyébként nagyon cuki, két vele egykorú unokatestvére is van, velük nagyon kedves, és rendszerint a másik kettő az irányító, a fiam lelkesen lohol utánuk.

Nagyszülők, ismerősök nem mondták még soha, hogy bántotta volna őket (sokat volt beteg, főleg ők vigyáztak rá).

Köszönöm a segítséget!


2012. márc. 27. 10:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szeretem, amikor 15 hetes kismamák, kizárólag kutyanevelési tapasztalattal osztják az észt. :) Már előre röhögök, ha arra gondolok, hogy 2 év múlva ugyanitt fogsz tartani te is, és döbbenten fogod tapasztalni, hogy a pofon se használ mindig.
2013. okt. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ott a pont!

Ha már nincsen tapasztalata, legalább utánaolvashatna, mielőtt teljes magabiztossággal pálcát tör bárki felett. Nem lennék az a 15 hetes magzat, ha már most tudható, hogy ordas nagy pofonok között fogom leélni a gyermekkoromat.


Ezek a beszélgetések akkor lennének érdekesek, ha 20-30 év múlva egymás mellé tudnánk tenni az ordas pofonokkal "nevelt" (ez nevelés lenne?) meg - ahogy a kedves kutyaütő káem fogalmaz - majomszeretetben felnövő gyerekeket. Arra lennék kíváncsi, kinek a gyerekéből milyen kiegyensúlyozott felnőtt lett.

2013. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nagyon jó, én is gondolkoztam valami hasonlón, csak túl erősnek éreztem. De nem az, nagyon frappáns lett. :D
2013. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mostmár utolsóelőtti, bocsi. :)


Igen, én is kíváncsi lennék ezekre a dolgokra, de a kisfiam az időnkénti ütögetései ellenére is kiegyensúlyozott már most, nyilván ha néha kapna egy balegyenest, nem így lenne... De mindenki maga tudja, mindenesetre a sok sérült, szorongó, társaival agresszív gyereket sajnálni szoktam (még akkor is, ha az agresszió levét az én kisfiam is issza).

Ja, és semmi majmos nincs a viselkedésében, de azt inkább nem is minősítem, aki lemajmozza a gyerekeket.

(A 15 hetes kismama meg majd legfeljebb kiköti a kutya mellé a gyereket, ha már a pofonok sem használnak.)

2013. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!