Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakran járatok el...

Milyen gyakran járatok el programokkal 2-3-4 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Barátnőm mindig lehurrog, hogy soha nem visszük a 3 éves lányunkat sehová, állandóan itthon ülünk.

Bölcsibe jár, délután ki szoktunk menni a játszótérre, elviszem magammal bevásárolni, piacra, néha elmegyünk messzebbi játszótérre (másik kerületbe) vagy fagyizni, vagy cukrászdába, vagy Mekibe, játszóházba.

Neki igazából az a baja, hogy hétvégente itthon vagyunk, nem

visszük bábszínházba, túrázni, hanem akkor is csak Apával itthon vagyunk, vagy a játszótér. Húsvétkor elvittük az állatkertbe, de nem igazán élvezte. Szíbházban nem hiszem hogy megülne, örökmozgó.

Esténként 1 órát látja az apját, hétvégente is sokszor megy dolgozni, így hétvégén szeretem ha mindd együtt vagyunk.

Barátnőm sem viszi mindig a gyereket, hanem a mama viszi ide oda gyakrabban, addig ő otthon megtudja csinálni az elmaradt házimunkát. Nekem semmi segítségem, holott este is mindig a mamainál vannak, ott tudja mindig hagyni a gyereket ha otthon ezt azt szeretne csinálni, de nekem senki segítségem nincs.

Igazából az a kérdésem, hogy ti minden hétvégén elviszitek a gyereket valamerre, vagy milyen gyakran?



#Eljártok
2012. ápr. 19. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Mi játszótérre, állatkertbe gyakran járunk, játszóházba csak ha olyan az idő, hogy a szabadba nem tudunk lenni. Sokat járunk focizni, sétálni a természtbe, de van, hogy csak itthon vagyunk, mert Apa nem dolgozik és akkor együtt építenek a fiammal legóból, vagy autópáylát dominókból. Kell néha ez is, íz is4
2012. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kislányunk pár hónap múlva 2,5 éves lesz. Hétköznap nem nagyon megyünk sehova, bölcsibe jár, mi dolgozunk. Este esetleg elmegyünk motorozni, sétálni, vásárolni, vagy játszani a barátnőjéhez stb, de semmi extra. Viszont hétvégente mindig megyünk valahova, előfordul, hogy csak nagyszülőkhöz, de egyik nagyszülő sem lakik közel (egyik 50, másik 260 km). Aztán járunk még játszóházba, Tropicariumba, Állatkertbe (ezt imádja, már fél éves kora óta évente 5x megyünk minimum), Medveparkba, Vadasparkba. stb. Szóval általában minden hétvégén kiruccanunk valahova, és nagyon élvezi. Az más kérdés, hogy bele kell kalkulálni a délutáni alvást, ezért hosszú programra nincs lehetőség.
2012. ápr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ami fix, az havi egy színház, a lányom szereti..


ezen kívül sok programot szervezünk. Én szeretek menni. Állatkert, erdei sétálások, kb. kéthetente tuti megyünk valahová. Sétálni a Velencei-tóhoz. Fagyizás, ez-az meg sűrűbben.

2012. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia,


Nos Mi elég aktívak vagyunk ilyen szempontból, de ennek az alapvető oka, hogy lakásban lakunk és amikor csak tehetjük kimozdulunk :)

A Miénk is egy kis örökmozgó, de voltunk már moziban, mert a Magyar Népmeséket vetítették, azt imádja és majd nem végig is ülte :) A bábszínházat imádja!! Állatkert szintén, minden mennyiségben. Sokat játszóterezünk, de nem mindig ugyan ott, hogy ne unjon rá, váltogatjuk ahogy csak lehet. Hétvégente sokat bringázunk Családostól, kirándulunk, utazunk sokat. Ilyenkor az utak folyamán igyekszünk olyan helyeket keresni, ami Neki is élvezhető, pl. olyan cukrászdába megyünk, ahol van játszóház, tropikáriumba megyünk, egy-két számunkra fontos látnivaló közé beiktatunk egy-egy játszóteret :)

Mi szinte minden hétvégén csinálunk vmit, mert Apa csak akkor van képben, hétköznap dolgozik estig.


