Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek hogy vegyem rá,...

Szerintetek hogy vegyem rá, hogy ne üssön meg engem? (17 hónapos)

Figyelt kérdés
Időnként püföl a kisfiam, minden ok nélkül. Rámcsap, vagy egy játékkal, kanállal üt meg. Ő nevet rajta. Én próbálom rábírni, hogy ne tegye: jó szóval, határozottan, de semmi eredmény...

2012. márc. 2. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor látod, hogy rád akar ütni, akkor még mielött elérne téged, a mozgás közben fogd meg a kezét és határozottan jelentsd ki, hogy nem szabad. Ha kovetkezetesen MEGELÖZÖD az ütést, akkor kialakul a reflex, hogy mielött ütne, meg lesz állitva a keze.
2012. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam is püfölt, de mikor láttam hogy emeli a kezét , mondtam neki hogy csak puszilni és simogatni szabad! Anya is szeret és nem bánt téged akkor te sem! És bevált, már nem püföl, 2 nap alatt megtanulta! 20 hónapos
2012. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első tanács nagyon jó, de ha mégsem sikerült időben leállítanod, nagyon komolyan közöld vele, hogy "nem szabad". Ha ölben volt, tedd le. Ha fájt az ütés, azt is lássa az arcodon. Nem kell órákra haragot tartani, de vétesd észre vele, hogy bántott, és ilyenkor mosolyszünet következik.
2012. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8:40-esnek igaza van. Mindenképpen jelezni, és éreztetni kell a gyerekkel, hogy ilyet játékból sem tehet a szüleivel. Ilyenkor a határozott hang, és mozdulat, és az addigi játék azonnali abbahagyása,(nem órákra persze) többet ér a hosszas magyarázatnál. El lehet mondani, hogy ilyet miért nem szabad tennie, de ebben a korban ennek még nincs olyan visszatartó hatása.
2012. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!