Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen és hogy kezdtéte...

Mennyi idősen és hogy kezdtétek bilire szoktatni a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
1 éves kortol probálkoztunk de nagyon sokáig tartott.
2012. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 éves elmúlt. Megvártam míg beköszöntött a jóidő ( mert ugye balesetek előfordultak, pl. későn szólt és már folyt a pisi végig a lábán stb.), azon a nyáron minden gond nélkül átálltunk a bilire, majd a Wc-re.
2012. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazán a menetére lennék kíváncsi? Hogy pl eleinte csak minden este fürdés előtt leültettétek, vagy naponta többször minden pelus csere alkalmával? Mennyi idő után jelezte esetleg magától hogy wcznie kell?
2012. ápr. 16. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Először barátkoztunk a bilivel. Általában először este ültettem rá fürdés előtt, mert ahogy engedtem a fürdővizét a zubogó víz hallatára mindig beindult a pisi. És ez jó tanulás volt hogy hogyan kell a bilibe pisilni.


Aztán 1 hét múlva már napközben nem adtam rá pelust, hanem sűrűn kérdeztem tőle kell pisilni? Jó, becsúszott párszor, de épp azért próbálkoztam vele nyáron, hogy nehogy megfázzon pisis ruhában. Gyakorlatilag csak kis bugyi és valami lenge ruha (szoknya,vagy rövidnaci stb.) volt rajta, ezt könnyű volt átcserélni. Több váltás ruhával indultam el mindig a játszótérre.

De ez a módszer nagyon bevált! Mert egy idő után rájött hogy nagyon rossz amikor befolyik a pisi,és elázik a ruhája, ezért mindig kiabált hogy most kell


Azért egy ideig éjszakára adtam még rá pelust, de amikor sokadszorra is száraz volt reggelre, akkor tudtam hogy már nem kell többet.

Szóval 1 nyár alatt szobatiszta lett.

2012. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-1,5 évesen kezdtem. De igazából ez még csak ismerkedés a dologgal, hogy ha majd érzi és vissza tudja tartani az ingert, akkor már tudja mire való a bili. Esténként fürdés előtt ráültettem őket, de csak 5 percre max, és nagyon örültünk, ha tudott bele pisilni a gyerek. A nagylányom hamar ráérzett, rövid időn belül jelezte, ha pisilni/kakilni kellett, és hiába volt rajta a pelenka, visszatartotta. Ő 19 hósan lett szobatiszta nappalra. Viszont 3 éves koráig éjjelre kellett a pelus, és most 4,5 évesen is minden éjjel kijár még pisilni.

A középső lányom 22 hósan lett szobatiszta, de ez pont télen volt, így egyszerűen nem mertem utcára levenni róla a pelust, mert ha nem is gyakran, de előfordult, hogy az eleje becsurgott. Így itthon bugyiban volt, de utcára még adtam rá bugyipelenkát. Ezt most tavasszal vettük le, nincs is gond azóta sem. Ő éjjelre is szobatiszta lett a nappalival egyszerre.

2012. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kisfiam most 19hónapos a hétvégén kezdtük az ismerkedést a bilivel. Én is úgy csináltam eddig hogy este ráültettem míg engedtem neki a vizet. De nem akar megmaradni rajta, viszont ahogy beteszem a kádba az első dolga hogy belepisil. Viszont mikor meglátja a bilit, már mondja hogy "pisi" vagy "bili". Én is úgy szeretném hogy a nyáron már ne kelljen rá pelus.

Köszönöm a tanácsokat!

2012. ápr. 16. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:

A védőnők 18 hónapos kortól ajánlják,de előbb is megpróbálhatod.Nálunk a zenélős autós bili nagyon bevált.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! :) Ne aggódj, a Te Csemetéd is egyszer szobatiszta lesz! :)

Én is megvártam a jó időt, és szépen levettem róla a pelust. 2-3 percenként kérdeztem, hogy nem kell pisilni? Mindig nem volt a válasz. Amikor szólt volna, addigra már pisilt...a gatyába :D Előfordult jópárszor, sőt egyszer a kaki is bement a bugyikába, és ott lógott neki, de jót derültünk rajta, még Ő is :D Az csak egyszer fordult elő..Még most is mosolygok, mert az felejthetetlen nap volt, amikor bement a kaki :)) Később aztán szólt, hogy pisilni kell, volt hogy csak úgy érezte, de volt már, hogy egyedül pisilt. Majd csak akkor adtam rá pelust még, amikor aludt. 1-2 hétig száraz volt nappal, és éjszaka is egyaránt, így bátorkodtam nem adni rá. Most 3 éves elmúlt, és szobatiszta. Ha türelmes vagy, akkor ne adj rá pelust, kérdezgesd többször, hogy nem-e kell neki pisilni. Mondjuk nálunk a kakilás a bilibe wc-be nem ment zökkenőmentesen, de megtanulta, hogy jobb ha a bilibe/wc-be megy, nem a pelusba, vagy a gatyóba. :)

Eleinte a délutáni alvásnál nem adtam rá, éjjelre igen, és kis idő elteltével már éjszakára sem kapott pelust. Ma már egyedül végzi a kis,- és nagy dolgait ügyesen. Mindig kiküld, amikor pisil, vagy kakil :) Persze segíteni kell kitörölni a popsit. :)

Sok sikert, és kitartást kívánok!

2012. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!