Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hiperaktivitáshoz hozzátarto...

A hiperaktivitáshoz hozzátartozik, hogy gyakrabban beszélnek csúnyán az ilyen gyerekek mint az átlagos velük egykorúak?

Figyelt kérdés

A többi gyerek is ismer csúnya szavakat,mégsem él annyiszor velük mint a hiperaktív gyerekek.

Talán azért beszélnek többször csúnyán,mert sokkal gyakrabban idegesek,nyugtalanok,indulatosak,nehezebben bírkóznak meg a kudarcaikkal,nehezebben keezelik a konfliktushelyzeteket ?

Vagy az ilyen gyerekek azért hiperaktívak ,mert olyan családban élnek,ahol folyton megy a békétlenség,repkednek a csúnya szavak ?


2012. márc. 30. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A hiperaktivitás más, mint amit a köznyelvben használnak. A köznyelv általában a nyughatatlan, "rossz" gyerekekre használja ezt a kifejezést.

A csúnya beszéd minden gyereknél az otthoni vagy a közvetlen környezeti kommunikáció eredménye.


"A többi gyerek is ismer csúnya szavakat,mégsem él annyiszor velük mint a hiperaktív gyerekek." Mielőtt ekkora marhaságot írsz, olvass utána, mit is jelent pontosan a hiperaktivitás. Egy kis segítség: A többi gyerek is ismer csúnya szavakat,mégsem él annyiszor velük mint a hiperaktív gyerekek.

2012. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, a link lemaradt: [link]
2012. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én dolgoztam gyógyped asszisztensként is egy spec iskolában, ahová elég sok hiperaktív és egyéb idegrendszeri problémákkal küzdő gyerek is járt.

Egyáltalán nem tapasztaltam, hogy az ilyen gyerekek családi háttere nagyobb arányban lenne bizonytalanabb, avagy negatívan befolyásoló, mint az egyébként egészséges társaiké. Persze ha valami probléma van a gyerekkel, könnyebb okokat előrángatni, hogy biztos mert ez-meg-ez lehet náluk. Ugyanakkor persze tagadhatatlan, hogy már a magzati életben bekövetkező traumák kihathatnak a gyermekre, tehát ha probléma van a kicsivel, akkor könnyebb rámondani, hogy biztos attól, vagy mert apuka agresszív vagy egyéb családi gondok. De egyáltalán nem törvényszerű, és az sem, hogy otthonról hozza a káromkodást stb.

Nem tudom, mennyire vagy tisztában a hiperaktivitás valós természetével, és manapság nagyon könnyen rásütik sok olyan kisgyerekre is ezt a bélyeget, akire egyáltalán nem kéne. Mert pl csak túlmozgásos, de a laikus ebből azt veszi észre, hogy úristen, meg sem áll, ugyanakkor az egyéb összetett tünetegyüttest nem produkálja. Vagy pl túl hangos a beszédhangja, alapból harsány, esetleg indulatos természetű hozzá, vagy kevésbé kompromisszumkész, és mit lát belőle a többség? Hogy midig az ő hangját hallani, mindig vele van a baj, ö a konfliktusforrás stb - holott csak rá kellene vezetni a helyes önérvényesítési módszerekre és kicsit fejleszteni a szociális készségeit. De persze a játszótéri kupaktanács az ilyen gyerekeket egyből hiperaktívnak titulálja...

amúgy az óvodás-kisiskolás korosztály tipikusan a csoportos szocializálódás időszaka, erős a csordaszellem, és ha a gyermek befolyásolhatóbb,vagy nagyon igyekszik beilleszkedni, akkor - bár nem hiperaktív v egyéb problémája nincs - nagy valószínűséggel megpróbál alkalmazkodni a csoport vezéregyéniségeihez, akik ugye általában a legnagyobbszájú rosszfiúk. És lehet, hogy otthon a "fenébe" a legcsúnyább szó amit meghallhatott, de a többitől eltanul olyan cifra dolgokat, hogy ihaj. Nyilván az már más kérdés, hogy a szülő ezt hogyan kezeli, és normál esetben nem gond rövid idő alatt helyretenni hogy mit használunk és mit nem.

Az viszont igaz, hogy ahol a családi háttér olyan és a gyerekkel a ridegtartásban kellőképp elvadult, netán félre is nevelték, azok a gyerekek nagyon-nagyon csúnya szájúak. ÉS ehhez nem kell hiperaktívnak lenni.


Aki viszont hiperaktív, képtelen kellőképp kontrollálni magát - miközben tudja, hogy helytelen amit tesz- , rettentő belső erők feszülnek bennük, és igen, van, amelyiküknél ez verbális formában így tör ki olykor.

2012. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy a hiperaktivitás tünete lenne a csúnya beszéd.

A környezet vagy ilyen stílusban kommunikál és a gyereknek ez az alap vagy a szülő túl nagy feneket kerít 1-1 d trágár szónak és a gyerkőc pontosan tudja hogy ez idegesíti a szülőt.

Mindkét esetben a szülők a hibásak nem 1 esetleges betegség.

2012. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én hiperaktívom nem beszél csúnyán, persze bepróbálkozik, de nem így jön ki belőle a belső erő. Viszont ő hirtelen viselkedésű és sokszor nagyon gonosznak mutatkozik. Mindig megbánja utólag.

szerintem mindegyik gyereknél máshogy tör felszínre

2012. márc. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Aki viszont hiperaktív, képtelen kellőképp kontrollálni magát - miközben tudja, hogy helytelen amit tesz- , rettentő belső erők feszülnek bennük, és igen, van, amelyiküknél ez verbális formában így tör ki olykor."


Erre gondoltam amiről írtál.

Az én hiperaktív fiam 6 éves ,reggel ha keltem már félálomban h@lyének nevez ,sokszor ha valamit nem engedek meg neki,akkor szintén gondolkozás nélkül mondja rám azokat a szavakat amikkel tökéletesen tisztában van,hogy nem szabad,megengedhetetlen,újabbban rászokott,hogy módosít és miután kilátásba helyeztem a bűntetést azt mondja nekem,hogy "Bocsánat anya ,de nem rád,hanem magamra mondtam,hogy h@lye ".


Néha a bocsánatot kérést olyan hangsúllyal mondja,hogy az félelmetes,annyira legyőzi magát és olyan indulat,düh van a háttérben miközben ordítja,hogy bocsánat.


Hallottam másik hiperaktív gyerekek anyukáitól is,hogy náluk is probléma az,hogy ha a gyerek indulatba jön,akkor csúnya szavakat használ ,ezért voltam kíváncsi,hogy ráfogható e csak a neveltetésre ,hogy egy gyerek aki mellesleg hiperaktív többet beszél csúnyán.


Én a hugommal mikor kicsik voltunk nem is emlékszem,hogy a szüleinkkel mertünk volna egyszeris így beszélni,eszünkbe nem jutott volna,bár mi lányok voltunk és nem voltunk hiperaktívak sem.

2012. márc. 31. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Kikérem magamnak. A gyerekem hiperaktív, és boldogságban, harmóniában, jó anyagi körülmények között élünk.

Integrált suliba jár, és az egészsgées társai mocskosabbul beszélnek nála!

Persze, nála is előjönnek, nem állítom makulátlannak, de mutass egy családot ahol ez nem fordul elő. Az első hely ahol megtanulja az az OVI. !!


Az olyan gyerkek beszélnek csúnyán általában, aki "olyan családban él ahol folyton megy a békétlenség, repkednek a csúnya szavak".

Így helyes a mondat!

2012. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!