Ági

2012. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi is sokat megyünk mindenfelé (3 és fél éves a lányom, 20 hónapos a fiam plusz van egy pocaklakó). Hétköznap csak játszótér, olykor játszóház, viszem magammal őket vásárolni, ügyet intézni, mert nem is lenne kire hagyni, elmegyünk a barátnőmhöz, ott is hozzájuk hasonló korú gyerekek vannak, stb. De hétvégén mi sokat járunk mindenfelé. Imádják az élményfürdőket, az állatkertet, kirándulásokat, voltunk már a vidámparkban velük az ősszel, mindenre felültek, alig lehetett őket hazacipelni. Rendszeresen járunk vízpartra, ha jó idő van, mert a férjem nagyon szeret horgászni és a gyerekek is jól érzik ott magukat. A lányom különösen, ő szokta a halakat visszadobni. :-)) De vittük már őket kiállításokra, múzeumba, ott is mindig találnak érdekeset, legalábbis a leányzó, ő kifejezetten szereti is. Színházban úgy voltunk, hogy nyáron a szabadtéri színpadra mentünk, esti előadás, vittem enni-innivalót, babakocsit. A kicsi eszegetett egy darabig, aztán elaludt a babakocsiban, a nagyobbom meg végignézte az előadást (zenés darab volt) és még élvezte is. Most gondolkodtam azon, hogy talán már érdemes lenne felvinni Pestre is, valami neki való darabra (pl. Padlás, azt én is imádom, meg neki is feltehetőleg tetszene).
2012. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Nyugodtan lehet engem köpködni, de én nagyon sajnálom azokat a gyerekeket akiknek a játszó-piac-mamáékhoz 3szög jut. Természetesen felnőnek így is úgy is.


Mi minden 7végén megyünk, szombaton és vasárnap is.:


játszóház (inkább télen)

Kopaszi gát

Margitsziget

Állatkert

Veresegyházi medvepark

Budai Vár,

Lovastanya,

Tanyalátogatás,

hajókirándulás,

Libegőzés

Gyermekvasút

János hegy, Anna kilátó

A38 - Gyerekhajó szombatonként,

Skanzen,

Vadaspark

Cifra Palota A Művészetek Palotájában (ez utóbbi ingyenesek!)

utóbbi idő termését írtam le

+

aquapark

Balaton

Gyereksziget (ezek nyáron)


És nálunk sincs nagymama aki elvinné helyettünk, és egész héten dolgozunk, 7végére marad a főzés és egész heti házimunka mégis kimozdulunk, mert azt akarom, hogy a gyerekeim közös élménnyekkel legyenek gazdagabbak. Láttam játszótéren felnőtt gyerekeket, ég és föld ahogy a világot látják :(((((( És ez sokszor nem is pénz kérdése, a legtöbb belépőt féláron veszem kuponos oldalakról!!! Ez igény kérdése, szerintem.

2012. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:


eszembe jutott hogy Közlekedési és Természettudományi múzeumba is úgy járunk hogy családi napkor (hónap egy szombatján van ilyen) ilyenkor mind2 helyen az egész családnak ingyen van. Úgyhogy nem mindig pénz kérdése ez.


Vasúttörténeti Park kimaradt, ide is szoktunk meg a Repülős [link] emlékpark, reggelig ír6nám a sort :DDDDDD

2012. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A repülőgépmúzeum, a közlekedési múzeum meg az erdei vasutak nálunk is nagyon bejövősek voltak!:-)
2012. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem biztos hogy annyira sajnálkozni kellene kedves válaszoló, mert éppen nem hurcolják el minden hétvégén a gyereket valami ütős programra, és mondják hogy hű de jó szülő is vagyok, és de sajnálom azt a gyereket akinek ennél kevesebb program adatik meg.Tök jó amiket írtál, nincs is ezzel baj, de az első mondatod nem éppen szimpatikus, mert nem feltétlen azon múlik egy két éves boldogsága hogy nem jut el heti szinten állatkertbe, meg aqvaparkba, és élhet tartalmas életet szűkebb programokon belül is.Mert mint írtad nem minden kerül pénzbe, de azért ez nem igaz, mert a benzin sem ingyen van pl., és hát sok családban sajnos azt is nagyon meg kell gondolni hogy mikor és mennyit tankoljanak pl.

Hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem ne aggódj ezen, nem hiszem hogy a te gyereked kevésbé boldog mert nem viszitek mindig valahová.Hát még csak három éves, sokat mehettek még, meg gondolom fogtok is.Ti ilyen család vagytok, kész.Ne aggódj, lesz attól a te lányod olyan értékes ember,mint azé aki mindig csak"kirándul".Mi sem vagyunk a mindig úton mintha kötelező lenne, ha adódik program megyünk, szervezünk, sok a családi program, bográcsolás stb...De majd lesz állatkert, nyáron strand, repülőmúzeum, kirándulás,szépen beosztva, hogy legyen azért élmény.

2012. ápr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi négyesben nagyon ritkán jutunk el valahova,mert váltott műszakban dolgozunk mindketten.

Így ha úgy alakul,hogy a hétvége valamelyik napján itthon vagyok és jó az idő egyedül is elviszem a fiúkat (3,5 és 7,5 évesek)Állatkertbe,Margitszigetre,Normafára,moziba,egyéb helyekre.A kirándulásokra sokszor jönnek a barátnőmék is,hol az egyik hol a másik a családjával,mind a kettőjüknek 3,5 éves a kisebbik gyerkőc,ők is nagyon szeretik egymást:)!

Nálunk az a baj,hogy nagyon keveset vagyunk együtt,mert 12 órázom,sokszor dolgozom hétvégén is,így igyekszem kihasználni közös programokkal az együtt töltött időt.

2012. ápr. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!