Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak megy a hasa,...

Kisfiamnak megy a hasa, gyerekorvost nem érem el. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves a fiam és ma nagyon csúnyán megy a hasa, délelőtt 4*, délután már 3* volt wc-n, egyszer oda sem ért szegény, hanem a gatyóba ment.

Nem akartam levinni dokihoz, mert az úgyis csak azt mondja, hogy diétáztassam, de gondoltam felhívom, hogy ezzel lemenjünk-e vagy mit javasol. Fiam láztalan, jó kedvű, csak megy a hasa.

Doki nem veszi fel a telefont. Diétáztassam a fiam és próbáljam meg a dokit holnap?


2012. márc. 29. 17:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Széntablettát és bármi hasfogót ne adj neki, mert ha vírus okozza, akkor lassabban ürül aminek ürülnie kell.

Igyon, az a lényeg!

Én ilyenkor nem adok a gyerekeknek tejet, tejterméket, hanem sinlacot csinálok, jó hígra, szinte tej/víz állagúra keverem, tehát nem pépesre. Ezzel pótolják a folyadékot és van tápértéke is.

Jobbulást!


Ha holnap is gáz a helyzet, doki, és írass ki vele Enterol port!

2012. márc. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Tényleg most ne adj neki hasfogót,mert a vírus lassabban távozik a szervezetéből.A Pro+Kid-et próbáld ki.Érdemes.Jobban van a kisfiad?
2012. márc. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Na akkor ezt jól elbénáztam. :(

Szén tabit megkapta este, ma reggel meg kikönyörgött egy kis kakaót. :( Szóval pont úgy csináltam, ahogy nem kellene. :(

Pedig nem először diétáztatom, akkor sem volt szabad a tej, most miért lenne?! Jajjhh de dühös vagyok magamra.


Egyelőre talán jobban van, éjjel nem történt baleset, ma még nem volt wc-n.

Doki 10-től lesz.

2012. márc. 30. 07:23
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem baltáztad el!!

Nem pontos ahogy leírták...

A széntabi pont azért jó, mert a "mérgeket" kitisztítja. Hasfogót tényleg nem lehet adni, mert akkor bent maradnak a vírusok, de a szén az "átsöpri" a bélrendszert... Doki mondta, hogy így csináljam, azért ajánlottam neked is.

2012. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ma még nem adtam neki semmit, sem Smectát, sem Normafloret, sem szenet. Csak kekszet (a reggeli kakaón kívül) evett, volt már wc-n. Kevéske jött csak, és láthatóan a tegnapi ebéd. Bocsi.. nem részletezem :)

2012. márc. 30. 09:18
 16/21 A kérdező kommentje:

Na, alig, hogy leírtam rohant is a wc-re.

Felöltözünk, ha kell lemegyek a dokihoz. De megvárom a 10 órát és előbb felhívom.

2012. márc. 30. 09:23
 17/21 anonim ***** válasza:
Mi újság, mit mondott a doki?
2012. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Az asszisztenst értem el először, ő azt mondta vigyem le, mert ok nélkül nincs hasmenés, hátha torokgyulladás, de 10 perc múlva bent lesz a doki, hívjam akkor.

Hívtam később, doki annyit mondott nem kell levinnem, diétáztassam és adjak neki Normafloret.


Említettem a Smectát és a szén tabit, azt mondta egyik sem kell.


Egyébként a mi dokink ilyen, azért sem indultam el a fiammal tegnap este, mert úgyis azt mondja, hogy diéta. Lázra is csak azt szokta mondani, hogy 3 napig itthon csillapítsam. Múltkor köhögött a fiam, arra sem mondott semmit, csak, hogy "adjak neki valamit köhögésre". lehet váltanom kellene orvost?! Vagy jó ez, hogy ennyire "lazán" veszi?!


Amúgy jól van a fiam, azóta egyszer volt nagy wc-n, pisilni többször volt, de akkor más nem is jött (tegnap minden pisinél kijött más is). Jó kedvű és láztalan még mindig, csak nem bírja a bezártságot.


Diétáztatom, aztán reméljük nem súlyosbodik a helyzet.

2012. márc. 30. 12:52
 19/21 anonim ***** válasza:
Szia!Először is jobbulást.A mi dokink ugyan ilyen,már sokszor nem is konzultálunk mert tudom mit mondana.Ennek ellenére már tizenx éve az orvosunk,mind a 3 gyerekemnek.Hasmenésnél nem sokat tudsz tenni,mint a diéta sok ivás.Nekem is ezt szokta javasolni,illetve hogy a teába egy csipetke sót tegyek bele.Biztos elkapott valami vírust,átmegy rajta jobban lesz gyorsan.Akkor lenne gond ha levert,lázas lenne,fájna a hasa.Megfázásnál is már tudom hogy csak nagyon magas elhúzódó láznál megyünk,ha látom hogy szükséges,mert egyébként nappal köptető,este ha köhög akkor csillapító,orra tiszta legyen,sok folyadék.Én örülök hogy ilyen a dokink,nem feltétlen tömi mindenféle gyógyszerrel.Az elsőnél én is aggódósabb voltam vittem ha kell ha nem,aztán kialakult,és látom ha itthon helyrejön.Megvan a doki mobilszáma bármikor hívhatom.De a legtöbb betegségnél jó az ha az ő kis immunrendszere védekezik.Azt ha nagyobb a gond(sáppadt,magas láz,sírás,fájdalom stb.)látja az ember.
2012. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igazából én is örülök annak, hogy nem ír fel mindenre rögtön antibiotikumot. Inkább legyen ilyen, mint túlságosan gyógyszerező. Csak néha kicsit túl laza. Szóval azért megnézhetné néha a fiamat, mikor baj van.


De mikor a köhögéssel voltunk bent, akkor is szinte elzavart minket. Mondjuk ez épp azért volt, mert hányós-hasmenős betegekkel volt tele a rendelő. Akkor nem kaptunk el semmit. Most sem tudom honnan jött. Játszótérre járunk, meg tegnapelőtt voltunk ovis nyílt napon is. Na mindegy is.


Kisember jól van, nem levert. Ez a lényeg. Többit megoldja a diéta és a Normaflore. :)

2012. márc. 30. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!