Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos kislányomnál...

22 hónapos kislányomnál (júniusban lesz 2 éves) hogy kezdjem el a bilire szoktatást, vagy még korai?

Figyelt kérdés
Nem csak pelenkaspòrolás miatt, hanem amiatt is, mert látom "szégyelli" ha bekakil a pelusba, amiatt szeretném elkezdeni a bilizést. Megpróbáltam többször bilire ültetni, de nem igazán tetszett neki és leszállt róla. Este az az első fürdés előtt, hogy ha beteszem a fürdőkádba h belepisil, ez a víz miatt van? Próbáljam akkor ráültetni? Vagy próbálkozzak mosható pelenkával?

2012. ápr. 25. 07:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még kicsi, nincs megérve az agya. Próbálkozhatsz peluscserekor, vagy este amíg folyik a víz. De ha leszáll róla mert nem tetszik neki, akkor hagyd, majd 2 ées kor után próbálkozhatsz.
2012. ápr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Vegyél neki zenélős bilit.Nekünk bevált.

18 hónapos kortól már ajánlott a bilire szoktatás.

1000-2000 ft között mozog.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

az én kislányom is pont a Tiéddel egykorú.

Ő is fürdéskor szokott pisilni, ezért fürdés előtt ráültettem a bilire és hamar rájött, hogy oda is lehet pisilni.

azóta már ment bele pár kaki is ebéd után, most wc-be ülésszűkítővel pisil, néha kaki is megy, csak hamar rájött, hogy lehet lehúzni a wc-t és sokszor szórakozik vele.

de szerintem semmivel se vagy elkésve.

nekünk ez kb.3 hét alatt ment.

most kicsit megakadt, még nem szól, csak megy magától, csak nem tudom, mikor kell tényleg pisilnie és mikor csak szórakozásból ül rá.

sok sikert

2012. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős, ő meg szól rendszeresen ha pisi-kaka van,nem is utána hanem ELŐTTE,de a bilire és az ülésszűkítőre se hajlandó ráülni. Szerintem még ráérünk a szobatisztasággal,majd nyáron a melegben 1 szál bugyiban remélem könnyebben boldogulunk :)
2012. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nyáron próbálkozz, akkor melegben lehet meztelenül. Így talán könnyebb.
2012. ápr. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is még télen arra gondoltam, hogy a nyári időszak majd megfelelőbb lesz rá. Vettem már rég két bilit , és már mondja, h kaka csak aztán be is csinál a pelusba, aztán mondjuk neki h a bilit kellene hozni... Próbáljuk a wc-re ültetni, de nem igazán marad meg rajta, lehet nézek neki egy zenélőset. Imádja a zene-bonát!

Köszönöm!

2012. ápr. 26. 08:36
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

7 hónaposan ültünk bilire először, kb. 5 napig használtuk,

majd wc-re, létrás wc szűkítőt vettünk kiddyloo a neve.

Most 8 hónapos és ha kakálnia kell jelzi, és mindig wc-be kakál.

A pisi pellusba megy, de azt is észreveszem, mert annál is nyom egy picit, mint a kakinál, de nyáron én is csak bugyit fogok ráadni.

A mi korunkban én is és a testvérem is egy éves korunkra teljesen szobatiszták lettünk.

Nem értem miért reklámozzák vidám arccal, hogy a gyerek már egyedül is fel tudja venni a pelenkát...

ebben a korban már persze, hogy szégyelli magát és inkább nem kakál be, visszatartja, és jön a székrekedés...

egy barátnőm is így járt a gyerekkel, most meg már nem bírja wc-re szokatni.

Szerintem, ha megmutatod neki, hogy te hogy használod, lehúzod, az tetszeni fog neki, és ő is ki akarja majd próbálni. Előbb utóbb összejön!

Kitartás

2012. ápr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó ez azért már durva hogy 8 hónaposan szegény gyerek már biliztetve van... Azt sem fogja fel hogy mi az a kaka vagy pisi! Én azt olvastam hogy egy gyerek kb 2 éves kor körül érik meg arra hogy egyátalán vissza tudja tartani/jelezni tudja hogy épp mi jön. Egy 8 hónaposnak nem korai ez még? Szinte még járni sem tudnak,nemhogy beszélni,szerinted jó dolog ilyen korban a bilivel babrálni,és még dicsekedni is vele?

Nyugodtan le lehet pontozni...

2012. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen igaza van a 11:46-os válaszolónak!!!
2012. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Nem értek egyet azzal, hogy nincs megérve az agya. Olvassátok el a fenti linken található írást. Nem emlékeztek, hogy amikor pár napos-hetes volt a babátok, akkor mindig akkor kakilt-pisilt, amikor kibontottátok? Minden anyuka tudja, hogy nagyjából mikor pisil-kakil a babája. És hogy miért? Hát azért, mert jelzi. Sajnos én csak későn (már 4 hónapos volt a babám) olvastam ezt a módszert, mégis belevágtunk. Kibontottam, pucér fenékkel szoptattam (alá tettem egy textilpelust). Aztán mivel szopni és nyomni nem tudnak egyszerre, ezért amikor befejezte a szopcsit, elfordult a cicitől. Ekkor fogtam és a bili felé tartottam (tévedés ne essék, nem ültettem rá nyilván, hisz akkor még nem tudnak ülni), és ment a pisi. 4 és fél hónapos korában kaki is. Most 6 hónapos múlt, és már hetente kb. csak 1-2x kakil pelusba, mert általában a bilibe csinálja. A tanulmány arra is fényt derít, hogy milyen jelekkel jelzi a gyermek amikor kakilnia-pisilnie kell. Egy-egy sikeres biliztetés után nagy elégedett sóhaj, és hálás mosoly a végeredmény (!!). Szemmel láthatólag örül, hogy nem maga alá csinál, és nem keni magát össze vele.

Biztosan le fogtok pontozni.

Aki azt hiszi, hogy csak valami különleges véletlen lehet ez, annak csak annyit, hogy apának is sikerült már biliztetni. Nem csak a szájával jelezheti egy gyermek, hogy dolga van. És a módszer nagyon régi, utána lehet nézni. Persze nyilván való, hogy én is használok pelenkát, de naponta egyszer-egyszer pucérkodik egy kicsit, és olyankor általában bilizik is. Nem szokik el a pucér fenékkel való pisi-kakitól teljesen (ami mellesleg természetes), nem szokja meg, hogy csak maga alá lehet csinálni a pelusba, és az majd valahogy elkerül a feneke alól, hogy hogy, az már nem az ő dolga. Igazából azért olyan nehéz szobatisztaságra nevelni a gyereket, mert 2 évig (amíg nem tud beszélni) pont mi vagyunk azok, akik elszokatják tőle, és amikor már megszokta, hogy a pelusba kell, akkor jövünk, és vissza akarjuk csinálni az egészet.

Ajánlom mindenkinek a módszert, próbáljátok ki. Nem csak pelenkakímélő, de rengeteg kedves percet szerez a babával :)

2012. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!