Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen a testvér kapcsolat...

Milyen a testvér kapcsolat kb.3 év korkülönbséggel a lánytestvér és kisöccse között? Második babánkat várjuk, aki kisfiú, kislányom 3 éves lesz, mikor megszületik.

Figyelt kérdés
Mit tapasztaltok hasonló korú gyermekeiteknél, milyen a kapcsolat közöttük?
2009. jún. 20. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
féltékenység jelen van
2009. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár mi már régen voltunk gyerekek,a felállás ugyanez nálunk az öcsémmel,én egész életemben féltékeny voltam rá,sokszor ok nélkül is őt utáltam-természetesen ez megszünt ahogy felnőttünk,de gyerekkoromban szerintem a legroszabb időszakomban jött a kistesó:-( Viszont ez csak egy tapasztalat a sok közül. Gratulálok a gyerekekhez:-)
2009. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy lányom és egy fiam, közöttük 2év 8hónap van. Szerintem nagyon jó, legalábbis a lányomon semmi féltékenységet nem látok. Amit tanácsolni tudok, hogy mi nagyon sokat meséltünk neki olyat, hogy anya megy a kórházba ott megszületik a tesó baba akkor bejöttök apával meglátogatni, hazahozzuk, megfürdetjük stb stb...és ez egy mesévé alakult. Majd minden este ezt kérte, meséljük el neki tesó babát.:)

Így amikor megszületett(most 3 hós a fiam), azóta imádja, első kérdése reggel, hol vana tesó, mondom neki, még az ágyában, erre ő: megnézem halkan, jó?Szóval sztem bevezetés kérdése.

Mikorra várod a tesót?

Ha van kérdésed szívesen válaszolok!!

2009. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21:34es vagyok még: nagyon sokat segít, hagyom hogy ő csinálja amit szeretne(persze normális értékek között), bekeni a popsiját stb...sztem fontos, hogy bevondd mindenbe, mi elvittük az uh-kra is...na jó befejeztem az ömlengést. Persze biztos gyerekfüggő is, de sztem a szülők is segítenek benne, hogy feldolgozza.:)
2009. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tesómmal való kapcsolatról tudok beszámolni. Nálunk ugye én vagyok a nagyobb, pont 3 év van közöttünk. Hát én piszok módon féltékeny voltam öcsémre amikor megszületett, anyukám mondta, hogy pl. amikor öcsémet akarta szoptatni, akkor hirtelenjében nekem azonnal pisilni kellett, szomjas voltam, beütöttem a lábam, stb. Persze szerettem meg minden, de mi gyerekkorunkban nem voltunk túl jó testvérek. A 3 évvel az a baj, hogy szerintem az pont egy "szintkülönbség". Pl. amikor én 6 évesen iskolába mentem, öcsém akkor ment oviba. Itt már csak azzal is gondok voltak, hogy anyu járt beszoktatni tesómat, közben azért én is elég nehezen illeszkedtem be a suliba, mert pont akkor költöztünk más városba, és az osztálytársaim már ismerték egymást az oviból. Ja, amúgy amikor én oviba kezdtem járni, akkor meg pláne féltékeny voltam, hogy tesóm otthon marad anyuval, nekem meg nem lehet. De ez a "szintkülönbség" mindig ott volt. Nagyon sokáig nem tudtunk rendesen együtt játszani, mert különböző korcsoporthoz tartoztunk. Ott voltam én mondjuk 10 évesen, öcsém meg 7, és azt leszámítva, hogy ő fiú én meg lány, amúgy is már mást igényeltünk. 15 éves koromban azt gondoltam, milyen felnőtt vagyok, öcsém meg a maga 12 évével még full gyerekes volt és csak azt láttam benne, hgoy nem tudom magamról levakarni, mindenbe beleüti az orrát, stb. És ez még sokáig így volt. Tudod mikor lettünk jó testvérek? Kb 20 éves koromban, amikor a fiam született és öcsém lett a nagybácsi ugye, na mi kb. akkor lettünk jóban.

Most persze a leírásomból úgy tűnhet, hogy ki nem állhattuk egymást, ez persze nem igaz. Voltak közös csínyeink, néha nagyon jól el tudtunk hülyéskedni, csináltunk együtt mindenféle baromságot, de szerintem a közös hangot akkor találtuk meg, amikor már mindketten felnőttek lettünk valamilyen szinten. Most 22 vagyok, tesóm 19, és ami régen elképzelhetetlen volt, az ma már szinte magától értetődő, pl. hogy közös barátaink is vannak, meg ha néha napján elmegyek bulizni, akkor alap, hogy tesómmal, illetve ő is jön. Régen ilyet sose csináltunk.

2009. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!