Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél éves.Most kezdődött az a korszak,hogy mindenre azt mondja,hogy NEM.Sokat nyafog,ha mondok neki vmit.Nem tudom jól kezelem-e ezt e dolgot.Szerintetek?Úgy csinálom,ha többszöri kérésre is azt mondja,hogy nem,akkor megy a "bünti helyre".Ott is marad amíg nem szólunk,utána készségesen szót fogad.meddig fog ez így menni,mikor tudjuk elhagyni a bünti helyet?Ha nagyon hisztizik,akkor szólok neki,hogy hagyja abba és addig nem szólunk hozzá, amíg ez meg nem történik.Általában kb 10 perc.Működik a dolog,csak nyomasztó a hiszti.
2012. ápr. 8. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is kb ugyanezt csinálom, elég célravezetőnek érzem. Kicsit irigyellek, hogy "kibírta" 2.5 éves koráig, az enyém alig 1.5, de már ez megy...
2012. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez megy mostanában csak nekem fiam van.Hát borzasztó amit művelni szokott néha,olyankor én is csak keresztül nézek rajta,viszont ő elég kitartó tipus van hogy 20 percig is hisztizik.Viszont elég gyakran jön rá az úton is és olyankor szégyellem magam ha hagyom a földön fetrengeni,főleg ha sietnünk kell.Elég ferde szemmel néznek rám az emberek ha csak állok felette és nem szólok hozzá,szinte megvetőek a tekintetek és olyankor bizony rossz anyának érzem magam :(

Van hogy bejön az is hogy láthatatlan lett,viszont ezt sem tudom mindenhol alkalmazni mert volt már olyan hogy kiabáltam az úton hogy "hová tűntél,gyere vissza,nem látlak" és egy kislány szólt nekem hogy "ott fekszik a földön"hiába mondtam hogy de nem látom,szegény nem tudta miről van szó! A fiam meg elgondolkodott hogy jéééé mások meg látnak csak anya nem!

Szóval nehéz ez! Szerintem jól csinálod a dolgokat,kitartónak kell lenni,csakhát ez nem minden helyzetben kivitelezhető!

2012. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!