Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha sír egy baba a tömegközleke...

Ha sír egy baba a tömegközlekedési járművön, miért nézik az emberek rosszallóan? Nyilván nem csípkedi az anyja. Nem értem!

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért , mert sajnos alacsony a tolerancia szint
2009. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Hogy miért? Mert ostobák. Ma jöttünk hazafelé a busszal babával és apával, ölbe fogtam a 8 hós fiam, mert annyira nem maradt el a babakocsiban-beizzadt szegény, ekcémás és nagyon viszketett mindene. Rettenet meleg volt, volt vagy 60 fok, nagyon sírt szegénykém, hát úgy néztek ránk az emberek mint a véres rongyra. Ennyit az emberekről. Arról nem is beszélve, hogy kb 5 megállót álltam a gyerekkel a tömött buszon, mire valakinek eszébe jutott (hátrébb egy vénasszonynak elvenni a szatyrát a mellette levő ülésről és előre szólni) hogy ugyanmár üljön le.
2009. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
2. vagyok. Azt még leírom, bár nem tartozik a kérdéshez, hogy ma a boltban álltam a pénztárnál, már én következtem volna, erre egy nő elém rontott, majd fel lökött miközben kielőzött. Egy üveg pálinka volt a kosarában, az volt annyira fontos. Szó szerint nekem jött. Csak a jólneveltségem akadályozott meg, hogy ne osszam jól ki. A bolt ajtaján jött be egy másik anyuka babával, hát annak is nekiment, úgy szaladt ki. Na ő már nem állta meg, adott neki. Csak azért írtam le, mert sajnos vannak ilyenek is.
2009. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Van aki azért, mert neki is van otthon egy síró gyreke. Nem mindenki rosszallóan néz. Van aki azért nézi, mert volt valaha síró gyereke. Van aki azért nézi, mert szívesen segítene az anyukának. Van aki azért, mert azt hiszi az anyuka nem tud bánni a kicsivel(neki soha nem sírt a gyereke :/). S persze van aki azért nézi, mert nem érti, hogy az anyja miért nem hallgattatja el azt a kis... kölyköt.
2009. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

mert vagy nem tolerálunk, vagy hiába szeretnénk, idegesek vagyunk. és elfelejtjuk, hogy voltunk vagy még lehetunk hasonlo helyzetben. Egyszer utaztam buszon 50 km-t egy anyukával és nem síro, ordíto kisbabával...ez tényleg hosszu volt, szerintem a sofornek is.

Zavaro volt ennyi ideig, és tudom hogy nem tehetett rola. de bunkoságnak tartom ezt érztetni az anyával, akinek épp elég baja van a síro gyerekkel.

2009. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
60%
Engem is idegesít, ha valakinek sír a környezetemben a gyereke. De nem hiszem, hogy máshol máshogy lenne, ami a toleranciát illeti. Az emberek azért nézik rosszallóan, mert idegesíti őket, ami érthető, ugyanúgy, mint hogy érthető, hogy idegesítő a légkalapács, meg hasonló hangok. A gyereksírás is ugyanilyen zajforrás, miért kéne másoknak kevésbé idegesítőnek találni ezt? Te persze, hogy nem találod idegesítőnek, mert te vagy a szülője, és rávett az evolúció, hogy tűrd a saját gyereked sírását. Nem mondom, hogy nem kellene hordanod magaddal a gyerekedet, erre jogod van, de másoknak meg joguk van, hogy ezt idegesítőnek találják, és esetleg ez meglátsszon az arcukon.
2009. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Lányok, őszinte leszek. Én is rosszallóan néztem mindig azokra az anyákra, akiknek a járműveken sírt a gyerekük. Egyszerűen annyira idegesített. Mentem haza munkából, egy fárasztó nap után, főnököm egész nap ugráltatott, stresszes voltam és frusztrált, és még ott egy "idegen", akinek hallgathatom az ordítását.


Mióta kicsi babám van nekem is, mostmár megértem az egészet. Most - ha sír egy baba a buszon - és úgy látom, az anyukája nem elutasítól, akkor megpróbálok rá mosolyogni, vagy kacsintani egyet, vagy vágok egy mókás fejet, hátha segít... De alapjában igen, sajnos ilyenek vagyunk. :(

2009. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Én csak azt a tanulságot tudom ebből levonni, hogy több reklámot kéne csinálni az ilyen esetekből, akkor talán lehetne kicsit változtatni az emberek gondolkodásán, legalább idővel és akkor talán jobb lenne minden.

Pl hogy hogyan segítsük ilyen esetben az anyukát, hogyan adjunk neki erőt ilyenkor. stb.

De amíg ott tartunk, hogy fel sem állnak se a terhes nőnek, se egy síró kisgyerekes anyukának addig nem fogunk tudni előrébb lépni. Ezért kéne egy program ami az ilyen dolgokra épül és próbálja az embereket rádöbbenteni arra hogy mit is kéne tenni és hogy emberként tudjunk viselkedni.

2009. júl. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Ja és most eszembe jutott egy kocsireklám. Már nem is tudom melyik.

Hogy emlékszel mikor megfogadtad hogy soha nem vágatod le a hajad, emlékszel mikor azt mondtad soha nem nősülsz meg és nem lesz kisbabád stb stb., a lényeg hogy a reklám végén minden bekövetkezik, hiába fogadtuk meg, és mindent azzal a céllal készítették, hogy régen nem szeretted azt az autót, de most ideje változtatni. Valami ilyesmi.

Nekem nagyon tetszett mert a lélekre hatott, a múltra, az emlékekre a nosztalgiára és eszébe jutatta az embernek a régi korszakait, érzéseit, de aztán rávilágított arra is hogy az akkor volt, de most mégis minden megtörténik velünk amit akkor úgy éreztük hogy soha. Tehát képesek vagyunk másképp gondolkodni, mást dolgokat jónak elfogadni, amit régen rossznak tartottunk, csak gondolkodjunk egy kicsit, gondoljuk át kicsit.

valami ilyesmit kéne egy programnak is csinálnia a tv-ben, rádióban, újságban, hogy az embereket megtanítsa a hétköznapi életben embernek maradni és hogy amit rossznak tart, pl egy síró kisgyerekes anyukát, azt másképp lássa. Netán még segítsen is neki, hogy könnyebb legyen neki az az így is nehéz helyzet, amiben tehetetlen, pláne állva egy hónapos kisgyerekkel, miközben lenne hely. Stb. stb.

meg hogy ne legyen az hogy csak akkor vagy valaki ha te is olyat veszel, azt csinálod mint a többi. Sőt attól hogy te nem vagy olyan különlegesebb vagy, erősebb. Ez a fiataloknak is jó lenne. Így már gyerekkortól kezdve így tudnának a gyerekek szocializálódni, mert erre kell építeni, mert ők lesznek a jövő, de a mai felnőtteket is lehet rá lehet még venni hogy gondolkozzanak el és változzanak. De ehhez program kell!

2009. júl. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Igazából nem a síró gyerekkel van bajom, hisz nekem is van egy 1 éves és most egy pocaklakóm, hanem ha az anya nyomja bele a cumit, hogy hallgass már el, és nem veszi észre, hogy a gyereknek nem kell, hanem nyomja tovább. Na ezeknek az anyáknak beszólnék azért, de inkább elfordulok.
2009. júl. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!