Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjam rá vissza a pelust vagy...

Adjam rá vissza a pelust vagy ébresszem éjszaka?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves lesz a kisfiam. 2,5 éves elmúlt mikor levettem róla az éjszakai pelust. Néha volt egy kis baleset, de nem rendszeres. Viszont mostanában nagyon sokszor bepisil éjjel. Sőt van, hogy már a déli alvásnál is.

Egyszerűen nem tudom mi az oka, kistesó nem született, nem költöztünk... semmi extra változás.


Viszont beteg volt, lázas, bágyadt, amikor sok mesét nézett, aztán éjszakánként fel-felriadt és úgy tűnt ijedtében, félelmében pisilt be. Ekkor elvettem a meséket és maradt a Minimax. Nem megy egész nap a mese, sokat vagyunk levegőn. Mégis bepisil.


Ma már eltört nálam a mécses sajnos, kiborultam tehetetlenségemben. Tegnap éjfélkor felkeltettem, hogy pisiljen, erre reggel 6-kor úgy ébreszt, hogy bepisilt.

Ebéd után 1-kor feküdt, 3 előtt hívott ki, mert felébredt, kimentem, szólongattam, de nem nagyon figyelt, olyan féléber állapotban lehetett, megfogtam és éreztem, hogy épp pisil. Kértem ne tegye, ő meg csak nézett rám és pisilt tovább.


Mit tegyek vele? Adjam vissza a pelust alváshoz?


Ő egyébként sosem kel fel, ha pisilnie kell. Tehát vagy átalussza az éjszakát pisilés nélkül vagy bepisil. De olyan, hogy csak a pisilés miatt megébredt volna, pisilt volna és visszafeküdt volna... egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt.


Nem érett még rá? 4 hónap pelus nélkül alvás "véletlen" lett volna? Vagy keljek hozzá éjszakánként 3 óránként? Mi a megoldás vajon?


2012. ápr. 22. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Adj rá pelust,és ne ébreszd fel. Az többet ért neki,mintha bepisil.
2012. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Adj rá pelust. Valami tuti, hogy történt. Lehet, hogy az oviban, vagy otthon viselte meg valami, amire te nem is gondolsz. Egyébként 5 éves koráig kell a gyerkőcnek ágy tisztának lennie.
2012. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is a pelusra gondoltam inkább, mint az ébresztésre, csak nem tudom mennyire zavarja össze.


Oviba még nem jár, majd májusban iratom be, szeptemberben kezd.

Viszont voltunk március vége óta 3 oviban is nyílt napon, nagyon élvezte, nagyon várja már, hogy mehessen, de lehet, hogy mégis ez az újdonság (nyílt nap) zavart be nála. Más új dologra nem tudok gondolni.

2012. ápr. 22. 18:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vissza adnám a pelust,és nem ébresztgetném.A nyugodt alvás többet ér mindennél.Ha nem tudja kialudni magát,fáradtabb,bealszik,és bepisil.Ördögi kör.Az én fiam májusban lesz 4 éves,és éjszakára kell a pelenka.Sokszor száraz reggelre,de van,hogy tele van.Ebben a korban ez még nem gond.
2012. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is visszaadnám rá a helyedben. Kisfiamon pl. már hetek óta száraz a peló, úgy kel fel, de még mindig kéri, mert biztonságérzetet ad neki. Nem pisil bele, de érzi, hogy nem kell ezen paráznia, hogy mi van ha mégis becsorog.
2012. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Igazatok van, így nyugodtabban alszik ő is. Ráér még az ágytisztasággal. Adtam rá pelust estére.


Jó éjt mindenkinek!

2012. ápr. 22. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!