Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos kislányomnál...

22 hónapos kislányomnál (júniusban lesz 2 éves) hogy kezdjem el a bilire szoktatást, vagy még korai?

Figyelt kérdés
Nem csak pelenkaspòrolás miatt, hanem amiatt is, mert látom "szégyelli" ha bekakil a pelusba, amiatt szeretném elkezdeni a bilizést. Megpróbáltam többször bilire ültetni, de nem igazán tetszett neki és leszállt róla. Este az az első fürdés előtt, hogy ha beteszem a fürdőkádba h belepisil, ez a víz miatt van? Próbáljam akkor ráültetni? Vagy próbálkozzak mosható pelenkával?

2012. ápr. 25. 07:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

Meg van érve az agya egy 8 hónaposnak? Ne röhögtess már! Ezek csak reflexek,amelyeket "kihasználsz"... Egy kisbabánál normális az eszik-pisil,kakil-alszik periódus,ebből nekem nem az jön le hogy meg van rá érve az agya! Aki ezt mondja annak a saját agya sem tiszta.

Ilyen korban kezdik el felfedezni a világot,megfosztod minden ilyen apróságtól azért mert neked fontosabb a biliztetés,ami ebben a korban még teljesen felesleges?

Lehet Te már 1 évesen szobatiszta voltál, de vedd figyelembe hogy akkor milyen pelenkák voltak...kényelmetlenek, átáztak, örültek a gyerekek ha levehették,ezért korábban is álltak át a hagyományos módszerekre!

Lehet téged anyukád utált pelenkázni/mosni azt ,ezért szoktatott le olyan hamar!

Nekem nincs időm azt lesni hogy 1 baba mikor fog épp pisilni,vagy mást csinálni,hogy épp odaérjek a bilivel...

Vagy Te egész nap ott ülsz mellette és ezt nézed?

Bocsi kérdező az Off-ért,de ez már sok nekem! :)

2012. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

7/11 vagyok


11/11 Off... ha már ennyire buta vagy, legalább mások előtt próbáld meg titokban tartani!

Az anyukám sértegetéséről pedig már nem is beszélve...

de ez is téged minősít!

Nem azt lesem, hogy mikor kell kakálnia a gyereknek, az anyja vagyok és az a dolgom, hogy értsem a jelzéseit.


Te mit gondolsz?

A gyerek odasétál a wc-hez, felül rá, kakál, kitörli a fenekét, lehúzza a wc-t és megy dolgára???


Nyilván sokkal egyszerűbb, amikor már bekakált a gyerek és fél perc alatt kiszeded alóla.

Nem kell ülni mellette a wc-nél, kitörölni a fenekét és újabb pelenkát adni rá...


Az állatok sem hagyják, hogy kölykük maguk alá csináljon!


Tény, sokkal jobbak már a pellusok!

De ez leginkább biznisz!


Nincs megérve az agya????

Te miről beszélsz???


Akkor enni sem tudna kérni, nem érez fájdalmat, nem érez szégyent, nem tudja, hogy valaminek örülnie kellene vagy sírnia???

Sokba nézed a gyermeked képességeit...


Valóban még az 1800-as években volt olyan felfogás, miszerint a csecsemők teljesen érzéketlenek, vakon jönnek a világra...

és hogy a Föld lapos...


Egy picit jobban át kellene gondolnod dolgokat, mielőtt nyilatkozol...

Sajnálom, hogy a gyermekedet és a csecsemőket ennyire primitív, buta "élőlényeknek" titulálod!


Esetleg a számítógép használata mellett néhány pszichológiai, neveléselmélet, neveléstudományi, gyermeklélektan könyvet is a kezedbe foghatnál...

A gyermeked érdekében!

2012. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Szia!


Első mozzanatra annyit tömören: semmit ne erőltess..

játszatok maci ül a bilire és kakál/pisilt, vagy tarthatsz a kisdologból bemutatót te is.

magától indul be neki, ne aggódj, minden gyerek megtanulja, 2 éves koráig én csak 2* próbálkoztam, mesét meséltem neki, még ő trónolt, de ez nem az igazi, nem magától ürít, csak belesikerül.

aztán 2 éves kora után egy újabb játékos próbálkozás után érdekelni kezdte, jutalmaztam, ha időbe szólt, és rá 2 hónapra éjjelre is száraz lett, és tiszta is: szóval nyugi:)

mindenki megtanulja :)

2012. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, ne erőltesd, ne próbáld meg neki megmagyarázni, hogy KELL a bilibe pisilni/kakilni.

nekem is ennyi idős a lányom, annyit csinálok, hogy az egyik bili a szobájában van, és játszhat vele, éretm ez alatt, hogy csak úgy játék közben feláll, odamegy, és mondja Mesi-pisil :-))), mire jól megdicsérem, de nem rohanok, hogy lekapjam róla a pelust.


A másik bili a mi wc-nk mellett van, és minden reggel, és fürdés előtt megkérdem, hogy akar-e a bilibe pisilni? mire igen a válasz, és általában valóban megy is pisi. Ennyi. Nyáron majd megpróbálom pelus nélkül, addigra rögzül neki, hogy mire is van a bili, és remélem akkor már agyilag is kész lesz rá. De ha nem, akkor sem fogok ezen tökölni egész nap...


A bnőmnek nagyon sok gondja volt, mikor a kislány a2 éves lett, és nem is fogalkozott ezzel, majd mikor a kislány 2,5 éves lett, 1x csak reggel közölte, hogy nem kell pelus, és egész egyszerűen magától, minden biliztetés nélkül szobatiszta lett. Éjjel is, egyből.


Ezt nem bántásból írom, de el se tudom képzelni, hogy egy ekkora kisgyerek külső behatás nélkül, magától szégyellné magát ezmiatt. ezt azért érzi, mert mint írod, szóltok neki, hogy bilibe kéne...de ő még erre képtelen, ne csesztessétek, inkább csak szerettesd meg vele a bilit.


Sok sikert!

2012. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!