Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor írassam oviba?

Mikor írassam oviba?

Figyelt kérdés

Nos a lányom jövő januárban lesz 3 éves.A mai napig nem vagyok tisztában azzal,hogy konkrétan mikor kötelező 3 éves kortól az ovi.(Remélem azért tényleg 2014-ben!)

Ha nem kötelező már most,akkor elég ha jövő tavasszal iratom be,hogy 2013 szeptemberébe kezdhesse?Van egy kicsi fiam is,ezért ha nem kötelező most az oviba íratás,akkor amúgy se vennék fel,nem?

Fiamat már 2014 tavaszán be kell iratnom,mert szeptemberbe tölti 2014 szeptemberébe tölti a 3-at és neki már tuti kötelező lesz.



2012. ápr. 16. 08:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kacifántos lett a kiírásom,de a lényeg,hogy mikor írassam be?Én jövő szeptemberre gondoltam :)
2012. ápr. 16. 08:44
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam jövő májusban lesz 3, és már szerdán megyünk beiratni.Azt mondta az óvodavezető,hogy leghamarabb januárban kezdhet ha szobatiszta.Remélem tudtam segíteni.
2012. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én ma megyek beíratni, jövő márciusban lesz 3 éves.

Nálunk ma van a beíratkozás az önkormányzati ovikba.

Majd megírom, hogy mit mondtak, mert én szeretném ha 3 évesen elkezdhetné az óvodát, bár hely az nincs.

2012. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na,sikerült elérnem a védőnőt és azt mondta,hogy nem tud róla,hogy kötelező lenne már a 3 kortól az ovi,így elég,ha jövő tavasszal íratom be az oviba a lányomat.Amúgy sincs férőhely,így itthon marad velem még jövő szeptemberig! :)
2012. ápr. 16. 10:40
 5/13 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is januári. 2009. januári.Tavaly voltunk sok oviban, esély sem volt, hogy felvegyék, megmondták nyíltan, én is picivel vagyok itthon.

Szóval idén íratom és csak nagyon remélem, hogy szeptembertől kezdhet, mert akkor már 3év9hós lesz, és mostmár nagyon vágyik gyerektársaságra.

2012. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

Beírattam tegnap a lányomat, igen, be kellett, mert utólag már nincs lehetőség kérelmezni, ha a jövő tanévben tölti a 3 éves kort.

Elvileg kezdhetne jövő márciusban (3 évesen), de nem valószínű, hogy lesz hely, viszont fellebbezni lehet.

2012. ápr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5. vagyok, akinek már most januárban volt 3 éves a fia, szeptemberben 3év9hós lesz és az oviban azt mondták, hogyha túljelentkezés van, akkor nem fog idén sem járni, mert jelenlegi tv szerint 5 éves kortól kötelező, énmeg a picivel úgyis otthon vagyok. Beszarás, nem? Azért egy 4 éves gyereknek már szüksége lenne közösségre. Ilyenkor mi van?
2012. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A Lánykám 2010 januári és örülök,hogy 3 év 8 hósan mehet oviba majd jövőre.

Megértem az ovit,ha túljelentkezés miatt előtérbe helyezi a már ovi köteles gyerkőcöt és az egykéket.Hisz az előbbit muszáj,míg a másiknál anyuka menne vissza dolgozni...

2012. ápr. 17. 17:42
 9/13 anonim ***** válasza:
De annak is örülnél, ha 4év9hósan mehetne????
2012. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként én is így láttam még 2-2,5 évesen, mint te. DE! amikor betöltötte a 3 évet, teljesen megváltozott a fiam, annyira, de annyira vágyik gyerektársaságra, hogy nem lehetek annyira önző, hogy itthon tartsam. Az ő érdekében. Hidd el, megváltozik majd a véleményed. Mert egy 3 éves, egy közel 5 évesről ne is beszéljünk egészen más, mint egy 2-2,5 éves gyerek. Majd jusson eszedbe az írásom.
2012. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!