Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumi? Ujjszopás? Mind2? Egyik...

Cumi? Ujjszopás? Mind2? Egyik sem?

Figyelt kérdés
A Te gyereked csinálta valamelyiket?Vagy most is csinálja? Téged zavar? Ha igen hogy próbálod leszoktatni?

2012. ápr. 3. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves, az ujját szopja elalváshoz. Cumit csecsemőként nem kérte, pedig hasfájós korában bőszen kínálgattuk, de ma örülök, hogy így alakult. Most még nem zavar.
2012. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem fogadta el a cumit. Öklendezett kiköpte. Így nem is erőltettem. Ugyan kezdettől fogva tápszert is kap meg anyatejet, neki bőven elég az az inger, hogy szopizik. Kb. 4 hónapos korában szopta az ujját soha nem húztam ki a szájából és nem is szóltam rá. Egy idő után hirtelen abbamaradt. Most már elég neki a cici is. Most 8 hónapos. Semmiképp sem kell leszoktatni, bár valakinek évekig szopja az ujját. De majd magától abbamarad. Nekik még szükségük van az orális ingerekre, és ez nekik megnyugtatásra szolgál. Pontosan mit tesz a gyermeked ami zavar?
2012. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most láttam, hogy mit írtál. Felesleges ezzel foglalkoznod. Majd ha úgy érzi, akkor abbahagyja.
2012. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az enyém is az ujjacskáját szopja,talán 3 hónapos kora óta(csak alváskor). Nem akarom leszoktatni,csak érdekel mások hogy vélekednek erről.

Néha olyan ázott az ujja, hogy már sajnálom :)

2012. ápr. 3. 13:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nem szoptatod akkor csak a megnyugvásra szolgál. Bár ha már elég mélyen elaludt akkor kihúzhatod nyugodtan a szájából. Én is ezt teszem a mellemmel. Valakinek a kispárna csücskét szopizza, valakinek csipked a gyermek, olyat is ismerek, aki a párnába tönköli a kisfejét elalváshoz. Tehát azt mondom, hogy te még viszonylag elég szerencsés vagy:))))
2012. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szia.15 hónapos a babám. Cumizik, de nem sokat csak ha álmos vagy nyűgös. Nem próbálom le szokatni.
2012. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ujj szopás, és az én babám ujja is eléggé csúnyácska volt egy időben, mostanra helyre jött. Ált csak ha fáradt, vagy alváshoz szopja. Egyelőre nem zavar. De napközben ha mégis bekapná, már elkezdek rászólni vagy elviszem aludni, ilyenkor ált el is alszik.
2012. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én fiam 3,5 éves és még cumizik. Sajna elég sokat, otthon még napközben is kiköveteli. Na, ennyi idős korban azért már gáz! Úgyhogy megbeszéltük vele, hogy odaadja a nyuszinak, cserébe kap egy biciklit.

Azt hiszem 2 durván hisztis hét elébe nézünk, de remélem túléljük valahogy és elfelejtjük végre azt a fránya cumit.

Azért örülök, hogy nem az ujját szopja, mert azt nem tudnám "elvenni tőle".

2012. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az enyém egyiket sem csinálta.
2012. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik gyerekem cumizott a másik az ujját szopizza. A fiamnak cumija volt amit csak elalváshoz kapott meg, napközben nem is kereste és egyszer megpróbáltam nem adni neki - így le is szokott róla hamar.

A lányom nem fogadta el pici babaként a cumit, cumisüveget, csak szopizott és az ujját találta meg amikor nem volt a cici a közelben. Ez sajnos meg is maradt, 2 éves és nagyon sokat szopja az ujját, egész nap! Szegénykének már egy kis bütyök is van rajta, de nem tudok mit csinálni, hiába mondjuk neki, hogy ne szopja.

Tehát a mi esetünkben a fiam cumizása jobb volt, mint a lányom ujjszopása, ami engem zavar!

2012. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!