Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a viselkedés normális egy...

Ez a viselkedés normális egy 3 évesnél?

Figyelt kérdés

Egy pár hete elkezdtünk járni bölcsis tornára. A fiamat minden érdekli, csak az nem amit csinálni kéne. A többiek figyelmesen meghallgatják a feladatot és megcsinálják, a fiam meg mintha ott sem lenne.

Figyelemzavaros lenne? Vagy egyszerűen nem tud még közösségben együttműködni? Ha együtt játszunk otthon, jobban együttműködő. Ámbár a készségfejlesztő játékok egyáltalán nem kötik le, nehezen tudom rávenni, hogy naponta legalább egyet megcsináljunk. Ő autózni, festeni, gyurmázni meg minket utánozni szeret.

Baj lenne a fiammal, vagy csak életkori sajátosság? Milyen egy három éves gyerek? (most tölti a hármat a napokban) Nem jár bölcsibe, majd oviba fog szeptemberben.

Köszönöm a segítségeteket.


2012. ápr. 16. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Bízom benne, hogy csak életkori sajátosság, mert az én fiam pont ilyen. 30-án lesz 3 éves. Otthon azért még csak-csak kirakózik, mondókázik velem (5-10 percig), de máshol teljesen lefoglalja az új hely, sok új dolog ami körülveszi. De ettől nem gondolnám hogy figyelemzavaros lenne. Majd ha oviba megy és megszokja az új helyet (nem csak heti 1-2 alkalommal, 1 órára lesz ott) akkor szerintem a te gyerkőcöd is (meg az enyém is) felnő a közös feladatokhoz. :-)


Szerintem ne idegesítsd magad ilyenekkel, majd az óvónénik szólnak ha valami baj lenne. Ők azért naponta 20-30 db 3 évest látnak, akik hasonlóképpen viselkednek. :-)

2012. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megnyugtattál, csak hát olyan sok problémáról hallani, hogy már lehet én is rémeket látok.
2012. ápr. 16. 15:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen normális 3 éves ne aggódj!!!

Az autózás,festés,gyurmázás, utánzás szerinted mi ha nem készségfejlesztő??:)

Annyira bírom, hogy manapság mennyire nyomják ezeket a készségfejlesztő játékokat, nem tudom pontosan nálatok ez mit takar, de semmi baj, ha nem szereti csinálni!

Autózással fejlődik a fantáziája, a nagy mozgása(hiszen kúszik,mászik,megy úgy, hogy egyik, esetleg mindkét keze foglalt).E mellett e tér érzéke, tanulja vele a formákat(pl asztal saroknak ne menjen neki,mert az hegyes).A fizikai törvényeket tanulja(leejti az autót és az leesik:))

A festés,gyurmázás a finom motorikát, tapintást,illetve ha ott vagy mellette és együtt csináljátok, akkor a színfelismerést, formafelismerést.

Az utánzás meg a beszédet és a szociális készségeket fejleszti.

Szóval jól ki vannak találva a gyerekek,játékosan tanulnak meg mindent:)A "kötelező fejlesztők" még ráérnek és nem is biztos,hogy van rá szükség.

De ha nagyon úgy látod,hogy valamit jobban kéne tudnia,akkor játékosan bármit be tudsz csempészni a mindennapokba.

"A többiek figyelmesen meghallgatják a feladatot és megcsinálják,"szerintem ez 3 éves korban nagyon nem kéne, hogy kötelezően így működjön...

2012. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért járunk bölcsis tornára, hogy mozogjon, meg szokja egy kicsit a közösséget, ovi előtt. A színeket jól ismeri, a formákatis. Szeret egyedűl is játszani, talál magának valami elfoglaltságot, ha nekem más dolgom van. Csak azt furcsálottam, hogy a többiek olyan figyelmesen csináltak mindent,az enyém meg teljesen érdektelen volt.
2012. ápr. 16. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A többiek már hozzá vannak szokva.

Én most szoktatom a bölcsibe a fiamat, és a kis másfél évesek szép türelmesen ülnek reggeli után az asztalnál, míg mindenki el nem nyammogta a kis kenyérkéjét, a két kis beszokós (a fiam meg egy másik kispajtás) meg tűkön ül, alig nyeli le az utolsó falatot, már pattan fel, pedig itthon szépen megvárjuk egymást. A gondozónőnk szerint nem sokára megszokják a rendet, nálatok is ez lehet szerintem, hogy ő csak "hobbiból" megy, nem kötelességből.

2012. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A készségfejlesztőkról mag annyit, hogy sokan írják, hogy 2.5 évesen 30 db puzzlét meg miegymást ki tud rakni a gyerkőcük, én meg ilyenkor azon gondolkozom, hogy nincs-e az enyémmel baj, hogy még nem is érdekli, nemhogy kirakja. Tudom, hogy nem szabad hasonlítgatni a gyerekeket egymáshoz, de ilyenkor akarva- akaratlanul is elgondolkozik az ember rajta, hogy nincse-e lamaradva a gyereke, vagy mit rontott el.
2012. ápr. 16. 15:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, 2,5 évesen nem általános a 30 darabos puzzle!

Valóban nagyon ügyesek ezek a gyerekek, de nem ez a fokmérője annak, hogy valamely gyereknek lemaradása van-e.

Az enyém pl. ügyes a logikai játékokban, de a gyöngyfűzésben béna, nem is érdekli túlzottan, a bölcsiben pedig ezt is csinálják. A másfél évesek lealázzák gyöngyfűzésben, de ő meg a 3,5 éveseket logikai játékokban.

2012. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Milyen logikai játékokat tudnál nekünk ajánlani?
2012. ápr. 16. 20:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű dolgokra gondolj, mint logikai játék: formabedobó (lehet szín szerint is válogatni);

ha emlékszel a gyerekkorunkban volt az a logikai készlet háromszög, kör stb. formákkal. Na, ennek van egy kisgyerekes változata, a nevét nem tudom, amikor egy táblán véletlenszerűen helyezkednek el színes téglalapok, melyek közepe a megfelelő formára van kivágva. Nemcsak a formát, hanem a színt is figyelni kell;

Colors társasjáték, ez már 3 éves kortól játszható;

sokféle puzzle kapható, nézz szét, lehet, csak az a fajta nem érdekli a fiadat;

úgy veszem ki a szavaidból, hogy nálatok is be lehet menni a bölcsibe (nálunk ilyenkor gondozási díj van, óránként kell fizetni), lehet érdemes lenne bemennetek 1-2 órára, mert teljesen új játékokkal találkoznátok, és lehet, hogy rögtön elmúlna a félelmed, mert csak azokat unja, amiket már ismer.


Egyébként meg nincs annál jobb készségfejlesztő, hogy gyurmázik, fest, rajzol a fiad. A későbbiekben nagy szüksége lesz erre (írástanulás). Én meg azért vagyok kétségbe esve, mert egyáltalán nem érdeklik az ilyenek. Erreföl tegnap azzal jött haza a bölcsiből, hogy gyurmázott kígyót meg csigát és festettek. 1 hét bölcsi ennyit jelentett!

2012. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Igen, lehet, hogy unja már ami itthon van. Ha játszóházban vagyunk, minden más érdekli, csak a társasjátékok nem. Lehet, hogy túlreagáltam egy kicsit, hiszen fiam van, őket lehet, hogy később fogják érdekelni ezek a játékok.
2012. ápr. 18. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!