Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tanítják meg a...

Miért nem tanítják meg a szülők minél kisebb korban azt, hogy a tetteinknek következményei vannak, és azokért a felelősség az elkövetőé: legyen az gyerek vagy felnőtt?

Figyelt kérdés

Játszó, ovi, bolt, utca: sok-sok (nem mindenki) szülő olyan dolgokban védi meg a gyerekét, hogy lesek, amiért inkább rászólást, büntetést, hazavitelt érdemelne, de smmiképpen nem védelmet!

Ezzel csak azt erősítik, hogy nyugodtan csinálják meg máskor is, nekik szabad.


2012. ápr. 1. 17:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Korábban már válaszoltam. nekem is az a bajom amúgy hogy NEM SZÓL rá csak vállrándítással elintézi vagy nevet a dolgon hogy jaj de aranyos hogy csúnyán beszél a másik gyerekkel...

nem az eleven és rossz gyerekkel van a baj hanem azzal ha a szülő meg se próbálkozik nevelni!! Ha látom hogy rosszaság a gyerek (nekem is az egyik sokkal elevenebb mint a másik) de a szülő legalább rászól komolyan is gondolva amit mond, illetve ha nem hat akkor nem hagyja hogy a gyereke üsse verje a többit hanem igenis hazaviszi-kiveszi az adott helyzetből, akkor engem ebben semmi nem zavar, de az ha rá se szól és még meg is magyarázza hogy óó még nem érti mert kicsi, vagy óó hát nem baj legalább majd érvényesül az életben, na attól kinyílik a bicska a zsebemben.

És hogy macerás és fárasztó mindig figyelni a gyerekre és mondjuk 10szer is hazavinni akár ha nem bír magával?? Hát igen, ez van, ez egy ilyen meló, senki se mondta előre hogy könnyű lesz.

(mondom ezt úgy hogy mint írtam nekem is egyiknek elég egy rászólás, ránézés, a másik gyerekemnek meg nem...)

2012. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
A barátnőm nem viszi a játszóra a gyerekét, mert a kisebbség nemhogy rászólna, hanem bátoritja is a kicsiket, hogy jól csinálod, milyen vagány vagy.
2012. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Mi rengeteget játszózunk, rengeteg konfliktus alakul ki a gyerekek között. Oda is sok elevenebb gyerek jár. az én kisfiam is a nyugodtabb kategória, nagyon megijed az agressziótól. Én nem haragszom azokra a szülőkre, akik nem szólnak a gyerekre, eddig bele sem gondoltam ebbe... Azonnal le szoktam reagálni a szitut (pl. motorral neki hajt a fiamnak, kitépik a kezéből a játékot, megütik, rákiabálnak stb.) Mivel ott vagyok a gyerekem mellett rá szoktam ilyenkor szólni a másik gyerekre és azonnal el is mondom, hogy kérjen bocsánatot a kisfiamtól vagy hogy mi lett volna a helyes viselkedés.

Vannak szülők,akik megharagudnak ezért vagy elszégyellik magukat,de nem baj. Max. arrébb viszik a gyereket :)


Ami viszont a mi oldalunkról fontos, hogy én nem féltem a gyerekemet, mert igenis meg kell tanulnia, hogy vannak másfajta gyerekek is, akikkel másképpen kell bánni. Próbálom tanítani, hogy mondja el, hogy "megijedt, ha megijesztik vagy mondja el, hogy a motorral nem szabad ütközni stb. stb. édes, mert már próbálkozik vele, egyre bátrabb.

2012. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
velünk ez történt múltkor a játszón, hogy egy kisfiú 3 alkalommal a kisfiam nyakába lapáttal belemerte a homokot. az anyja persze cseszett rán, és én már harmadik alkalommal mérges lettem, és elkaptam a fiú kezét, és elmagyaráztam neki mi a szitu. erre amikor az anyja odaért, akkor sírva fakadt a gyerek, anyuka megvígasztalta, és ismét odébb állt. na ez a faszányos nevelés, mi? ezzel megerősítette benne, hogy jól csinálta amit csinált. közben meg más dolgokért állandóan ordított a gyerekkel....szegény gyerek, mi lesz belőle??
2012. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb szülő hülye.
2023. márc. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!