Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos a kisfiam. Szeretné...

19 hónapos a kisfiam. Szeretném lassan elkezdenia bilire szoktatást, de őt még egyáltalán nem zavarja, ha kaki van a pelusban! Nem túl korai még?

Figyelt kérdés
Nem szól érte, ha kérdezem csak rázza a fejét, akkor is ha "érezhetően" nincs igaza!A környezetem szerint itt volna az ideje, de én nem akarom erőltetni csak ha már tudja/érti mit is várnék el tőle. Vagy kezdjünk bele és lassan megtanulja?
2008. jún. 2. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaságnak akkor jött el az ideje, amikor a baba már tudja kontrollálni a vizelet- és székletürítést. Amíg ő nem jelzi, hogy tud róla, hogy pisilnie, vagy kakilnia kell, addig nincs értelme erőltetni. Meg kell rá érnie. Ez van, akinél már 1-1,5 évesen bekövetkezik, van, akinél később. Fiúknál a 3-4 éves kor sem kóros. Ha erőlteted, elveszed a kedvét és még rosszabb lehet a helyzet. Nem érdemes hallgatni senkire, Te tudod, mit tud a fiad és mit nem. Ha valaki kéretlen tanácsokat osztogat, hallgasd meg, aztán csináld úgy, ahogy Te jónak látod. (És ez igaz az én tanácsaimra is :)) )
2008. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben! de mit tegyek ha én is így gondolom mint te? ne írkáljak? :))))

Várok még egy picit, még az is lehet, hogy mondjuk nyár végére "megokosodik" a csöppem. Úgyis meztelenül rohangál egész nap.

2008. jún. 2. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:
pontosan ahogy írták elöttem. de most hogy itt a meled jó alkalom hogy meztelen legyen. általában a kakilás az utcso amit a bilibe fog csinálni, mert neki is egy kis szeáncs (pl ejbújnak...) én esti fürdetésnél együtt engettük a vizet és azzal keztük hogy a bilire ültünk, és már csurgott is a pisi bele. ez már rutinos lett. aztán szép lassan jött a pisi, persze az elsö pisit jól megdicsértük. aztán a vicces az volt hogy már egyedül ment pisilni a bilire, néha csak utánna szolt hogy pisilt. aztán egyszer jön ki nagy örömmel hogy "anya örülj, bekakiltam" na épp megijedtem hogy hova (mert eddig csak a pelusba ment, ha meztelen is volt kérte a pelust) aztán ott volt a kaka a biliben. azóta még párszor oda kakil de nem rendszeres.
2008. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Várj még vele. Nekem van olyan ismerősöm, aki a kislányát túl korán szoktatta le a pelusról és most 5 éves, de még mindig bepisil. Amikor már mondani fogja, hogy most pisilnie, kakilnia kell vagy "anya pisis/kakis lett a pelus", akkor kezd el szobatisztaságra szoktatni.
2008. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!