Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak megy a hasa,...

Kisfiamnak megy a hasa, gyerekorvost nem érem el. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves a fiam és ma nagyon csúnyán megy a hasa, délelőtt 4*, délután már 3* volt wc-n, egyszer oda sem ért szegény, hanem a gatyóba ment.

Nem akartam levinni dokihoz, mert az úgyis csak azt mondja, hogy diétáztassam, de gondoltam felhívom, hogy ezzel lemenjünk-e vagy mit javasol. Fiam láztalan, jó kedvű, csak megy a hasa.

Doki nem veszi fel a telefont. Diétáztassam a fiam és próbáljam meg a dokit holnap?


2012. márc. 29. 17:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Mindenképpen diétáztasd. Vízben főtt rizs nagyon jó hasfogó. Ha van otthon esetleg répalé az is nagyon jó. Adhatsz neki széntablettát. (én vízben feloldottam, mert még nem nyeli le a tablettát 3 és fél)

Azért holnap kérdezz rá a dokitól akarja-e megnézni.

2012. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi.

Lemenni nem akarok még mindig, bár elvileg 7-ig van doki.

Eszik a fiam ropit, kekszet, keserű teát iszik és krumplit főzök neki.

Csak gondoltam hátha mond a doki valami gyógyszert, amiért még el tudnék ugrani a patikába.

Ja... Normafloret kapott.


Széntabit lehet neki adni tényleg?

2012. márc. 29. 17:39
 3/21 anonim ***** válasza:

Addig is amíg nem tudsz beszélni az orvossal, ezt szerintem próbáld beszerezni:


Smecta por, 1 éves kortól adható.


[link]

2012. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
És jobbulást!
2012. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
1. vagyok adhatsz széntabit tényleg. Viszont ha patika van a közelben vegyél HIPP ORS 200-at. ez egy rizsnyák-répalé keverék, bár csecsemőknek ajánlják, de nekünk nagyon jó volt.(kb 350 ft)
2012. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Smecta!

Gyógyszertárban megkapod vény nélkül.

2012. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
itasd és jöjjön ki aminek ki kell jönnie. Ha jókedvű, talán nincs nagy baj. Nálunk ilyenkor nem is akarnak enni. Ropi, kukoricakukac, száraz kaja. Hívd az ügyeletet ott is adnak tanácsot.
2012. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok.

Megnézem meddig van a gyógyszertár itt a közelben.


Amúgy tényleg jó kedvű. Apával barkácsolnak éppen. :)

2012. márc. 29. 18:20
 9/21 A kérdező kommentje:

Hú csajok, a Smecta nem jött be. :(

Nurofenes fecskendővel nyomtam neki, mert nem akarta meginni, de a 4.-nél már sírt és kifolyatta a száján, szinte öklendezett. :(

Feloldottam egy széntabit, azt itta meg. Már csak abban bízom, hogy éjjel nem pisil/kakil be.


Az a baj, hogy az esti kakaóját kikönyörögte, de nem sokkal később ment is a wc-re. Úgy néz ki ezt is meg kell vonnom tőle. kemény napjaink lesznek.

2012. márc. 29. 20:36
 10/21 anonim ***** válasza:
Hasmenésnél kerüld a tejtermékeket. Ha ragaszkodik hozzá szójatejet vegyél. Baromi drága de egy két napig kibirható. A smectát rostos gyümilébe tedd és minél kevesebbe hogy a nagyját megigya mielőtt ráeszmmél az ízére. Esetleg készits ki egy kocka étcsokit hogy ha megissza az a jutalom. Ha nemeszik nem baj de igyon sűrűn egyszerre ne sokat. Teáztasd. Jobbulást!
2012. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!