Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves fiam a mai napig...

7 éves fiam a mai napig bekakil éjszaka, heti 4-szer mondjuk. Szervi baja nincs, nyilván lelki. Milyen okok válthatják ki szerintetek és mit lehet tenni, hogy megszűnjön?

Figyelt kérdés
Tapasztalat is érdekel (részletesen), de feltételezések, elméletek, valahol olvasott jótanácsok is érdekelnének.

2012. márc. 29. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sokáig bepisiltem a szüleim válásakor, 5 éves voltam. Néha az oviban is, amiért csúfoltak a társaim. Sajnos csak pszichológus tudott segíteni :-(
2012. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a pszichológus hogyan segített, mivel? Szüleidről kérdez ilyenkor? Önbizalmat növel? Hogyan? Mi ennek a menete? Sokáig jártál hozzá?
2012. márc. 29. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Vigyétek el pszichológushoz, ez nem normális.

Valami baja biztos van, vagy az ovival/sulival, vagy az otthoni légkörrel, el van hanyagolva a gyerek, így próbálja felhívni magára a figyelmet, vagy esetleg erőltetve volt neki a szobatisztaság (ezt te tudod). A családi háttér részét neked kell tudnod, egyébként tényleg forduljatok szakemberhez.

2012. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj, tudom én ezt, rosszul is esett, hogy az elhanyagolt szót használtad, de sajnos ezt én is átlátom. Bár a szó nemistudommilyen értelmében nincs elhanyagolva, normális szülei vagyunk, nem veszekszünk, normális családi légkör van. Valami mégis hiányzik és nem tudom lefordítani a saját nyelvemre, hogy vajon ezzel mit akar közölni, hogy mivel nincs rendben, miben nem érzi magát biztonságban.
2012. márc. 29. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: sok mindenre nem emlékszem. Rajzolni kellett meg építeni, babákkal játszani.
2012. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:
Próbáld meg visszagörgetni: mikor kezdődött a bekakilás? Volt akkoriban valami változás, jelentős esemény? Esetleg volt jobb is, csak idő közben valamiért visszaesett?
2012. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nàlunk a kisfiunk már szobatiszta volt, amikor elkezdett éjszaka újra bekakilni. Mint kiderült, azért, mert napközben visszatartotta!! Így csak éjszakára lazult el annyira, hogy kijöhetett aminek ki kell jönnie. Én azt az infót kaptam akkor, hogy a gyereknél a kaki visszatartása az apácák van összefüggésben, hogy nem akarja elengedni. Ez nálunk tényleg így volt, apa sokat dolgozott, a gyerek sírt amikor elment. Én sokat beszélgettem vele, hogy apa mennyire szereti és mindig hazajön hozzánk, és még többet játszottam vele, meséltem neki, hogy "lazuljon". El is múlt az éjszakai bekakilás.
2012. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
apácák = apàval
2012. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!